جشنواره تهیه باقلوای سنتی قزوین

مدیرکل آموزش فنی و حرفه‌ای استان قزوین از برگزاری نخستین جشنواره و مسابقه تهیه خلاقانه باقلوای سنتی قزوین در آذرماه سال جاری خبر داد.

محسن مددی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اعلام این خبر افزود: این مسابقه و جشنواره با حضور بانوان و آقایان به مناسبت شب یلدا در روزهای ۲۰ تا ۲۵ آذرماه برگزار خواهد شد.

باقلوا از معروف ترین شیرینی های سنتی قزوین به شمار می رود.

باقلوای قزوین دارای سه مدل باقلوای لوزینه، باقلوای پیچ و معروف‌ترین نوع خود یعنی باقلوای پرچمی است که با ترکیب قند بادام، قند پسته، مواد معطر، قند زعفران، گلاب، هل و آرد ساخته می‌شود.

وی با بیان اینکه این مسابقه در دانشگاه فنی و حرفه ای بقیه الله قزوین برگزار می شود، گفت: شرکت شهرک های صنعتی و یکی از آموزشگاه های شکلات و شیرینی پزی، اداره کل آموزش فنی و حرفه ای قزوین را در برگزاری این رخداد یاری می کنند.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین یادآور شد: خلاقیت در شکل باقلوا، بسته بندی خلاقانه، رعایت اصول بهداشتی، طبی و رژیمی از اصول و شاخص های این مسابقه به شمار می رود.

وی با بیان اینکه باقلوا از معروف ترین سوغاتی های قزوین به شمار می رود،افزود: ارتقای مهارت تهیه این شیرینی سنتی از اهداف برگزاری این مسابقه و جشنواره به شمار می رود.

مددی اظهار داشت: شرکت کنندگان می توانند محصولات خود را در نمایشگاه سوغات و صنایع دستی که در این ایام در قزوین برگزار می شود به نمایش بگذارند.

وی همچنین گفت: به نفرات برگزیده این مسابقات ضمن اهدای جوایز، گواهی حضور در مسابقات ارایه خواهد شد.

مدیرکل آموزش فنی و حرفه ای استان قزوین گفت: علاقه مندان جهت شرکت در این مسابقه و جشنواره می توانند تا پیش از ۱۸ آذر ماه جاری از طریق تماس با مرکز شماره ۱۰ فنی و حرفه ای خواهران قزوین اقدام کنند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha