۱۳ آذر ۱۳۹۹،‏ ۱۲:۱۴
کد خبرنگار: 744
کد خبر: 84133770
T T
۲ نفر
با مشارکت inpin source
قبا، محله‌ای گران ولی پر تقاضا

انتخاب خانه مناسب برای سکونت، یکی از مهم‌ترین تصمیم‌های هر فرد و خانواده به شمار می‌رود که اگر به قصد خرید باشد، اهمیت آن بیشتر می‌شود. از این رو باید پیش از عقد قرارداد تمام مولفه‌ها و المان‌های موثر در کیفیت خانه و شرایط محله را سنجید و سپس وارد فرآیند معامله شد.

 خرید مسکن را می‌توان به عنوان یکی از مهمترین اقدامات هر فرد دانست. چرا که کالایی است گران و با ارزش که عدم توجه به انتخاب و نبود نظارت بر فرآیند معامله، باعث ایجاد ضرر و زیان سنگینی برای یک سمت معامله می‌شود. این مهم در شرایط فعلی که قیمت مسکن به صورت افسارگسیخته‌ای رشد داشته، از اهمیت بیشتری برخوردار بوده و توجه به انتخاب و عقد قرارداد مناسب، می‌تواند سود یا زیان میلیاردی به همراه داشته باشد.

مشاورین املاک، راهنمای گرانترین خرید مردم

از این رو مشاورین املاک سالهاست به عنوان صنفی معتمد، به عنوان راهنمای مردم فعالیت می‌کنند و از ابتدا تا انتهای انجام معاملات ملکی را همراه متقاضیان بوده‌اند. به طوری که سالها پیش، مالکان فایل‌های آماده عرضه به مشاورین املاک مراجعه می‌کردند و اهالی این صنف، با چسباندن برگه‌هایی روی بورد یا شیشه مغازه، به اطلاع رسانی واحدهای آماده عرضه می‌پرداختند. پس از آن متقاضیان برای پیدا کردن واحدهای مورد نظر خود، به آژانس‌های املاک مختلف مراجعه کرده و پس از پیداکردن ملک مورد نظر خود، مذاکرات اولیه را انجام می‌دادند. در نهایت پس از بازدید حضوری و توافق طرفین، انجام معامله توسط همان مشاور صورت می‌گرفت.

نکته قابل توجه، توسعه روز افزون این صنف و تعدد آژانس‌های معاملات ملکی در دو دهه ۷۰ و ۸۰ بود که به واسطه افزایش ساخت و ساز در آن سالها، این بخش با رونق بسیاری همراه بود. گفتنی است در حال حاضر نیز افراد بسیاری به این شغل علاقه دارند و با گذراندن دوره‌های تجربی و حتی تحصیل در آموزشگاه و دانشگاه‌های مخصوص، این شغل را دنبال می‌کنند.

رونق و افزایش فعالیت مشاورین املاک با پیشرفت تکنولوژی؛

لازم به ذکر است این صنف نیز همچون اکثر حوزه‌های خدماتی، پیشرفت کرده و همسو با نیاز مردم و شرایط جامعه، بروزرسانی شده است. به طوری که از همان ابتدا تا انجام معاملات ملکی، مراجعه به بنگاه لزومی ندارد و می‌توان از طریق درگاه‌های ارائه فایل، واحدهای آماده عرضه را به دست مشاورین املاک رساند. گفتنی است این بدان معنان نیست که حضور مشاور املاک در پروسه خرید و اجاره خانه کمرنگ شده؛ بلکه بیشتر از گذشته نیاز است تا مشاورین املاک در پروسه فعالیت‌های ملکی حضور داشته باشند.

چرا که در یک معامله ملکی، دو سمت عرضه کننده و متقاضی به فکر منافع خود هستند و فقط یک فرد بی‌طرف می‌تواند با واسطه گری، طرفین را به انجام معامله‌ای منصفانه برساند. گفتنی است حضور و تخصص مشاورین املاک یک نیاز واجب به شمار می‌رود؛ به طوری که یکی از مهمترین بخش‌های انجام معامله ملکی، یعنی عقد قرارداد نیز فقط توسط اهالی این صنف امکان پذیر است. زیرا فقط آنها هستند که با آگاهی از تمام مفاد قرارداد و قوانین معاملات ملکی، می‌توانند این فرآیند را به سرانجام برسانند.

تسهیل در انجام معاملات ملکی، با بهره گیری از هوش مصنوعی؛

شایان ذکر است نزدیک به سه سال است این بخش با تکنولوژی روز دنیا همسان سازی شده است. به طوری که، مجموعه‌ای دانش بنیان به نام اینپین توانسته بستری ایجاد کند تا هر سه ضلع انجام معامله ملکی یعنی عرضه کننده، متقاضی و مشاور املاک، به راحتی با هم ارتباط برقرارکرده و معاملات ملکی خود را در بستری شفاف به سرانجام برسانند.

گفتنی است اینپین با استفاده از هوش مصنوعی، فرآیندی ایجاد کرده تا متقاضی با واردکردن نیازهای خود در سامانه، واحدهای منطبق با نیازخود را به همراه فایل‌هایی که به آن سلایق و نیازها مشابهت دارد مشاهده کند. از طرفی این درخواست برای مشاورین املاک فعال منطقه ارسال می‌شود تا با پیدا شدن فایل متناسب با آن نیازها، متقاضی را از وجود آن باخبرکنند.

گفتنی است اینپین برای آسان شدن و افزایش جذابیت فعالیت‌های ملکی، ابزارهای مختلفی همچون جستجو از روی نقشه، سیستم واقعیت افزوده که از دوربین گوشی همراه فایل‌های آماده عرضه تا شعاع ۵۰۰ متری را نشان می‌دهد و ... را در اختیارکاربران قرار داده است. از طرفی اینپین خدمات متنوع دیگری برای افزایش سرعت و کیفیت فرآیند معاملات ملکی دراختیار دارد که می‌توانید برای آشنایی با آنها واژه”inpin” را در نوار ابزار مرورگر خود وارد کرده و یا از بسترهای ارائه برنامه، اپلیکیشن اینپین را به صورت رایگان دریافت کنید.

همچنین این سامانه دانش بنیان، به افزایش آگاهی ملکی مردم با تولید محتوای تخصصی در بخش‌های مختلف مرتبط با بخش مسکن و آشنایی با مشخصات محله‌های مختلف تهران می‌پردازد. در این راستا قیمت و مولفه‌های تاثیرگذار در تصمیم گیری برای خرید آپارتمان درقبا را بررسی کرده‌ایم که در ادامه مطالعه می‌کنید:

قبا، محله‌ای آرام در مرکز شلوغی‌های تهران

یکی از مولفه‌های تاثیرگذار در انتخاب محل سکونت، برای افرادی که در مناطق شمالی شهر زندگی می­کنند، دسترسی اتوبانی مناسب به آن منطقه است. به طوری که بتوان در تمام ساعات روز، با خودروی شخصی، بدون انتظار در ترافیک‌های سنگین تهران، به محل کار یا تحصیل رفت و آمد داشت. قبا محله‌ای است که این ویژگی را در خود جای داده و به همین واسطه، خرید آپارتمان در قبا با جذابیت زیادی مواجه شده است.

گفتنی است مراکز تجاری و اداری متعدد این محله و نزدیکی آن به خیابان میرداماد، نقطه قوتی برای کارکنان شرکت‌های آن محدوده که در این منطقه سکونت دارند، به شمار می‌رود. از طرفی سازمانها و ارگان‌های متعدد حوالی این محله، مراجعه به این ادارات برای انجام امور اداری را هم بسیار آسان کرده است. بدین صورت خرید یا اجاره آپارتمان در قبا برای کارمندان و مدیران شرکت‌های ساکن در میرداماد، ونک و اطرافش می‌تواند گزینه بسیار جذابی به شمار رود.

قیمت خرید آپارتمان در قبا

برای بررسی قیمت خرید آپارتمان در قبا کافی است به سامانه اینپین رفته و با مشاورین املاک متعدد همکار با اینپین که در این منطقه حضور دارند، تماس بگیرید.

گفتنی است نرخ املاک این منطقه نیز از افزایش افسارگسیخته قیمت خرید آپارتمان در تهران در امان نبوده است. به طوری که از ابتدای سال ۹۶ تا انتهای آبان ماه ۹۹، بیش از ۴۵۰ درصد افزایش قیمت در این منطقه روی داده است. به این صورت در آبان ماه سه سال گذشته خرید آپارتمان در قبا، با نرخ ۹ میلیون تومان در هر متر مربع معامله می‌شد و این عدد درمیانه سال ۹۹ به بیش از ۵۰ میلیون تومان رسیده است. گفتنی است این قیمت در آبان ماه سال ۹۷، ۱۷ میلیون رقم خورد  و یکسال بعد، یعنی هشتمین ماه سال ۹۸، خرید آپارتمان در قبا به ۲۳ میلیون تومان رسید. در نتیجه این صعود قیمت، بیشتر در سال ۹۹ روی داده و به شکل ناباورانه‌ای از ۲۵ میلیون تومان در ابتدای سال به ۵۰  میلیون تومان رسیده است.

قبا روی نقشه و دسترسی به آن

همانطور که اشاره شد تردد با خودروی شخصی به این محله کمی آسان‌تر از محله‌های اطرافش بوده و این مهم به واسطه وجود اتوبان همت در نزدیکی آن است. از طرفی بزرگراه شهید حقانی نیز در نزدیکی قبا قرار دارد و به این صورت دسترسی به بزرگراه مدرس نیز دشوار نیست.

شایان ذکر است وجود خیابان شریعتی در ضلع غربی محله قبا و خیابان پاسداران در سمت دیگرش که به خیابان شهرزاد می‌رسد، این تسهیل نسبی در تردد را به همراه آورده است.

لازم به ذکر است این محله علاوه بر اینکه از نظر جانمایی در موقعیت مناسبی قرار گرفته و دسترسی به مناطق مختلف شهر را برای ساکنینش آسان کرده، از نظر مولفه‌های اجتماعی و حتی وجود مراکز تفریحی نیز در شرایط مناسبی قرار دارد و می‌تواند به عنوان یک انتخاب بسیار خوب برای سکونت به شمار رود.

با مشارکت inpin source

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha