با روزه تفکر به موفقیت نزدیکتر شوید

شروع سال جدید معمولاً شامل تصمیمات شخصی ما برای تغییر یا بهبود اوضاع است. شاید بخواهید تغییری در سلامتی، عواطف، امور مالی، روابط یا همه موارد فوق مشاهده کنید، بنابراین ما به شما روزه فکر و ذهن را پیشنهاد می‌کنیم. 

گروه ایرنا زندگی - هدف، قدرت و آرامشی که زندگی را تغییر می‌دهد، قدرت تفکر است. با قدرت تفکر درست می‌توان زندگی را به سمت پیشرفت متمایل کرد. این ذهن منفی ما است که موجب می‌شود مشکل در زندگی غالب شوند، پس باید با روزه افکار منفی و دوری از ذهنیت‌های نادرست از چیزهایی که ما را شکست می‌دهند و ما را اسیر گذشته می‌کنند نجات پیدا کرد.

روزه تفکر چیست؟

روزه تفکر همان روزه‌ای است که با مدتی مراقبه ادامه خواهد داشت. این روزه سنگرها و ذهنیت‌های شکست و ترسی که گریبان ما را گرفته است از بین برده و به شما کمک می‌کند آنچه را که هیچ چیز دیگری قادر به رفع آن نبوده است، اصلاح کنید. چیزی که به آن نیاز دارید، حذف افکار فرسوده، خودباخته، محکومیت، اضطراب، نگرانی و ترس است.

وقتی از تفکر اشتباه و باور غلط روزه می‌گیرید، ذهنیت‌های شکست را از رژیم غذایی فکر خود حذف می‌کنید. شما سنگرهای ترس و شکست را از بین برده و تغییرات بی‌کوشش را در زندگی پرورش می‌دهید. با روزه گرفتن ذهن، حواس‌پرتی‌ها و استرس‌های زندگی مدرن را از بین می‌بریم و به طبیعت اصلی خودمان که در اعماق وجود دارد باز می‌گردیم. ما هر لحظه هوشیارتر بیدار می‌شویم و به ما این امکان را می‌دهد که زیبایی واقعی جهان را احساس کنیم و به نوبه خود، زندگی را کاملتر، واقعی‌تر و مسالمت آمیزتر زندگی کنیم.

با روزه تفکر به موفقیت نزدیکتر شوید

چگونه روزه تفکر بگیرید

برنامه ریزی را متوقف کنید، مقایسه را متوقف کنید، رقابت را متوقف کنید، فکر منفی نکنید و فقط برای یک دقیقه نفس عمیق بکشید. توجه بی‌نظیر ما چیزی است که به ندرت می‌توانیم به دلایلی از اضافه بار دیجیتالی گرفته تا شرطی‌سازی فرهنگی معادل‌سازی مشغله با هدف به آن توجه کنیم. همانطور که ممکن است روزه را از بین غذا خوردن برای سم زدایی بدن انتخاب کنید، بهترین راه برای غلبه بر این بار ذهنی این است که به طور دوره ای ذهن را روزه بگیرید. بنابراین برای روزه تفکر خود زمان تعیین کنید، برای مثال؛ یک هفته، یک ماه و....

حال باید سیستم عصبی را در تسخیر خود در آورید، ذهن خود را عمیقا آرام کنید، از احساسات بی‌ثبات، استرس و اضطراب‌های بی‌خود دوری کنید و سعی کنید ناپایداری‌ها و محدودیت‌های دنیای مادی را رها کنید. در این دوره سعی کنید از دروغ، غیبت، بدگویی، غر زدن، عصبانیت‌های بیجا دوری کنید و ذهن آسیب دیده خود را در برابر نا ملایمتی‌ها ترمیم کنید. رابطه خود را با افراد منفی قطع کنید و ذهن خود را در خوبی‌های دنیا غرق کنید.

نظر روانشناسان در مورد روزه تفکر

روانشناسی شناختی توضیح می دهد که چگونه از بین بردن تحریک خارجی می‌تواند استرس و اضطراب را کاهش دهد تا حالت ذهنی آرام تری داشته باشد.

جیسون گریگوری با تکیه بر فلسفه‌های معنوی و تمرین‌های مراقبه‌ای یوگای کلاسیک توضیح می‌دهد که چگونه روزه‌داری ذهن مستقیماً بر عادات و روش زندگی شما در جهان تأثیر می‌گذارد. او معتقد است که چگونه اتکای بیش از حد به ذهن منطقی باعث عدم تعادل در سیستم عصبی خودمختار شده و خودانگیختگی طبیعی، احساسات و شهود ما را سرکوب می‌کند. او شیوه‌های مراقبه ساده‌ای را شرح می‌دهد که به آسانی در زندگی روزمره به کار می‌روند، مانند مدیتیشن آگاهانه و تأمل در ذهن که بر انزوا از همه محرک‌های دنیوی متمرکز است. او همچنین روش‌هایی را برای سم‌زدایی دیجیتالی و تضمین یک خواب خوب شبانه ارائه می‌دهد، که یک پشتیبان اصلی برای درمان اختلالات شناختی و بازگرداندن حالت آرامش است.

پنی پیرس معتقد است روزه ذهن به ما یک برداشت تازه از کلمه مراقبه و مفهوم ورود به سکوت می‌دهد تا ماهیت واقعی و هماهنگ خود را دوباره کشف کنیم. این روزه به ما برداشتی تازه از کلمه مدیتیشن می‌دهد و مفهوم ورود به سکوت را دوباره زنده می کند تا ماهیت واقعی و هماهنگ خود را دوباره کشف کنیم.

لیزا ام. سلو، نویسنده کتاب راهنمای عارف جوجه شورشی، روزه ذهن را حلقه مفقوده برای تجسم شادی خالص و از بین بردن استرس و اضطراب می‌داند و می‌گوید: با روزه تفکردر مسیر شخصی خود به سوی آرامش درونی، سلامتی مطلوب و روشنگری بازگشت به طبیعت واقعی خود در حالی که تمام تداخل ها را از بین می برید، بروید.

دامو میچل نویسنده ماه سفید در قله کوه، روزه ذهن را یکی از مهم‌ترین جنبه‌های تزکیه درونی با عمق و وضوح مورد بحث می‌داند. ذهن باید از محرک‌های منحرف کننده جدا شود تا تغییر صورت گیرد.

رادنی اسمیت نویسنده کتاب بیداری تغییر پارادایم قلب، روزه ذهن را آمیزه‌ای از علم امروزی و دانش زیرکانه که از متون باستانی فرهنگ‌های خرد جمع‌آوری شده است می‌داند به درک این موضوع کمک می‌کند که چگونه ذهن می‌تواند از خود محوری به یک اتحاد جدایی ناپذیر با همه چیز تبدیل شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.