ننه شهرزاد در سرزمین عجایب

تئاترهای آنلاین با موضوعات کودکان می‌تواند برنامه خوبی برای بچه‌ها باشد تا در زمانی که از محیط‌های عمومی و فضاهای جمعی دور هستند، بتوانند رابطه و تعامل خود را با بیرون نگه دارند.

در روزهایی که کودکان نمی‌توانند بازی‌های دسته‌ جمعی داشته باشند و بیشترین زمان خود را در خانه می‌گذرانند نیاز به برنامه‌هایی دارند که فارغ از برنامه درسی و روزانه‌شان بتوانند ساعتی آنها را سرگرم کند و از تکرار هر روزه خارج کند.

تئاترهای آنلاین با موضوعات کودکان می‌تواند برنامه خوبی برای بچه‌ها باشد تا در زمانی که از محیط‌های عمومی و فضاهای جمعی دور هستند، بتوانند رابطه و تعامل خود را با بیرون نگه دارند.

این روزها نمایش «ننه شهرزاد در سرزمین عجایب» اجرای آنلاین می‌شود و می‌توان با قیمت مناسب ۱۰ هزار تومان این نمایش را دید.

قهرمان زندگی خود باشید

این نمایش برای کودکان ساخته شده است و اگر قصد داشتید بلیط آن را برای کودک خود بخرید برای توضیح آن چه خواهد دید خلاصه نمایش را برای او بخوانید: «دنیا با مهربانی و عشق زیباست. در قلب هر افسانه ای حقیقتی نهفته است. چند روح شجاع متحد شدند تا دنیای خودشان را نجات بدهند. ما می توانیم در زندگی خودمان قهرمان باشیم، هر کدام از ما اگر فقط جرات تلاش کردن داشته باشیم. ایمان ما به یکدیگر هرگز محو نمی شود، حالا همه به هم ملحق شدیم، تا قوی تر باشیم. ما در سیاره ای که در آن صلح است می توانیم زندگی کنیم. باید دست در دست هم برای دنیای بدون جنگ و صلح تلاش کنیم. من کودکم به مانند خمیر بازی؛ شما هستید که می توانید دنیای من را به زیبایی تبدیل کنید یا نابودش کنید. ولی من دنیای پر از صلح و دوستی را آرزو می‌کنم.»

هومن حسین‌نژاد کلایی کارگردان و نویسنده نمایش «ننه شهرزاد در سرزمین عجایب» که ۲۲ سال است در حوزه کودک کار می‌کند، درباره ایده نگارش این نمایشنامه گفته است: «از آن جایی که من کارتون زیاد می‌بینم و دنیای درون کودکی من زنده است، پس از نمایش قبلی خودم که درباره محیط زیست بود خواستم یک کار متفاوت انجام دهم. تمام کارهای من برای کودک، نوجوان و خانواده است. بنابراین برای این نمایش نیز یک سری شخصیت‌ها را انتخاب کردم که برای خانواده‌ها هم جذاب باشد.»

نمایشی برای صلح

از سویی پدر و مادرها همیشه تلاش دارند تا آن چه به فرزندانشان وارد می‌شود را دروازه‌بانی کنند. در پیام این نمایش که سمت عوامل آن منتشر شده، آمده است: « صلح، زندگی بدون جنگ، زندگی باخشونت، تجاوز، کودک آزاری، زن آزاری،فحاشی، دزدیدن و پایمال کردن حقوق یکدیگر، نژاد پرستی، تبعیض، دروغ ممنوع! عشق، مهربانی، همدلی، دوستی پهلوان واقعی بودن انسانیت، زندگی بدون مرز؛ کتاب بخوانیم. زندگی با تکنولوژی در حد لازم. امید به دنیای بهتر برای خودمان و بچه‌هایمان و همه مخلوقات خدا. امید برای آینده زمین در آرامش و صلح.»

بازیگران نمایش ساناز سماواتی، بهزاد جعفرزاده، کیان سیفی، مهرسا مقدم، مصطفی رضوی، ایلیا اسماعیل نظری، مهرسا آشوری، کیانا محمدی، مهدی خان میرزایی، نسرین بنیادی، رها آزادی، دینا پناهی زارنجی، محمد علی پور، رها طالب لو، پروا پورمحمد، آندیا جلیلی، عسل ستاری، آوا انصاری، رامتین آهی، حریر حلمی و علی تهرانی هستند.

در این باره بخوانید:

داستان درخت گردو از سردشت تا مانش

فیلم منگی ارزش دیدن دارد؟

این کار پر بازیگر و پر از شعر و قصه است و می‌تواند در زمان نمایش مخاطب کودک را به خود جذب کند. در این نمایش در کنار لباس‌ها و رنگ‌هایی که از طریق پارچه‌ها و گریم روی صورت بچه‌ها انجام می‌شود، شخصیت‌ها به گونه‌ای طراحی شده که مخاطب آن را دوست داشته باشد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha