۲۰ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۳۷
کد خبرنگار: 744
کد خبر: 84142325
با مشارکت آلفا مونته source
۲ نفر
چگونه بدون بو کشیدن عطر بخرید؟

گاهی بوی یک کلوچه تازه یا بوی گلی در یک باغچه کوچک یا حتی عطر یک شامپو به‌طرز شگفت‌آوری روی ما تاثیر می‌گذارد و چنان خاطرات خوشایندی را برای ما زنده می‌کند که از یادآوری مکرر آنها خسته نمی‌شویم. رایحه‌هایی نیز هستند که همراه احساس خوشایند، حس اعتمادبه‌نفس عجیبی به ما ارزانی می‌کنند و گویی اختصاصی برای ما ساخته شده‌اند. آیا همه اینها اتفاقی است؟ بزرگان عطرسازی دنیا نظر دیگری دارند.

کارلوس بنیام که از مشهورترین عطرسازان آمریکایی و از کهنه‌کاران صنعت عطر است و اغلب اوقات با عطرهایش تجربه‌هایی فراتر از مرزهای صنعت عطرسازی را به ارمغان می‌آورد، معتقد است که عطرسازی با بو کشیدن شروع می‌شود.

دماغ، اسلحه پرفیومرها

از رایحه آشپزخانه چوبی مادربزرگ با کلوچه‌های معطر و عطر دارچین روی شله‌زرد گرفته تا بوی هلو، پرتقال و عطر گل شمعدانی همه نت‌هایی از رایحه‌ها درون خود دارند که در دست پرفیومرها یا عطرسازان تبدیل به عطرهای ماندگاری می‌شود. نمونه اجزای معروف‌ترین عطرهای دنیا آنچنان هم از ما دور نیستند.

امروزه آتش اشتیاق خرید آنلاین نیز به همه سرایت کرده است. شما در رختخواب سفارش خرید خود را بررسی می‌کنید و بدون آنکه نیازی به حضور در میان شلوغی جمعیت داشته باشید، همه مدل‌های یک محصول را مقایسه می‌کنید. منتهی گاهی آنچه که خرید کرده‌اید مطابق انتظار شما نیست. این ماجرا در مورد عطرها بسیار محتمل است؛ چرا که به‌نظر می‌رسد بدون بو کردن عطر، خرید آن سخت یا حتی غیرممکن باشد؛ اما برای همه اینها راه‌حل یگانه و موثری وجود دارد و آن شناختن اصولی عطرها است.

خرید عطر بدون بو کردن

با درک جزئیات عطر می‌دانید برای چه چیزی هزینه می‌کنید. دوست دارید پول شما صرف خرید اسانس‌های نایاب و رزین یا مولکول‌های با ارزش صنعتی شود، یا تحت تاثیر یک کمپین تبلیغاتی تنها یک شیشه بسیار زیبای عطر را خریداری کنید.

شاید به شما بگویند تفاوت بین عطر، ادو تویلت و ادکلن، ادو پرفیوم نتیجه تفاوت غلظت‌های روغن معطر است؛ ولی این همه ی داستان عطرها نیست. برای شناخت بهترین عطرها و استفاده هوشمندانه از آنها باید به سراغ جایی بروید که کارشناس خبره شخصیت و ذات هر عطر و هماهنگی آنها با شخصیت و سبک‌های مختلف زندگی افراد را بشناسد.

مثلا کلمنت گواری، برای القای حس انرژی و نشاط زنانه از ترنج و رز خلیج یا توت صورتی، و برای انتقال حس غیر قابل پیش‌بینی بودن از نت‌های توت سیاه در ساخت یک عطر زنانه بهره برد. کلمنت گواری نیز از پرفیومرهای برجسته دنیا است و در طول زندگی خود عطرهای شگفت‌انگیزی برای برندهای تخصصی مد همچون پرادا، آرمانی، هررا و آلفا مونته (آلفا مونته) که در جهان شهره هستند، ساخته است.

نت‌های عطر چگونه عمل می‌کنند؟

اگر رایحه یک عطر با ظرافت خاصی شما را به یاد باغ‌های سیب می‌اندازد؛ پس از زیرنت‌ها مرکبات مثل سیب در آن استفاده شده است. پرفیومرها در عطرها، انواع نت‌ها حتی ادویه‌های مانند انیسون ستاره‌ای تا دارچین اضافه می‌کنند تا تجربه رایحه یک عطر برای شما به یک شگفتی فراموش‌نشدنی تبدیل شود.

نه تنها گیاهان؛ بلکه حیوانات نیز از نهنگ عنبر تا آهوی ختنی و حتی زنبورها از منابع ساخت نت‌های عطر هستند. البته فناوری عطرسازی مدرن نیز به ما اجازه می‌دهد که مواد معطر مصنوعی را نیز به رایحه عطر اضافه کنیم. مواد مصنوعی علاوه‌بر کاهش تجربه نت‌های جدید، برای کسانی که آلرژی خاصی دارند بی‌خطر هستند و می‌توانند در کاهش قیمت عطر نیز مؤثر باشند. از سویی نت‌ها در محصولات دیگر نیز استفاده می‌شود، برای همین است که گاهی بوی یک شامپو برای شما تداعی کننده خاطرات جالبی است.

چگونه نت‌ها را به خاطر بسپاریم؟

وقتی یک عطر خوب باشد چه پنج ثانیه، چه پنچ ساعت بعد که آن را بو کنید از آن لذت خواهید برد و قلب شما را تسخیر خواهد کرد و این وابسته به هماهنگی عطر با شخصیت و سبک زندگی شما دارد. اگر تا کنون متوجه شدید کدام عطر را می‌پسندید با مراجعه به اطلاعات عطر درباره نت‌های آن تحقیق کنید. حتی با مشاوره با کارشناسان فروش می‌توانید به جزئیات بیشتر و دقیق‌تری برسید.

هر نت یا بویی شما را به نحوی تحریک می‌کند. هر چقدر در این کار تمرین کنید خرید عطر بدون بو کشیدن آسان‌تر می‌شود. تکنیک عطر ساز برجسته کارلوس بنیام نیز در این مسیر به شما کمک خواهد کرد. وقتی به بوها به‌ویژه بوهای انتزاعی می‌رسید، به آنها برچسب بزنید. بنابراین اگر بوی خاصی را تجربه کردید یک نام برای آن انتخاب کنید، شاید این بو شبیه بوی اتاق مادربزرگ شما باشد یا چوب خانه جنگلی، از این طریق بوها را به خاطر خود می‌سپارید و با آنها رابطه عمیق‌تری برقرار می‌کنید.

مرجع حرفه‌ای معرفی‌ برترین عطرهای جهان

اما برای تکمیل حلقه خرید عطر بدون بو کردن، نیاز به استفاده از یک مرجع حرفه‌ای برای معرفی‌ بهترین عطرهای جهان دارید. همه این اطلاعات مربوط‌به کیفیت عطر و سبک زندگی، به همراه کیفیت عالی و تضمینی محصول را می‌توانید در سایت آلفا مونته بیابید.

سایت آلفا مونته شیوه معرفی عالی و روشنی از نت‌ها برای محصولات این برند جهانی دارد و نکته جذاب آن معرفی عطرها براساس تجربه‌های مشتریان است. اصالت عطرهای فروشگاه آلفا مونته خیال شما را از پرداخت هزینه بی‌فایده برای عطرهای فیک یا غیراورجینال نیز راحت می‌کند. در حقیقت سایت آلفا مونته یک راهنمای عالی و مناسب برای ورود حرفه‌ای به دنیای عطرها و نماینده برند جهانی آلفا مونته است.

با مشارکت آلفا مونته source

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 2 =