مثل یک عاشق؛ فیلمی بازدارنده

فیلم «مثل یک عاشق» اولین ساخته سینمایی بهرام گوهری است که برای باورپذیر کردن آن، از بازیگران چهره سینما استفاده نکرده است

فیلم «مثل یک عاشق» یک روایت عاشقانه زیبا است. فیلمی که با فکر داشتن ارزش‌های معنوی ساخته و قرار شد درآمد حاصل از آن صرف امور خیریه شود.

این فیلم اولین ساخته سینمایی بهرام گوهری است که حتی برای باورپذیر کردن آن، از بازیگران چهره سینما استفاده نکرده است و در تلاش بوده که به مخاطب خود پیام‌هایی را انتقال دهد.

زندان هتل نیست

در خلاصه داستان این فیلم که از سمت عوامل فیلم آمده، نوشته شده است: «زنی تصمیم می‌گیرد در فراز و نشیب زندگی از دریچه قلب و دل خود فارغ از مسائل مادی به ازدواج فکر کند.» اما کارگردان فیلم که نویسنده آن نیز هست در مورد فیلم گفته است: «داستان درباره یک جوان 18 ساله است که به دلیل مشکلی که برایش به وجود می‌آید راهی زندان می‌شود. ازآنجایی‌که همواره این ذهنیت وجود دارد که زندان هتل است و اغلب جرائم نیز در سنین 18 تا 30 سال رخ می‌دهد، خواستم این را به نحوی دیگر نشان دهم. درواقع فضایی که در این فیلم نمایش داده می‌شود فضای عجیبی است و سعی کردم به‌نوعی باور این اصطلاح که زندان هتل است از بین برود و بازدارنده باشد.»

رویا نونهالی، امین زندگانی و لیلا زارع سه بازیگر نقش اصلی فیلم مثل یک عاشق هستند که در اولین تجربه کارگردانی بهرام گوهری با او همکاری می‌کنند. بهرام گوهری علاوه بر نویسندگی، کارگردانی، تهیه‌کنندگی، فیلمبرداری و صدابرداری این فیلم را هم بر عهده داشته است که این امر برای اولین فیلم داستانی یک مولف کاری خطرناک و البته بسیار نادر است. این امر موجب شده است بازیگران این فیلم نقش بسیار مهمی در روند آن داشته باشند.

گوهری درباره چرایی ساخت این فیلم و رفتن به سراغ این موضوع پیشتر گفته بود: «من پیش از ساخت این فیلم چند مستند کار کرده بودم و نمایشگاه‌های عکس بسیاری در داخل و خارج از کشور داشتم، اما پس از این تجربیات تصمیم گرفتم اولین فیلم بلند سینمایی‌ام را بسازم که «مثل یک عاشق» حاصل این تصمیم است. نگارش فیلمنامه چند ماه طول کشید و بر مبنای یک داستان، قصه پیش رفت. ازآنجایی‌که می‌خواستم قصه باورپذیر باشد، از هیچ بازیگر چهره‌ای در این کار استفاده نکردم.

درباره کارگردان

بهرام گوهری متولد ۱۳۶۲ پیش از این به عنوان عکاس حرفه‌ای در عرصه سینما و عکاسی هنری شناخته شده است. او ساخت چندین فیلم مستند و تالیف کتاب «چهره هنر» را در کارنامه دارد. بهرام گوهری در سال 1382 دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در بازیگر فیلم برگ برنده به کارگردانی سیروس الوند شد.

در این باره بخوانید:

بهترین انیمیشن‌های خمیری که باید ببینید

بهترین فیلم‌هایی که درباره موجودات فضایی ساخته شده‌اند

بهرام گوهری توانست با بازی در فیلم برگ برنده تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر فریبرز عرب‌نیا، باران کوثری، آتیلا پسیانی و مهرانه مهین‌ترابی او را با تجربه کرد. بهرام گوهری که تاکنون تجربه برگزاری بیش از ٢٠ نمایشگاه عکس، نشر کتاب، ساخت چند فیلم مستند و تدریس عکاسی را در کارنامه خود ثبت کرده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha