مهم‌ترین فیلم‌هایی که تا پایان سال ۲۰۲۰  از راه می‌رسند

هولناک‌ترین سال تاریخ سینما به روزهای پایانی رسیده و احتمالا هیچ گروهی به‌اندازه مدیران استودیوهای هالیوودی از پایان آن خوشحال نیستند. با این حال در آخرین ماه سال ۲۰۲۰، فیلم‌هایی با اکران محدود به سینماها بازمی‌گردند که تماشای آن‌ها خالی از لطف نیست.

حدود یک سال پیش ویروس ناشناخته‌ای در چین شیوع پیدا کرد که بسیاری از مردم دنیا آن را یک بیماری محلی محدود می‌دانستند. اما ویروس کرونا در عرض سه ماه از غرب آسیا تا اروپا و آمریکای شمالی را تصاحب کرد و بسیاری از مردم بی‌گناه را صرفا به دلیل درگیری ریه‌هایشان با این ویروس ناشناخته به کام مرگ کشاند. شیوع جهانی ویروس کرونا بیشتر مشاغل دنیا را تحت تاثیر قرار داد و یکی از آن‌ها صنعت سینما بود. بی‌گمان سالن‌های سینما یکی از بزرگترین مکان‌هایی بودند که به دلیل شیوع ویروس کرونا تعطیل شدند و تعطیلی طولانی‌مدت آن‌ها ضررهای جبران ناپذیری به وضعیت اقتصادی‌شان وارد کرد. گزارش‌های مالی نشان می‌دهد سالن‌های سینما در بیشتر نقاط دنیا و به‌ویژه در ایالات متحده ماموریت غیرممکنی برای بازگشت به دوران رونق پیش از شیوع کرونا دارند.

با این حال زندگی ادامه پیدا می‌کند. سالن‌های سینما در بسیاری از کشورهای جهان اکران محدود آثار محبوب را آغاز کرده‌اند و حالا تماشای فیلم‌های سینمایی با رعایت فاصله اجتماعی و نکات بهداشتی در تعدادی از کشورهای اروپایی و ایالات آمریکایی ممکن به نظر می‌رسد. بنابراین انتظار می‌رود که سالن‌های سینما در نیمه نخست سال ۲۰۲۱ به فعالیت عادی خود بازگردند. با وجود آن‌که هنوز واکسیناسیون واکسن کرونا در بیشتر کشورهای جهان آغاز نشده، سالن‌های سینما برای بازگشت به دوران شکوه و رونق همیشگی خودشان آماده می‌شوند.

سالن‌های سینما در ایالات متحده آمریکا یکی از مجموعه‌های عظیمی هستند که عجله زیادی برای بازگشت به دوران پیش از شیوع ویروس کرونا دارند. صاحبان و کارکنان این سینماها به دلیل از دست‌دادن سرمایه و فرصت‌های شغلی خود امیدوار هستند بازار سابقا داغ آن‌ها دوباره جان بگیرد. بنابراین اکران محدود فیلم‌های سینمایی در روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ ادامه پیدا می‌کند.

در ادامه می‌توانید با مهم‌ترین فیلم‌هایی که تا پایان سال ۲۰۲۰  از راه می‌رسند، آشنا شوید. فیلم‌هایی که تا یک ماه آینده اکران محدودی را تجربه می‌کنند. انتظار می‌رود موفقیت احتمالی این عناوین شرایط را برای اکران فیلم‌های مورد انتظار سال ۲۰۲۱ تغییر دهد.

۴ دسامبر | ۱۴ آذر ۱۳۹۹

Mank (منک)

نمره منتقدان: ۸۸ از ۱۰۰

دیوید فینچر کارگردان قابل و تاثیرگذاری است که بیشتر آثار کارنامه هنری او را درام‌های خیره‌کننده یا اکشن‌های متفاوت تشکیل می‌دهند. اما او در جدیدترین تجربه کارگردانی‌اش به سراغ یک درام بیوگرافی متمایز رفته که با همه ساخته‌های قبلی او تفاوت دارد. فیلم «منک» که برای سرویس استریم نتفلیکس ساخته شده و از مدتی پیش در دسترس قرار دارد. دیوید فینچر فیلم‌نامه این فیلم را براساس طرح کلی فیلم‌نامه‌ جک فینچر، پدر فقیدش، نوشته است. «منک» در ۱۳ نوامبر ۲۰۲۰ به‌صورت محدود اکران شد. بودجه این فیلم ۱۳۱ دقیقه‌ای حدود ۳۰ میلیون دلار تخمین زده می‌شود.

خلاصه داستان: استودیوی رادیو پیکچرز به اورسن ولز، کارگردان آمریکایی، سفارش ساخت فیلم جدیدی را می‌دهد. آن‌ها هیچ محدودیتی برای اورسن ولز قائل نمی‌شوند و کارگردان درجه یک آمریکایی می‌تواند یکی از بهترین ایده‌هایش را آماده اکران کند. اورسن ولز با هرمان جاکوب منکویز تماس می‌گیرد تا نوشتن فیلم‌نامه فیلم «همشهری کین» را به او واگذار کند.

Nomadland (ناکجاآباد)

نمره منتقدان: ۹۷ از ۱۰۰

فرانسیس مک‌درموند در سال‌های اخیر ثابت کرده که یکی از بهترین بازیگران زن سینما است و لیاقت دریافت جوایز بسیاری را دارد. او از فیلم «فارگو» تا فیلم «سه بیلبورد خارج از ایبینگ در میزوری» و حتی سریال «اولیوو کیتریج» درخشیده و حالا یک بار دیگر به دنیای هنر هفتم بازگشته تا در نقشی قرار بگیرد که بسیاری از منتقدان باور دارند از همین حالا شانس کسب اسکار را برای او به ارمغان آورده است. «ناکجاآباد» در ماه‌های گذشته هم اکران‌های محدودی را تجربه کرده اما در آخرین روزهای سال ۲۰۲۰ هم دوباره به‌صورت محدود در سالن‌های سینما به نمایش می‌آید.

خلاصه داستان: زنی که به دلیل رکورد بزرگ اقتصادی در اوایل قرن بیست و یکم بخش عظیمی از زندگی‌اش را از دست داده، سوار بر یک ون درون جاده‌ها زندگی می‌کند.

۱۱ دسامبر | ۲۱ آذر ۱۳۹۹

Farewell Amor (خداحافظ آمور)

نمره منتقدان: ۱۰۰ از ۱۰۰

اکوا مسانگی در سال ۲۰۱۷ فیلم کوتاهی به نام «خداحافظ مئو آمور» ساخت که مورد توجه قرار گرفت. او پس از سه سال ایده اصلی فیلم کوتاهش را در شکل و شمایل یک فیلم بلند سینمایی بازسازی کرده که تماشای آن خالی از لطف نیست. درام او که مورد توجه منتقدان هم قرار گرفته زوایای آشکار و پنهانی از پدیده‌هایی مانند مهاجرت، خانواده، عشق و نوع‌دوستی را نمایش می‌دهد. این فیلم هم اکران محدودی در روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ دارد.

خلاصه داستان: یک زن آنگولایی پس از هفده سال موفق می‌شود اقامت همسرش برای مهاجرت به ایالات متحده را اخذ کرده و او را دوباره ملاقات کند. آن‌ها که به دلیل فاصله دور برای مدت‌ها از یکدیگر به دور افتاده بودند، دوباره فرصت آن را دارند تا عشق دیرینه خود را پیدا کنند.

در این زمینه بخوانید:

بهترین انیمیشن‌های ایرانی که باید تماشا کنید

۲۰ انیمیشن برتر ۲۰ سال قرن ۲۱ام که باید تماشا کنید

پرفروش‌ترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران را بشناسید

۱۸ دسامبر | ۲۸ آذر ۱۳۹۹

Greenland (سرزمین سبز)

نمره منتقدان: هنوز منتشر نشده است

برای هواداران فیلم‌های علمی تخیلی سال ۲۰۲۰ سال ناامیدکننده و کسل‌باری بود. بیشتر فیلم‌های اکشن یا علمی تخیلی مورد انتظار سال فرصت اکران در سالن‌های سینمایی را نداشتند و از آن‌جایی که استودیوهای هالیوودی برای ساخت این فیلم‌های محبوب بودجه بسیار زیادی در نظر می‌گیرند، هیچکدام از این فیلم‌های پرهزینه در سرویس‌های استریم منتشر نشدند. اما فیلم «سرزمین سبز» یکی از فیلم‌های اکشن قابل قبول سال است که در روزهای پایانی سال ۲۰۲۰ فرصت اکران محدود در سالن‌های سینما را پیدا می‌کند.

خلاصه داستان: یک خانواده برای نجات از بلایای طبیعی باید فداکاری‌های بسیاری به خرج دهند.

۲۵ دسامبر ۲۰۲۰ | ۵ دی ۱۳۹۹

News of the World (احوال دنیا)

نمره منتقدان: هنوز منتشر نشده است

پل گرین‌گرس یکی از بهترین کارگردانان این روزهای هالیوود است که هر تماشاگر سینما باید برای تماشای هر فیلم او هیجان‌زده باشد. او در آخرین روزهای سال ۲۰۲۰ با فیلم «احوال دنیا» یک بار دیگر به سینما بازمی‌گردد و این بار یک روایت وسترن-جنگی بی‌نظیر را در برابر تماشاگران هنر هفتم قرار می‌دهد. این فیلم به جنگ‌های داخلی آمریکا و درگیری‌های مرزی می‌پردازد. تام هنکس یکی از بازیگران اصلی فیلم «احوال دنیا» است.

خلاصه داستان: یک مرد اهل تگزاس که همیشه در غرب وحشی در حال سفر است و هیچ جایی برای ماندن ندارد، تصمیم می‌گیرد برای نجات یک دختر ربوده‌شده وارد عمل شود.

Soul (روح)

نمره منتقدان: هنوز منتشر نشده است

انیمیشن «روح» یکی از دو انیمیشن استودیوی پیکسار در سال ۲۰۲۰ لقب می‌گیرد که توسط پیت داکتر ساخته شده است. پیت داکتر که این روزها به‌عنوان مدیر اجرایی در استودیوی پیکسار فعالیت می‌کند، سابقه همکاری در پروژه ساخت انیمیشن‌هایی مانند «کارخانه هیولاها» و «درون و بیرون» این استودیو را هم دارد. بنابراین هر تماشاگری که هوادار جدی آثار استودیوی پیکسار باشد، نمی‌تواند برای تماشای انیمیشن «روح» لحظه‌شماری نکند. صاحبان سینما به‌ویژه در ایالات متحده امیدوار هستند اکران محدود و با رعایت نکات بهداشتی این انیمیشن به کسب و کار آن‌ها رونق تازه‌ای دهد.

خلاصه داستان: نوازنده‌ای به‌نام جو گاردنر در آستانه رسیدن به اهدافش در دنیای موسیقی جاز با یک تصادف جان خود را از دست می‌دهد. او برای آخرین بار تلاش می‌کند تا به زندگی انسانی بازگردد. در حالی که روح جو گاردنر از بدنش جدا شده او با روح دیگری به نام ۲۲ هم آشنا می‌شود. آن‌ها باید راهی برای بازگشت جو به زندگی زمینی پیدا کنند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha