سراسرِ شب یک چیز دیگر است

ایده ساخت فیلم سراسر شب از سال ۱۳۹۰ برای فرزاد موتمن شکل می‌گیرد تا این که سال ۹۶ بعد از شکل‌گیری چارچوب‌های کلی در ذهنش شروع کار را همراه با زامیاد سعدوندیان کلید می‌زند و نام این دو به عنوان نویسنده در تیتراژ فیلم قرار می‌گیرد.

فرزاد موتمن با ساخت فیلم «شب‌های روشن» یکی از ماندگارترین فیلم‌های تاریخ سینمای ایران را ساخت. فیلمی که بینندگان بسیاری را جذب همیشگی خود کرد. حالا همین کارگردان که بسیاری شب‌های روشن را بهترین کار او می‌دانند فیلم جدیدی در حال اکران دارد که موتمن آن را بهترین ساخته خود می‌داند.

اولین نویسندگی موتمن

ایده ساخت فیلم سراسر شب از سال ۱۳۹۰ برای فرزاد موتمن شکل می‌گیرد تا این که سال ۹۶ بعد از شکل‌گیری چارچوب‌های کلی در ذهنش شروع کار را همراه با زامیاد سعدوندیان کلید می‌زند و نام این دو به عنوان نویسنده در تیتراژ فیلم قرار می‌گیرد.

موتمن بارها گفته است که نویسنده نیست و نویسندگی در این فیلم سینمایی برای او متفاوت بوده و هم زمان فیلم را خود او کارگردانی کرده است و همچنین جواد نورزوبیگی تهیه کنندگی کار را برعهده دارد. موتمن پیشتر گفته بود: «من فقط یک فیلم ساخته‌ام و آن سراسرِ شب است. هرچه که به غیر از این فیلم ساخته‌ام صرفا مشقی بوده برای این که این فیلم ساخته شود. در فیلم‌هایی که قبلا ساخته‌ام، فیلم‌هایی مثل صداها و شب‌های روشن بوده که دوست‌شان داشته باشم اما سراسرِ شب برای من یک چیز دیگر است.»

موتمن در تمام مراحل ساخت و نمایش و گرفتن پروانه ساخت این فیلم دچار مشکل و سنگ‌اندازی شد و حتی به او پینشهاد اکران در ماه رمضان را داده بودند. زمانی که سینماها مخاطب بسیار محدودی دارد. در نهایت با تصمیم تهیه‌کننده این فیلم به اکران آنلاین درآمده است.

فیلمی برای مخاطب خاص

فیلم «سراسر شب» روایت‌گر دختری به نام مهتاب است. او که برای یافتن ردی از داوود مرادی که آخرین فرد مرتبط با خواهرش مریم، پیش از خواب طولانی مدتش بوده به محل زندگی داوود می‌رود تا پاسخی برای سوالاتش پیدا کند.

در این باره بخوانید:

فیلم بیگاه و مفاهیم ازلی انسان

کیارستمی را پس از مرگ بشناسیم

فیلم گلوله‌باران و تیر خوردن فیلمبردار

این فیلم در ژانر درام-اجتماعی و یکی از بازیگران چهره این فیلم الناز شاکردوست است. کارگردان در مورد مخاطبان این فیلم گفته بود: «این فیلم برای قشر خاصی از مخاطبان قابل درک‌تر است و لذت بردن از آن یک مقدماتی را می‌خواهد. در یک قسمت‌هایی دیالوگ ها ارجاع داده می‌شود که تماشاچی عادی آن را درک نمی‌کند اما او را به خنده می‌اندازد.دیالوگ فیلم باید با دیالوگ روزمره متفاوت باشد زیرا معتقدم کسی به سینما می‌آید، می‌خواهد اتفاقی متفاوت از روزمره‌اش ببیند.»

امیر جعفری، افسانه چهره ‌آزاد، سینا حجازی، آزاده صمدی، مهدی سلطانی، سید امیرحسام شجاعی، سحر نظام‌دوست، محمدرضا هاشمی، ایلناز آذری، دیانا روهنده، آفرین رهنما و داراب داداش‌زاده از جمله بازیگران پرستاره این فیلم هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha