۲۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۱۰:۵۵
کد خبرنگار: 744
کد خبر: 84108162
با مشارکت بانک کتاب مارکا source
۰ نفر

برچسب‌ها

فواید کلاس های مجازی برای دانش‌آموزان و کنکوری‌ها، بی‌دغدغه مطالعه کنید

شاید بتوان گفت این روزها داغ‌ترین دغدغه میان دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان، تغییر در شیوه‌های درس خواندن و شرکت در کلاس است. آموزش مجازی جدیدترین و البته بهترین راه برای شرکت در کلاس در این روزها است.

شرکت در کلاس‌های مجازی اگرچه در سال‌های قبل نیز وجود داشت، اما در سال تحصیلی جدید به طور سراسری اجرا شد و موافقان و منتقدان زیادی داشت. اما با وجود همه فراز و نشیب‌ها، این نوع از آموزش برای دانش‌آموزان و به ویژه کنکوری‌ها مزایایی را نیز به همراه داشته است. در این مطلب با نکات قابل توجه و مهمی از فواید کلاس‌های مجازی آشنا خواهید شد، مزایایی که بارها آن‌ها را تجربه کرده‌اید اما توجه شما را جلب نکرده است.

آموزش آنلاین دروس؛ جدیدترین و جذاب‌ترین روش یادگیری

هرچقدر هم که دانش‌آموزان با هویت کلاس‌های مجازی غریبه باشند، نمی‌توان جدید و جذاب بودن آن را نادیده گرفت. آموزش مجازی می‌تواند انگیزه‌ای مضاعف را به دانش‌آموزان مقاطع مختلف بدهد. چراکه دنیای جدیدی از آموزش و تحصیل را پیش روی خود می‌بینند.

یکی از مهم‌ترین دستاوردهای آموزش مجازی، یادگیری کار با ابزارهای تکنولوژی است و با توجه به پیشرفت دانش، تحصیل به صورت مجازی دیر یا زود قدم به زندگی دانش‌آموزان می‌گذاشت. بنابراین شرکت در کلاس آنلاین باعث می‌شود تا دانش‌آموز مهارت‌هایی فراتر از حضور در کلاس فیزیکی پیدا کند.

برای مثال دانش‌آموز می تواند به سادگی با جستجوی انواع منابع درسی، بهترین خرید را از بانک کتاب با تخفیف تجربه کند و در کوتاه‌ترین زمان ممکن کتاب‌های موردنیاز را به صورت آنلاین خریداری کند.

امکان ضبط کلاس و دوره مجدد دروس ارائه شده؛ هزاران بار یک کلاس را تجربه کنید

یکی از تکنیک‌های اصلی یادگیری دروس، درک مطلب در کلاس است. بسیاری از دانش‌آموزان با توضیح دقیق اساتید و در کلاس مطالب را به طور کامل و دقیق یاد می‌گیرند. اتفاقی که ممکن است تصور کنید در کلاس مجازی هرگز نخواهد افتاد. اما کلاس آنلاین می‌تواند بارها به دانش‌آموزان فرصتی برای حضور در یک کلاس مشابه را بدهد.

برای اینکه بتوانید صحبت‌های مطرح شده در کلاس توسط استاد را چندین بار دوره کنید، می‌توانید کلاس مورد نظر را از طریق سیستم خود ضبط کنید. این کار به شما فرصت می‌دهد تا بتوانید در زمان بروز کوچکترین اشکالات، به ویدیو ضبط شده از کلاس مراجعه کنید. این آموزش‌های ویدیویی به شما کمک می‌کند که درک مطلب عمیق‌تری داشته باشید.

علاوه‌بر تماشای ویدیو کلاس آنلاین، می‌توانید از CD های کمک آموزشی معتبری مانند آموزش‌های ویدیویی پرش نیز کمک بگیرید. با نگاهی به دستاوردهای این آموزش‌ها مطمئن خواهید شد که قیمت محصولات پرش با توجه به کیفیت و نکات کلیدی آن‌ها، کاملا مناسب است و ارزش خرید دارد.

امکان زمان‌بندی دقیق برای مطالعه دروس؛ خداحافظی با هدررفت زمان

زمان‌بندی یکی از کلیدهای طلایی موفقیت در کنکور و البته فراگیری دروس است. یکی از مهم‌ترین مزیت‌هایی که کلاس آنلاین دارد، صرفه‌جویی در زمان است. در کلاس‌های حضوری ممکن است زمان زیادی صرف پاسخگویی معلم به سوالاتی باشد که ناکارآمد هستند و یا برای سایر دانش‌آموزان مفید نیستند.

به علاوه ممکن است در مسیر انتقال آموزش، بحث‌های متفرقه‌ای شکل بگیرد و کلاس را از مسیر و هدف خود به سادگی دور کند. اما در کلاس آنلاین، زمان به درستی برنامه‌ریزی می‌شود و مدیریت بهتری برای انتقال درس در زمان مشخص صورت می‌گیرد. باتوجه به زمانی که برای دانش‌آموزان باقی می‌ماند، می‌توانند با حل تمرین بیشتر، نتیجه متفاوتی در امتحان برای خود رقم بزنند. برای مثال خانواده‌ها می‌توانند با خرید بهترین کتاب کمک درسی نهم، فرزند خود را برای ورود به دوره جدید تحصیلی آماده کنند.

یکی دیگر از مهم‌ترین دلایل صرفه‌جویی در زمان، حذف زمان هدررفته در رفت و آمد از کلاس حضوری به خانه است.

افزایش تمرکز در محیط خانه؛ تامین امنیت روانی برای دانش‌آموزان

عده‌ای عقیده دارند که کلاس‌های حضوری تمرکز بیشتری را برای دانش‌آموزان ایجاد می‌کند. اما حقیقت این است که در کلاس حضوری، امکان حواس پرتی بیشتر است. چراکه افراد در جمع دوستان و همکلاسی‌های خود هستند و به علاوه شیطنت‌های پشت نیمکت‌نشینی را نیز تجربه می‌کنند.

کلاس مجازی به دلیل ماهیت متفاوت خود، باعث می‌شود تا دانش‌آموزان با تمرکز بیشتری به مباحث مطرح شده در کلاس توجه کنند. ضمن اینکه تحقیقات نشان می‌دهد که حضور در فضای خانه، می‌تواند باعث ایجاد آرامش در دانش‌آموزان و به ویژه کنکوری‌ها شود و استرس کنکور را در آن‌ها از بین ببرد. از بین رفتن اضطراب کلاس آنلاین، باعث می‌شود تا دانش‌آموزان تمرکز بالاتر و یادگیری دقیق‌تری داشته باشند و نتیجه بهتری را نیز بگیرند.

تهیه منابع کمک درسی موردنیاز با خرید آنلاین از مارکا کتاب

دنیای آنلاین باعث شده تا در همه ابعاد زندگی، مزیت‌هایی ایجاد شود. یکی از این مزیت‌ها برای دانش‌آموزان و خانواده‌های آنان، تهیه کتاب‌های درسی و کمک درسی از طریق خرید آنلاین است.

فروشگاه کتاب مارکا یک مرجع معتبر برای خرید همه کتاب‌های درسی و بهترین کتاب‌های کمک درسی است. شما می‌توانید منابع موردنیاز درسی را از ابتدایی تا کنکور به ساده‌ترین روش از بانک کتاب مارکا سفارش دهید تا در کمترین زمان ممکن و با ارسال رایگان، سفارش خود را درب منزل دریافت کنید. برای اطلاع از موجودی کتاب‌ها و کسب اطلاعات بیشتر، با شماره-۰۲۱۶۶۴۰۰۴۰۰ تماس بگیرید.

با مشارکت بانک کتاب مارکا source

برچسب‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =