۲۰ آذر ۱۳۹۹،‏ ۸:۰۰
کد خبرنگار: 3070
کد خبر: 84140120
T T
۲ نفر

برچسب‌ها

مروری بر سریال‌های طنز علی صادقی

علی صادقی با فیلم «بهترین تابستان من» پا به عرصه بازیگری گذاشت که در این فیلم نقش نوجوانی را داشت که به جنگ رفته بود.

سینمای طنز کشور هر ساله رو به از معنا تهی می‌شود و فیلم‌هایی اکران می‌شوند که تلاش می‌کنند با شوخی‌ها و دیالوگ‌ها سخیف تماشاگر را به خنده وادارد. در روزهایی که مردم بیش از زمان‌های دیگر نیاز دارند که از فضای زیست خود فاصله بگیرند و در ساعتی با فیلم طنز اضطراب‌های روزانه را کنار بزارند، فیلمی که چنگی به دل بزند، وجود ندارد.

اما در تولیدات گذشته سینما و تلویزیون فیلم‌ها و بازیگران طنزی وجود دارد که حتی مرور آنها دلچسب است و می‌تواند این روزها را اندکی قابل تحمل‌تر کند. علی صادقی یکی از بازیگرانی است که با بازی خود سال‌ها توانسته در دل مخاطب خود جای باز کند و او هم چندی پیش خداخافظی کرد.

علی صادقی با فیلم «بهترین تابستان من» پا به عرصه بازیگری گذاشت که در این فیلم نقش نوجوانی را داشت که به جنگ رفته بود. با هم چند سریال طنزی که او در آنها خوش درخشیده است را مرور می‌کنیم.

سه در چهار

سریال سه در چهار نام مجموعه‌ای تلویزیونی محصول شبکه یک بود که در سال ۱۳۸۷ پخش شد. کارگردان این سریال مجید صالحی، و همچنین محمد حسین لطیفی به عنوان مشاور پروژه بودند. داستان این سریال مربوط به دو باجناق و خانواده‌هایشان است که برای تامین هزینه زندگی، تصمیم می‌گیرند یک شرکت خدماتی تاسیس کنند و این مسئله آن‌ها را درگیر ماجراهایی تازه و بامزه می‌کند. علی صادقی نقش فرزند یکی از این باجناق‌ها را دارد و به جرات می‌توان گفت باز عظیمی از طنز این سریال را بر دوش داشت.

متهم گریخت

سریال «متهم گریخت» به کارگردانی رضا عطاران و نویسندگی سعید آقاخانی در ماه رمضان سال ۱۳۸۴ از شبکه سه پخش می‌شد. داستان این سریال در مورد هاشم آقا است که با خانواده‌اش در زندگی ساده‌ای دارند. او تا پیش از شدت بیماری در مغازه‌ای اجاره‌ای به تعمیر اگزوز مشغول بوده ولی به علت بیماری پزشکان او را از انجام کارهای سنگین منع کرده‌اند. از طرفی دختر دانشجویش در تهران برای او شغلی پیدا و خانه‌ای را اجاره می‌کند. هاشم آقا به ناچار کارش را تعطیل و به تهران مهاجرت می‌کند. علی صادقی نقش داماد هاشم آقا را بازی می‌کند.

بزنگاه

سریال «بزنگاه» عنوان مجموعه‌ای تلویزیونی به کارگردانی رضا عطاران و بر پایه فیلم‌نامه‌ای از سروش صحت و ایمان صفایی ساخته شد و در ماه رمضان سال ۱۳۸۷ از شبکه سوم پخش شد. این مجموعه داستان مردی مصرف‌کننده به نام نادر است که به همراه دخترش درسا در کرج زندگی می‌کند و از همسرش طلاق گرفته است. پس از فوت پدرش با خواهرش بر سر تقسیم ارث و میراث پدری که یک خانه و یک نانوایی است به اختلاف برمی‌خورند. علی صادقی نقش شاگرد نانوایی را بازی می‌کند.

نون خ

سریال «نون خ» نام مجموعه تلویزیونی به کارگردانی سعید آقاخانی و نویسندگی امیر وفایی است که در نوروز ۱۳۹۸ از شبکه یک پخش شد. «نون خ» مخفف نام نقش اصلی این سریال، نورالدین خانزاده است. این سریال، داستانی اجتماعی و آمیخته با طنز دارد. نورالدین خانزاده صاحب یک کارگاه فرآوری تخمه آفتاب‌گردان است. کشاورزان هم‌محلی نورالدین، محصول تخمه آفتاب‌گردان خود را به نورالدین فروخته‌اند. نورالدین این محصول را به شخصی ساکن تهران به نام میرزایی فروخته‌است تا او این محصولات را در کشور ترکیه به فروش برساند. علی صادقی نقش همسر مرجان را در این سریال دارد.

در این باره بخوانید:

نمایش‌های رادیویی را بشنوید

نمایش مرجان راوی قصه‌های امروزی

برنامه‌ گالری‌های آنلاین در هفته جاری

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha