۳۱ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۷:۰۰
کد خبرنگار: 3065
کد خبر: 84047286
۰ نفر

برچسب‌ها

بازار میوه آماده نوبرانه‌ها می‌شود

میوه‌های تابستانی آخرین جولان‌های خود را در بازار میوه می‌دهند و میوه‌های پاییزی به زودی جای آنها را می‌گیرند. نگاهی به قیمت آنها در آخرین روزهای شهریور بیندازیم.

سازمان میادین میوه و تره‌بار در آخرین گزارش خود از فصل تابستان، قیمت انواع میوه را اعلام کرده است. بر اساس این گزارش هر کیلوگرم انواع سیب بین ۸ هزار و ۵۰۰ تا ۹ هزار تومان، هر کیلوگرم خیار گلخانه‌ای ۵ هزار و ۲۰۰ تومان، و هر کیلوگرم موز ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

بازار میوه‌های تابستانی رو به اتمام است

با پایان یافتن فصل پر نعمت تابستان، میوه‌های آن نیز رو به اتمام است. در میادین میوه و تره‌بار از میوه‌های تابستانی چند قلمی بیشتر نمانده است. در این بازار، هر کیلوگرم هلو به قیمت ۶ هزار تومان، هر کیلوگرم هلو انجیری به نرخ ۹ هزار و ۱۰۰ تومان و هر کیلوگرم آلو به قیمت ۹ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد. شلیل و شبرنگ نیز با قیمت هر کیلوگرم ۹ هزار و ۸۰۰ تومان قابل خرید است.

قیمت انواع انگور

انگورها هنوز از دور بازار خارج نشده‌اند و انواع مختلف آن در میادین عرضه می‌شود. بر اساس گزارش سازمان میادین، هر کیلوگرم انگور بی دانه قرمز ۱۱ هزار و ۲۰۰ و هر کیلوگرم انگور شانی ۷ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش می‌رسد. همچنین قیمت هر کیلوگرم انگور رطبی و سمرقندی ۷ هزار و ۳۰۰ تومان و انگور عسگری ۸ هزار و ۳۰۰ تومان اعلام شده است.

مغزها؛ نوبرانه‌های جدید بازار

شهریورماه زمان برداشت از درختان پرمغز است، از گردو تا فندق. این نوبرانه‌ها در میادین میوه‌و تره‌بار نیز به شکل تازه عرضه می‌شوند. مصرف‌کنندگان می‌توانند هر کیلوگرم گردو پوست سبز را به قیمت ۱۶ هزار و ۵۰۰ تومان و بادام با پوست سبز به نرخ ۳۵ هزار تومان خریداری کنند. همچنین، هر کیلوگرم فندق تازه نیز به قیمت ۳۱ هزار تومان و هر کیلوگرم پسته تازه با نرخ ۵۸ هزار تومان به فروش می‌رسد.

از هندوانه تا دستنبو

محصول هندوانه همچنان در بازار به وفور یافت می‌شود و به همین علت قیمت آن به هر کیلوگرم هزار و ۵۰۰ تومان رسیده است. طالبی و خربزه نیز از دیگر محصولات تابستانی هستند که هر کیلوگرم طالبی سبز به قیمت ۴ هزار و ۸۰۰ و طالبی جانا به قیمت ۵ هزار و ۱۰۰ تومان به فروش می‌رسد. انواع خربزه و دستنبو نیز در حدود قیمت ۳ هزار تومان تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

در این زمینه بخوانید:

نرخ انواع میوه‌ در میادین

از نرخ کله‌پاچه، دل و جگر با خبرید؟

دیگر میوه‌های بازار

در راس میوه‌های گران‌قیمت بازار، انبه با قیمت هر کیلوگرم ۴۲ هزار تومان قرار دارد. باقی میوه‌ها با نرخی نزدیک به هم عرضه می‌شوند. در میادین میوه و تره‌بار، هر کیلوگرم گلابی شاه میوه ۱۷ هزار و ۲۰۰ تومان و هر کیلوگرم زغال اخته ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود. انجیر زرد نیز به قیمت ۱۵ هزار و ۵۰۰ تومان و انجیر سیاه با نرخ ۱۰ هزار و ۸۰۰ تومان قابل خرید است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha