این فیلم‌ها را در هنر و تجربه ببینید

اگر از دسته فیلم بین هایی هستید که به بخش هنر و تجربه علاقه دارید، در این دوره زمانی انتخاب‌های متنوعی برای شما وجود دارد.

انتخاب دیدن فیلم آن هم در بخش هنر و تجربه برای تمامی تماشاگران سینمایی تصمیم جذابی نیست اما در همین بخش گاهی فیلم‌هایی اکران می‌شود که بیش از سایر بخش‌های اکران فیلم می‌تواند مخاطب و منتقدین را راضی نگه دارد. اما اگر از دسته فیلم بین هایی هستید که به بخش هنر و تجربه علاقه دارید، انتخاب‌های متنوعی برای شما وجود دارد.

چی چکا قصه شب

«چی چکا قصه شب» روایت‌گر زندگی پرچالش نغمه‌سرای هرمزگانی ابراهیم منصفی است. این مستند معرف موسیقی محلی و معاصر بندرعباس است و آداب و رسوم مردمان این منطقه را به تصویر می‌کشد. این فیلم را رها فریدی کارگردانی کرده است.

یلدا، شبی برای بخشش

داستان فیلم در مورد مریم کمیجانی، زن جوانی است که به دلیل قتل شوهرش به مرگ محکوم شده. او در شب یلدا به استودیوی یک برنامه زنده تلویزیونی آورده شده تا توسط تنها فرزند مقتول یعنی مونا ضیا بخشیده شود اما مجموعه اتفاقات در صحنه و پشت صحنه این برنامه هر دو زن جوان را در چالشی جدی برای تصمیم‌گیری قرار می‌دهد. فیلم به کارگردانی و نویسندگی مسعود بخشی و تهیه‌کنندگی علی مصفا ساخته شده است.

خط باریک قرمز

مستند سینمایی «خط باریک قرمز» ساخته فرزاد خوشدست است. فیلمی که در زندان ساخته‌شده و در آن‌یک گروه مجرم نوجوان در زندان با کمک چند مربی نمایش، تصمیم می‌گیرند یک نمایش را روی صحنه ببرند تا اگر موفق بود به این بهانه و برای اجرا یک روز از زندان خارج شوند.

شهر سوخته

مستند «شهر سوخته» درباره منطقه شهر سوخته زابل است. شهری که یکی از بلندترین تمدن‌های دوران سپیده دم تاریخ را داشته‌ است. کاوش‌هایی که در چندین دهه اخیر در این شهر صورت گرفته بسیاری از یافته‌های باستان‌شناسان و تاریخ‌نویسان را دگرگون کرده است و این فیلم تلاش دارد تا بخشی از این یافته‌ها را به تصویر بکشد. فیلم مستند داستانی «شهر سوخته» به کارگردانی ناصر پویش ساخته شده است.

در این باره بخوانید:

بهترین فیلم‌های اکشن که تا پایان سال ۲۰۲۰ منتشر می‌شوند

بهترین فیلم‌های کمدی که تا پایان سال ۲۰۲۰ منتشر می‌شوند

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha