گوشت به چه قیمت عرضه می‌شوند؟

طی یک هفته اخیر قیمت لاشه دام سنگین با کاهش ۳ هزار تومانی به ۶۷ هزار تومان و قیمت لاشه دام سبک با کاهش ۲ هزار تومانی به ۹۰ هزار تومان رسیده است.

گوشت از جمله محصولاتی است که چند وقتی است از سبد خانوارها حذف یا کم شده است. مسئولان تامین دام از این صحبت می‌کنند که عرضه دام در بازار روان است و قیمت لاشه کاهشی است بر همین اساس قیمت هر کیلوگرم گوشت گوسفندی برای مصرف کننده نباید بیش از ۱۱۰ هزار تومان و گوشت گوساله ۱۰۰ هزار تومان باشد.

اما باید توجه داشت که همین قیمت اعلام شده، قیمت پایینی محسوب نمی‌شود و از طرفی در بازار قیمت‌ها به نسبت اعلام شده بالا و پایین دارد. جالب است که مسئولان تامین دام در چند روز اخیر از این مورد صحبت می‌کنند که حال حاضر با انباشت گوشت قرمز گرم و منجمد روبه‌رو هستیم که تهدیدی برای بقای تولید دام است اما حتی این موضوع باعث کاهش چشم‌گیری در قیمت گوشت نشده است.

قیمت خرید هر کیلوگرم دام زنده سنگین از دامداران ۳۵ هزار تومان و قیمت خرید هر کیلوگرم دام سبک ۴۵ هزار تومان است. طی یک هفته اخیر قیمت لاشه دام سنگین با کاهش ۳ هزار تومانی به ۶۷ هزار تومان و قیمت لاشه دام سبک با کاهش ۲ هزار تومانی به ۹۰ هزار تومان رسیده است.

نام محصول قیمت (کیلوگرم)

شقه لاشه گوسفندی

۱۰۰.۰۰۰

نیم شقه ران گوسفندی

۹۵.۰۰۰

نیم شقه سردست گوسفند

۸۹.۰۰۰

دمبالیچه گوساله

۶۵.۰۰۰

ماهیچه گوساله

۷۵.۰۰۰

دمبالیچه گوسفندی

۵۵.۰۰۰

سردست گوسفندی

۸۵.۰۰۰

قلم گوساله

۹.۰۰۰

فیله پاک کرده گوساله

۱۲۰.۰۰۰

گردن گوساله

۷۵.۰۰۰

قلوگاه گوساله

۶۵.۰۰۰

گردن گوسفندی

۹۵.۰۰۰

سر دست پاک کرده گوساله

۷۵.۰۰۰

راسته با استخوان گوسفندی

۹۵.۰۰۰

در این باره بخوانید:

تا سقف ۵ میلیون تومان کدام گوشی‌ها را می‌توان خرید؟

الزامات سفر در دوران کرونا را به یاد داشته باشید

تاثیر ماهی بر آلودگی هوا/ قیمت در بازار

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha