مظنه انواع برنج در بازار؛ قیمت ماهی به روز شد

نرخ جدید انواع برنج ایرانی و خارجی اعلام و قیمت انواع آبزیان نیز مشخص شد.

سازمان میادین میوه و تره‌بار شهرداری تهران در گزارش جدید خود، نرخ انواع برنج ایرانی و خارجی و همچنین انواع آبزیان را تعیین کرد.

برنج ایرانی گران‌تر از همیشه

محصول برنج مانند هر محصول غذایی دیگری در ماه‌های اخیر دست خوش افزایش شدید قیمت شده است. در نرخنامه جدید سازمان میادین میوه وتره‌بار، قیمت هر کیلوگرم برنج طارم اصل ۳۲ هزار و ۵۰۰ تومان، هر کیلوگرم برنج هاشمی ۳۱ هزار و ۹۰۰ تومان و هر کیلوگرم برنج دمسیاه ۳۲ هزار و ۵۰۰ تومان نرخگذاری شده است. همچنین نرخ هر کیلوگرم برنج شیرودی ۲۷ هزار و ۵۰۰ تومان و هر کیلوگرم برنج دودی پرمحصول، ۲۹ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده است. در این بازار، در کیلوگرم برنج فجر با قیمت ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان و هر کیلوگرم برنج ندا به نرخ ۲۷ هزار تومان به فروش می‌رسد.

شهروندانی که تمایل به خرید برنج نیمدانه داشته باشند، هر کیلوگرم برنج نیمدانه معطر را باید به قیمت ۱۸ هزار تومان و هر کیلوگرم برنج نیمدانه پرمحصول را ۱۵ هزار تومان خریداری کنند.

مصرف‌کنندگان برنج خارجی بخوانند

در این موج گرانی، نرخ انواع برنج وارداتی نیز افزایش نسبی داشته است. طبق گزارش سازمان میادین میوه و تره‌بار، هر کیلوگرم برنج وارداتی پاکستانی برای تنظیم بازار، ۱۹ هزار تومان و هر کیلوگرم برنج تنظیم بازاری هندی به قیمت ۱۴ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود. همچنین برنج تنظیم بازاری تایلندی نیز در میادین میوه و تره‌بار به قیمت هر کیلوگرم ۷ هزار و ۷۰۰ تومان در اختیار مصرف‌کنندگان قرار داده شده است.

برنج‌های تنظیم بازاری جدید

با هدف تنظیم بازار برنج، سازمان میادین میوه و تره‌بار، چند نوع برنج جدید وارد بازار کرده است. برنج پاکستانی GTC و برنج سوکاندا GTC از انواع این محصولات جدید هستند که در میادین شهرداری تهران، به قیمت هر کیلوگرم ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود. همچنین برنج شربتی GTC نیز به قیمت ۱۳ هزار تومان به فروش می‌رسد.

سامانه اطلاع‌رسانی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در گزارش خود، قیمت هر کیلو گرم برنج خارجی موجود در بازار را بین ۷ تا ۸ هزار و ۹۰۰ هزار تومان تعیین کرده است. در میادین میوه و تره بار نیز، هر کیلوگرم برنج خارجی حداقل ۵ هزار تومان و حداکثر ۸ هزار تومان نرخ‌گذاری شده است.

نرخ انواع آبزیان در میادین میوه و تره‌بار

انواع ماهی قیمت (تومان)
سفید 77000 تا 87000 *
سوف 69000 تا 79000
اردک ماهی 65000
کفال 72000 تا 82000
کیلکا 11000
قزل‌آلای پرورشی رنگین کمانی 42000
کپور پرورشی 36000 تا 38000
شیر 70000
حلوا 79000 تا 82000
سرخو 75000 تا 80000
سنگسر 55000 تا 69000

* قیمت انواع ماهی بر اساس وزن متغیر است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha