نیاز به ماساژ درمانی پا دارید؟ در خانه کوکتل پدیکور بسازیم

ماساژ درمانی به ویژه ماساژ پا، یک راه نجات از خستگی‌های روزانه است. اگر نمی‌توانید به اسپا بروید، آن را به خانه خود بیاورید.

ماساژدرمانی این روزها به قدری محبوب شده که ارائه خدمات آن نه تنها در مراکز ماساژ اسپا، بلکه در سالن‌های زیبایی نیز دیده می‌شود. یکی از این خدمات مطلوب، ماساژ و پدیکور پا است. جذاب‌ترین بخش این خدمات، استفاده از کوکتل‌های پدیکور یا حمام برای رفع خستگی و درمان خشکی و ترک پاست. در اینجا با چند مواد اولیه ساده، می‌توانید یک کوکتل حمام بی‌نظیر درست کنید و از آن لذت ببرید.  

موارد لازم:

• ۱ فنجان جوش شیرین

• نصف فنجان اسید سیتریک

• نصف فنجان نمک حمام (سولفات منیزیم)

• ۱ قاشق چای‌خوری آب

• ۲ قاشق چای‌خوری روغن اصلی

• ۳ قاشق چای‌خوری روغن زیتون

• رنگ طبیعی خوراکی

• کاسه

• همزن دستی

• شیشه

• قالب کوکتل

چگونه کوکتل‌های خود را بسازیم

مرحله ۱: تمام مواد خشک خود را در یک کاسه با هم مخلوط کنید.

مرحله ۲: در یک ظرف شیشه‌ای دیگر مانند کاسه یا لیوان تمام مواد مرطوب را مخلوط کنید.

مرحله ۳: مخلوط مواد مرطوب را به آرامی در کاسه مواد خشک بریزید و هم بزنید. فراموش نکنید که این کار را باید خیلی آهسته انجام دهید، اگر این کار را سریع انجام دهید، اسید سیتریک را فعال کرده و باعث ایجاد گاز در مخلوط می‌شود.

مرحله ۴: پس از ترکیب دو مخلوط خشک و مرطوب، شروع به ورز دادن مواد با دست کنید. بافت آن باید شبیه به ماسه باشد.

مرحله ۵: مخلوط کوکتل را به مدت حدود دو دقیقه ورز دهید. هنگامی که مخلوط شروع به جمع شدن می‌کند و شکل خمیر به خود می‌گیرد، آماده بسته‌بندی در قالب‌ها است. اگر در جریان قالب زدن، کوکتل شما خرد شد، مخلوط خشک است. کافی است کمی روغن به آن اضافه کنید و ورز دهید تا جنس مطلوب را به خود بگیرد.

مرحله ۶: دو قسمت قالب را از مخلوط پر کنید به شکلی که وقتی بسته می‌شود کاملا بهم بچسبند. پر کردن بیش از اندازه هم اجازه چفت شدن قالب را نمی‌دهد.

مرحله ۷: شکل ظاهری کوکتل پدیکور شبیه قالب  انتخابی شما است. قالب کوکتل را حداقل به مدت ۳۰ دقیقه در فریزر قرار دهید. البته بهتر است که اجازه بدهید یک شب در فریزر بماند، تا کاملا فرم مطلوب را بگیرد.

مرحله ۸: قالب را از فریزر بیرون بیاورید، با قاشق به بیرون قالب ضربه بزنید تا کوکتل شل شود و پلاستیک را به آرامی جدا کنید. حالا کوکتل را در آبی که برای ماساژ پا آماده کردید رها کرده و به جوش آمدن آن را تماشا کنید.

نکته‌ها مهم هستند

- می‌توانید از هر آنچه در خانه دارید برای قالب کوکتل حمام استفاده کنید، تنها کافی است به دو نیم تقسیم شود. تخم مرغ‌های شانسی، قالب صابون یا هر وسیله دیگری می‌تواند قالب کوکتل شما باشد.

- روغن اصلی شما می‌تواند هر روغنی باشد که تمایل دارید استفاده کنید، روغن نارگیل، بادام، جوجوبا و روغن‌های دیگر، می‌توانند گزینه انتخابی شما باشند.

- اگر دوست دارید کوکتل‌های رنگی داشته باشید این مواد را در ظرف‌های جداگانه آماده و رنگ‌های مختلف را با آن ترکیب کنید و از هر رنگ به میزان دلخواه در قالب بریزید تا ترکیب رنگی به دست آید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha