۲۲ آبان ۱۳۹۹،‏ ۸:۰۰
کد خبرنگار: 3065
کد خبر: 84105469
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

رشد تورم در چندماهه اخیر، نرخ انواع حبوبات را نیز در بازار افزایش داده است.

سازمان میادین میوه و تره‌بار در آخرین گزارش خود در آبان ماه، قیمت انواع حبوبات را در حالی اعلام کرده که اکثر محصولات رشد قیمت قابل توجهی را داشته‌اند. بررسی قیمت انواع حبوبات در پایگاه اطلاع‌رسانی قیمت کالا و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان نیز از رشد پلکانی قیمت‌ها خبر می‌دهد.

هر کیلوگرم لوبیا چیتی ۳۰ هزار تومان

در گزارش نرخنامه سازمان میادین میوه و تره‌بار، قیمت هر کیلوگرم لوبیا چیتی ۳۰ هزار تومان، هر کیلوگرم لوبیا چشم بلبلی ۲۹ هزار تومان و لوبیا قرمز ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده است. همچنین در این بازار هر کیلوگرم لوبیا سفیدبه قیمت ۲۳ هزار تومان و لوبیا کشاورزی ۳۴ هزار تومان به فروش می‌رسد.

عدس ۲۳ هزار تومان شد

مصرف‌کنندگان در میادین میوه و تره‌بار می‌توانند هر کیلوگرم عدس درشت درجه یک را با قیمت ۲۳ هزار تومان و هر کیلوگرم عدس ریز را  ۱۹ هزار و ۵۰۰ تومان تهیه کنند. همچنین نرخ هر کیلوگرم دال عدس ۲۳ هزار تومان اعلام شده است.

در این زمینه بخوانید:

مظنه انواع برنج در بازار؛ قیمت ماهی به روز شد

میوه‌های نوبر پاییز به بازار رسیدند

رکورد قیمت برای لپه ۳۳ هزار تومانی

بر اساس گزارش سازمان میادین میوه و تره‌بار، شهروندان می‌توانند هر کیلوگرم لپه ریز تبریز را ۳۳ هزار تومان و هر کیلوگرم لپه درشت را ۲۲ هزار و ۵۰۰ تومان تهیه کنند. همچنین هر کیلوگرم لپه باقلازرد نیز به قیمت ۲۴ هزار تومان عرضه می‌شود.

زرشک تازه، نوبرانه بازار حبوبات

نوبرانه پاییزی این روزهای میادین میوه و تره‌بار، زرشک تازه است که به قیمت هر کیلوگرم ۲۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. در این بازار، زرشت خشک نیز یافت می‌شود که با نرخ هر کیلوگرم ۶۳ هزار تومان قابل خرید است.

جدول نرخ انواع حبوبات در بازار

انواع حبوبات غیرشرکتی (هر کیلوگرم) شرکتی (۹۰۰ گرمی)
جو بلغور ۷۷۰۰ ۹۵۰۰
جو پوست کنده ۷۷۰۰ ۹۵۰۰
جو پرک ۷۷۰۰ ۹۵۰۰
دال عدس ۲۳۰۰۰ ۲۳۸۰۰
سویا ۱۷۰۰۰ ۱۸۲۰۰
گندم بلغور ۷۷۰۰ ۹۵۰۰
گندم پوست کنده ۶۹۰۰ ۸۸۰۰
لیمو عمانی ۹۳۰۰۰ ۹۰۰۰۰
ماش ۲۴۰۰۰ ۲۵۰۰۰
نخود ۲۲۰۰۰ ۲۲۸۰۰
نخود و لوبیا ۲۲۳۰۰ ۲۳۰۰۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha