درمیشیان؛ کارگردانی ناآرام

درمیشیان کارگردانی به نسبت جوان است که بسیاری او را دوست می‌دارند و در مقابل منتقدانی دارد که او را کارگردانی شعار زده می‌دانند.

رضا درمیشیان از دسته کارگردانانی است که تقریبا هر فیلمی که تا کنون ساخته بدون جنجال مجوز اکران نگرفته است. کارگردانی به نسبت جوان که بسیاری او را دوست می‌دارند و در مقابل منتقدانی دارد که او کارگردانی شعار زده می‌دانند.

اخیرا بحث اکران فیلم سینمایی مجبوریم ساخته درمیشیان که فیلمی پر از ستاره‌های سینما است باز هم خبرساز شد و از سویی دیگر ساخت فیلم مستند زندگی فرهاد مهراد توسط درمیشیان از جمله خبرهای جذاب در عرصه سینما بود.

عصبانی نیستم

فیلم عصبانی نیستم درمیشیان از آن دسته فیلم‌هایش بود که به سختی و در نهایت با یک سری تغییرات مجوز اکران گرفت. این فیلم تنها نماینده سینمای ایران در شصت و چهارمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین بود و دومین فیلم بلند سینمایی رضا درمیشیان پس از فیلم تحسین‌شده بغض محصول ۱۳۹۲ است. فیلم در مورد دانشجویی به نام نوید است از دانشگاه به دلیل فعالیت‌های سیاسی از دانشگاه اخراج شده است، او نامزدی به نام ستاره دارد که از طرف پدرش تحت فشار است و نوید تلاش می‌کند که بتواند مشکلاتش را حل کند.

مجبوریم

فیلم «مجبوریم» پنجمین فیلم بلند سینمایی رضا درمیشیان است که هنوز اکران نشده است. «مجبوریم» در سه ماه و در نود جلسه و صد لوکیشن در تهران انجام شده که از این میان بخش عمده‌ای از آن به جنوب شهر اختصاص داشته است، اما همچون فیلم‌های گذشته درمیشیان از شمال شهر تا جنوب شهر را در برمی‌گیرد. این فیلم گفته می‌شود پربازیگرترین و پر لوکیشن ترین فیلم درمیشیان است. ژاله علو، فاطمه معتمدآریا، نگارجواهریان و پردیس احمدیه چند تن از بازیگران این فیلم هستند.

لانتوری

فیلم «لانتوری» به نویسندگی، کارگردانی و تهیه‌کنندگی رضا درمیشیان است. فیلمی که بسیاری آن راشعارزده دانستند. این فیلم در شصت و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم برلین و سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم ورشو در سال ۲۰۱۶ به نمایش درآمد. لانتوری داستان اسیدپاشی‌ای را روایت می‌کند که توسط پسر جوانی به نام «پاشا» که سر دسته باند تبهکارانه‌ای به نام لانتوری است، انجام می‌شود. اعضای لانتوری بر اثر آنچه به واسطه بی‌عدالتی‌های اجتماع تجربه کرده‌اند، گرد هم آمده اند. لانتوری بن مایه‌اش افرادی آسیب دیده است که از بطن اجتماع سر بر آورده‌اند.

در این باره بخوانید:

بهترین انیمیشن‌های دوست‌داشتنی که به اندازه لیاقتشان دیده نشده‌اند

بهترین فیلم‌هایی که براساس بازی‌های ویدیویی ساخته شده‌اند

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha