فهرست اخبار سفر و گردشگری

 • ری؛ میراث دار کهن ایران

  ری؛ میراث دار کهن ایران

  "ری" در ادوار گذشته از جمله پایتخت های مهم و میراث دار کهن ایران بوده و هم اکنون نیز به عنوان یکی از قدیمی ترین شهرهای جهان از آن نام برده می شود.

 • کردستان بهشت گردشگری ایران

  کردستان بهشت گردشگری ایران

  استان کردستان با داشتن اقلیم و موقعیت جغرافیایی خاص خود از جاذبه های گردشگری فراوانی در فصل بهار برخوردار است.

 • به صدا درآمدن سوت قطار گردشگری در خراسان شمالی

  به صدا درآمدن سوت قطار گردشگری در خراسان شمالی

  خراسان شمالی سرزمین اسب و ابریشم، چشمه و رود و باغ های رنگارنگ و کوه های که در گوشه راست نقشه ایران جا خوش کرده در این واپسین روزهای پاییز گویا معجزه طبیعت حال گردشگری استان را خوب کرده و سوت حرکت قطار این بخش را به صدا در آورده است.

 • گنجینه های خفته در خاک اصفهان، مقصد گردشگری مذهبی

  گنجینه های خفته در خاک اصفهان، مقصد گردشگری مذهبی

  تاریخ ایران مشحون از نام بزرگانی است که نام ایران و ایرانی را برای قرن های متمادی بلند آوازه ساختند و در تاریخ علم، فقاهت، فرهنگ و ادب ستارگان درخشان و پر فروغی شدند، مردانی که بزرگی را در سایه همت و تلاشی خستگی ناپذیر یافتند.

 • خرم آباد شهر تاریخ و طبیعت ایران

  خرم آباد شهر تاریخ و طبیعت ایران

  خرم‌آباد، مرکز لرستان شهری با قدمت ۵۴ هزار ساله یکی از قدیمی‌ترین سکونتگاه‌های بشر است که وجود چشمه‌های خروشان و آب فراوان مهمترین عامل تاریخ و تمدن ساز در این دره تاریخی بوده است.

 • میراث ناشناخته در بیرجند

  میراث ناشناخته در بیرجند

  بیشتر آب انبارهای قدیمی در بافت تاریخی بیرجند قرار دارد و آب انبار محسن‌زاده یکی از این سازه‌های شگفت‌انگیز اما ناشناخته است و بسته بودن آن نیز از موانع دیدن شدن چنین اثر ملی محسوب می‌شود.

 • فصل پاییز، بهار گردشگری مزرعه در خراسان جنوبی

  فصل پاییز، بهار گردشگری مزرعه در خراسان جنوبی

  پاییز در خراسان جنوبی فصل برداشت محصولات استراتژیک کشاورزی مانند زرشک و زعفران است که بهار گردشگری مزرعه محسوب می‌شود و با توجه به لغو محدودیت‌های سفر برای گردشگران داخلی و خارجی می‌توان از این فرصت برای تقویت اقتصاد گردشگری بهره گرفت.

 • جاذبه های طبیعی و گردشگری اسفراین

  جاذبه های طبیعی و گردشگری اسفراین

  شهرستان اسفراین محل مناسبی برای جذب گردشگر، ایجاد شغل برای افراد و درآمدزایی است. شهرستان اسفراین در محدوده جنوب شرق خراسان شمالی قرار گرفته است و از جنوب شرقی به استان خراسان رضوی از غرب به شهرستان جاجرم و از شمال و شمال شرقی به…

 • بندرلنگه، مرواریدی در خلیج فارس

  بندرلنگه، مرواریدی در خلیج فارس

  سفر و گردشگریبندرلنگه یکی از مهمترین بندرهای جنوب کشور است و در دوران قاجاریه به عروس بندرهای ایران معروف بود که با وجود آثار تاریخی و جاذبه های طبیعی به عنوان مروارید خلیج فارس نامیده شده است.

 • تماشای تمدن تاریخی در دل غارهای باستانی مراغه

  تماشای تمدن تاریخی در دل غارهای باستانی مراغه

  غارهای تاریخی، کهن و باستانی مراغه جاذبه هایی کم نظیر در دامان طبیعت و جلوه ای از تاریخ و تمدن هزاران ساله خطه آذربایجان و این شهر تاریخی است.