کاکا؛ داستان عشقی ممنوعه را روایت می‌کند

فیلم «کاکا» که سه سال در توقیف بود اخیرا مجوز اکران را گرفت اما این فیلم به شرط حذف و سانسور بخش‌هایی از آن توانست اکران شود.

فیلم «کاکا» ساخته امیر سماواتی که سه سال در انتظار مجوز اکران بود در روزهای خلوت سینما مجوز اکران گرفته است و البته بخش‌هایی از این فیلم سانسور شده است. علی سرآهنگ شاید کارگردانی کمتر شناخته شده باشد اما کارنامه امیر سماواتی در جایگاه تهیه‌کننده نشان داده که معمولا بر فیلم‌های خوب و  جذابی سرمایه‌گذاری می‌کند.

عشق ممنوعه

اسحاق مرد در آستانه پیری است که با زن جوانی به عنوان همسر دومش و بی‌خبر از خانواده‌اش ازدواج می‌کند. این مسئله باعث درگیری حسام با پسرش و خانواده‌اش می‌شود. اسحاق که برای کار به عسلویه سفر کرده، با مهتاب آشنا شده و او را به عقد خود درمی‌آورد اما حال دختر مهتاب در عسلویه بد شده و آنها برای مداوا به تهران می‌آیند. فیلم درباره یک عشق ممنوعه است.

فیلم کاکا که سه سال در توقیف بوده و اخیرا مجوز اکران را گرفته در این مدت به شرط حذف و سانسور بخش‌هایی از آن توانست اکران شود. امیر سماواتی تهیه کننده این فیلم در مصاحبه‌ای پیشتر در این مورد گفته بود: «شخصا موافق کلمه سانسور شما نیستم. چون در واقع مقداری تعدیل صورت گرفته و کمی از التهاب قصه گرفته شده است اما فیلم همچنان حرف خودش را می‌زند. برای اکران فیلم می‌خواستیم زودتر اقدام کنیم. به نوعی منتظر بودیم که شرایط بهتر شود و احساس می‌کردیم با گذر زمان این اتفاق رخ می‌دهد اما هرچه جلوتر رفتیم دیدیم که شرایط بدتر شد. به این ترتیب فکر کردیم باتوجه به مدت زمانی که از تولید فیلم گذشته و شرایطی که اتفاق افتاده اکران فیلم در این شرایط بهتر از این است که آن را برای شرایط دیگری نگه داریم.»

در این فیلم بازیگرانی چون حسین محجوب، رویا افشار، میلاد کی‌مرام، شیفته خرم‌دری، مهران احمدی و یکتا ناصر به ایفای نقش پرداخته‌اند.

کارنامه قابل دفاع سماواتی

امیر سماواتی که تهیه کننده فیلم کاکا و فارغ‌التحصیل رشته سینما و کارگردانی است، سابقه خوبی در زمینه کارگردانی و مخصوصا تهیه‌کنندگی دارد. او تهیه کننده فیلم‌های ساکن طبقه وسط،  با دیگران، پنج ستاره، دربند، کوچه ملی، همه چی آرومه، باغ قرمز، قصه عشق، کافه ترانزیت، نفس عمیق و دبستان شوک بوده است و فیلم‌های او توانسته‌اند در جشنواره‌های داخلی و خارجی جوائز متعددی کسب کنند.

در این باره بخوانید:

«آبی به رنگ آسمان»؛ فیلمی که پرسپولیسی‌ها هم باید ببینند

«تا ابد»؛ فیلمی در مورد ربا

از سویی علی سراهنگ، کارگردان، نویسنده سینما و تلویزیون است و در آثاری همچون فیلم سینمایی «ملاقات خصوصی» فعالیت داشته است و فیلم زمانی برای ایستادن را پیش ازکاکا کارگردانی کرده است. این فیلم داستان سه مرد جوان را روایت می‌کند که بر اثر اتفاقی به هم می‌رسند و بر اثر یک اشتباه کوچک زندگی‌شان به یکدیگر گره می‌خورد وآنها در صدد برمی‌آیند مشکل را برطرف کنند. مریم بوبانی، بهار کاتوزی، نسرین نکیسا و رضا اکبرپور بازیگران زمانی برای ایستادن هستند.

نویسنده فیلمنامه کاکا علی سرآهنگ است و رضا اکبرپور مدیر فیلمبرداری، مصطفی بافرونی تدوین، سجاد پهلوان‌زاده آهنگساز، مسعود سخاوت دوست طراح صحنه و لباس علی نصیری‌نیا صدابردار، منصور شهبازی صداگذار، علیرضا نکولعل دستیار تدوین، هرمز فرشی مدیر تولید، مجید گودرزی جانشین تهیه‌کننده این فیلم بلند سینمایی هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha