۵ تیر ۱۴۰۳، ۱۴:۰۴
کد خبرنگار: 5633
کد خبر: 85519515
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

نگران میهنم چون میهن مثل مادر است

۵ تیر ۱۴۰۳، ۱۴:۰۴
کد خبر: 85519515
نگران میهنم چون میهن مثل مادر است

اگر آمار مشارکت امروز در انتخابات کم باشد خیلی از دشمنان به دخالت در امور کشور طمع خواهند کرد  و جمهوریت میهن مان در دنیا زیر سوال می‌رود.حکومتی با پشتوانه قوی مردمی، استقلال و امنیت ارزشمندی دارد که زمینه ساز رشد و تعالی اش می‌شود. ما مادرها این روزها حال میهن را بیشتر درک می کنیم...

گروه ایرنا زندگی؛ روایت مادرانه - مریم ابن الدین: می‌گویند میهن مثل مادر است. اکنون با مادری کردن هایم بیشتر حال میهن را درک میکنم. شاید چون تعداد بچه هایم بیشتر شده یا اینکه مادری حدود چهل ساله شدم. همسن انقلابمان. این روزها وقتی به نوجوانم نگاه میکنم به میهن فکر میکنم و نگران آینده نزدیک او هستم. برای او نیاز به تحصیلات عالی، شغل و زندگی آینده به چشمم ملموس ترشده است. 
 بزودی او  از دامن مادر به جامعه  خواهد پیوست جاییکه که خودم در ساختنش شریک بودم .برای تربیت موثر نوجوانم. این روزها با او مناظره میبینم و  گفتگو میکنم. باید به فرزندم بیاموزم که خوب بشنود، فکر کند، تحقیق کند و تصمیم بگیرد. شیوه تصمیم گیری برای سرنوشت را باید از رفتار سیاسی امروز من بیاموزد. او باید یاد بگیرند که فعالانه در میدان اجتماع  باشد و از حق شهروندی خودش در میهن به نحو مطلوب استفاده کند. 

این روزها حال میهن را بیشتر درک میکنم وقتی به کودکم نگاه میکنم. من با کودکم رشد می کنم و تکامل پیدا می کنم باید این تغیرات و تکامل خودم را به جامعه ای که کودکم در آینده در آن خواهد زیست منتقل کنم.نمی شود کنار بنشینم و فقط نظاره گر باشم.دست اورا میگیریم به بهانه پارک رفتن، به میان مادرهای دیگر می روم و با آنها دوستانه گفتگو میکنم. از دغدغه هایمان میگوییم. در مورد  مشکلات موجود همدردی می کنم، کودکم را تاب می دهم  و همدلانه راه برون رفت از این شرایط را بررسی می‌کنیم. به مادرهای نا امید از تاثیر رای هایشان می‌گویم که چقدر همین رای های ساده ما برای حل مشکلات موثرند. رئیس جمهوری که با پشتوانه رای مردمی بالا انتخاب شود چقدر مقتدرانه تر می‌توانند کار کند. چه داخل و چه در خارج کشور... به آنها می‌گویم لازم است که امروز برای  ساختن گام به گام آینده  کودکمان  شریک شویم و باهم  تاب ها  را هل می دهیم و  امیدوارتر می‌شویم به آینده. 

نگران میهنم چون میهن مثل مادر است

این روزها حال میهن را بیشتر درک می کنم وقتی نوزادم را در آغوش می گیریم.او متعلق به سال های بعد و شاید آینده دورتر میهنم است. برای سالهای جوانی او هم باید از امروز در میدان باشم. باید ایران قوی و رشد یافته، سهم او از آینده میهن باشد. اگر آمار مشارکت امروز در انتخابات کم باشد خیلی از دشمنان به دخالت در امور کشور طمع خواهند کرد  و جمهوریت میهن مان در دنیا زیر سوال می‌رود.حکومتی با پشتوانه قوی مردمی، استقلال و امنیت ارزشمندی دارد که زمینه ساز رشد و تعالی اش می‌شود.
ما مادرها این روزها دغدغه داریم. برای آینده فرزندانمان باید ایرانی را بسازیم که بستر رشد و بالندگی ثمره زندگیمان باشد. ما فرزندانمان را با عشق بزرگ میکنم و به هرکس و هرجایی که در آینده او موثر است دل بسته و متعهدیم. میهن برای فرزندانمان همانطور که روزی گهواره و زمین بازی و دبستان و دبیرستان بوده، روزی هم عرصه زندگی خواهد بود و ما مادرها مسئولانه برای فردای این میهن در میدانیم هم خودمان در انتخابات مسئولانه شرکت میکنیم هم جامعه را دعوت به مشارکت همدلانه میکنیم . تک تک رای های ما برای ساختن آینده مثل آجرهای یک دیوار بلند موثر است خالی ماندن جای هر آجر از قدرت و استحکام دیوار میکاهد.تاریخ نشان داده مادرها همیشه موثرند
ما مادرها این روزها حال میهن را بیشتر درک می کنیم...

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.