زندگی بدون سانسور «آقای سانسور»

علی جبارزاده کارگردان و فیلم نامه نویس است و «آقای سانسور» اولین ساخته سینمایی او است.

فیلم «آقای سانسور» فیلمی طنز و اجتماعی است که از معدود ساخته های طنزی بود که قرار بر اکران آن در ابتدای سال بود. با وجود این که در این سال‌ها فیلم‌های طنز توانسته در گیشه موفق باشند اما با بدشانسی‌های اکران و تعطیلی موقت سینما همراه شد.

آقای سانسور بدشانس

فیلم آقای سانسور در اکران بد شانس بود. غلامرضا گمرکی تهیه کننده این کار خیلی پیشتر گفته بود که.این روزها سینمای ما دچار بحران اکران است و دیگر مساله مافیای اکران چندان دور ذهن نیست زیرا برخی از فیلمنامه‌ها به محض اینکه پروانه ساخت دریافت می‌کنند زمان اکران‌شان هم مشخص می‌شود. کسانی که در این بازی‌ها و باندها نیستند از اکران آثارشان خبری ندارند و این اجحاف به بخش خصوصی است. از سویی زمانی که از اواخر شهریور زمان اکران این فیلم رسید با کرونا و تعطیلی سینماها در مهرماه مواجه شد.

در خلاصه داستانی که از سمت عوامل این فیلم منتشر کرده‌اند، آمده است: « تا حالا شده زندگی اطرافیانت رو بدون سانسور ببینی؟!» جبارزاده کارگردان این فیلم درباره داستان آن توضیح داده بود: «ایده اولیه از مهدی علی میرزایی بود که فیلمنامه پرده‌پوشی را نوشته بود و کلیه حقوق مادی و معنوی آن را به من واگذار کرد و من بر اساس آن «آقای سانسور» را نوشتم. متریالی که من کار کردم و ارائه دادم به نظرم نسبت به آنچه خود بازیگران و عوامل می‌گفتند کار خوبی بود، اما این که در تدوین چه اتفاقی افتاده است همان‌طور که گفتم اطلاعی ندارم.»

کارگردانی کار اولی و بازیگرانی جذاب

علی جبارزاده کارگردان و فیلم نامه نویس ایرانی است. «آقای سانسور» اولین ساخته سینمایی او است. لب خط دومین ساخته علی جبارزاده است که مراحل تولید را طی می‌کند. تهیه این فیلم سینمایی را علی عبدالعلی زاده برعهده دارد.

 لب خط به نویسندگی علی جبارزاده فیلمی اجتماعی با رگه‌های طنز است که لیلا بهادری مجری طرح و سرمایه‌گذاری آن را انجام می‌دهد. این فیلم روایت جوانی به اسم رضا با بازی نیما شعبان‌نژاد است که در جنوب تهران «لب خط» زندگی می‌کند و از معدود آدم هایی در دنیا است که سندرم هایپرتیمزیا دارد. فیلمی متفاوت که با حضور شماری از بازیگران حرفه ای و شناخته شده نیز همراه شده است. فیلم آقای سانسور داستان طنزی اجتماعی است. داستان زندگی دو مرد.

بهاره رهنما، بهرام افشاری، بهنوش بختیاری، امید روحانی، محمود پاک نیت، گیتی قاسمی، امیر کربلایی زاده، صحرا اسداللهی و شاهین باباپور بازیگران این فیلم هستند. «آقای سانسور» از معدود فیلم هایی است که محمد رضا فروتن، در آن نقش کمیک و غیر جدی دارد. چندی پیش بود که تغییر جنسیت محمدرضا فروتن خبرساز شد و در نهایت او با صدور بیانیه آن را تکذیب کرد.

در این باره بخوانید:

سریال «زمین گرم» و اولین تجربه کارگردانی سعید نعمت‌الله

سریال بوم و بانو؛ می‌تواند مخاطب را جذب کند؟

در فیلم آقای سانسور، شاهد تقابل بهنوش بختیاری، محمد رضا فروتن، بهرام افشاری و بهاره رهنما در چاشنی طنز در لوکیشن های مختلف موزیکال هستیم که می تواند در جذب شمار زیادی از مخاطبان دور مانده از سینما موثر باشد.

آرشین مثنوی که بازیگر خردسال این فیلم است، توانسته در این فیلم به خوبی بازی کند و بهاره رهنما که در این فیلم نقش مادر او را دارد پیشتر در صفحه اینستاگرامش درباره آرشین مثنوی نوشته بود که در نقش پارمیدا، در نقش یک مادر مستقل و خود ساخته حضور پیدا کردم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha