توزیع واکسن ویروس کرونا از هفته‌ آینده

به گزارش منابع حوزه سلامت، از دوم نوامبر مصادف با ۱۲ آبان، در بیمارستان‌های انگلستان واکسن ویروس کرونا، ساخته‌ی شرکت چند ملیتی (انگلیسی- سوئدی) آسترازنکا توزیع می‌شود.

مت هنکاک، وزیر بهداشت انگلستان، امیدوار است که کرونا تا کریسمس ۲۰۲۱ کنترل و تا حد قابل توجهی کاهش ‌یافته باشد. تاکنون هیچ واکسن واحدی برای استفاده‌ی جمعی، امن معرفی نشده بود. چندی پیش در یکی از آزمایشات واکسن کرونا ویروس که متعلق به شرکت دیگری بود، مَرد داوطلب فوت شد. او یک جوان ۲۸ ساله‌ی برزیلی بود. دولت انگلستان می‌خواهد برای اعتماد سازی مردم به واکسن ساخته شده، هزاران نفر از کارکنان خط مقدم (کادر درمان) را واکسینه کند. همزمان با ورود شات‌های واکسن کرونا ویروس به بیمارستان‌های انگلستان، دولت در حال تهیه تدارکات امنیتی است و برای تامین امنیت با پلیس‌ محلی و ارتش، هماهنگی‌ها را انجام می‌دهد. هنکاک با برنامه‌ریزی‌های انجام شده به نیمه‌ی اول سال آینده خوش بین است و می‌خواهد تا پیشرفت‌های قابل قبولی از جمله کنترل کرونا را انتظار دارد. بیمه‌ی خدمات درمانی انگلستان از اوایل دسامبر  واکسیناسیون افراد تحت پوشش بیمه را تقبل می‌کند.

دکتر آنتونی فاچی، کارشناس بیماری های عفونی کاخ سفید، پیش از این گفته بود که تا ابتدای ماه دسامبر روشن خواهد شد که واکسن کدام شرکت دارویی بی خطر است. گزارش‌ها حاکی از این هستند که تعداد ۳۴۰ میلیون  دوز واکسن کرونا ویروس در انبارهای انگلستان است؛ اما هنوز مشخص نشده است که هر نفر نیاز به چند دوز از این دارو دارد. پیش بینی‌ می‌شود برای ریشه کن کردن این بیماری، هر نفر نیاز به ۲ الی ۳ دوز واکسن کرونا داشته باشد. انگلستان ادعا دارد که این واکسن بهتر از دست خالی بودن در برابر کرونا است و در واقع این واکسن را حداکثر شانس در برابر ویروس کرونا می‌شناسد. یکی از محققان این ویروس می‌گوید: «زندگی ما تا تابستان ۲۰۲۱ به حالت طبیعی بر نمی‌گردد و ممکن است تا ماه ژوئیه ملزم به استفاده از ماسک باشیم.»

در این‌باره بخوانید:

۴ نوع داروی رایج برای درمان اضطراب و عوارض جانبی آنها

هشدار درباره آلودگی هوا؛ ارتباط مستقیم با پارکینسون و آلزایمر

منبع: میرور

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha