قتل عمد؛ فیلمی بی‌ستاره که ارزش دیدن دارد

فیلم «قتل عمد» عوامل و بازیگران شناخته شده‌ای ندارد اما می‌توانست نامش اندکی پررنگ‌تر مطرح شود.

در این سال‌ها شاهد بوده‌ایم که فیلم‌هایی را کارگردانانی کم شهرت و بازیگرانی ناشناخته ساخته و بازی کرده‌اند و توانسته‌اند تماشاگران را به سمت خود جذب کنند اما در روزهای کرونایی این فرصت برای این دسته از فیلم‌ها گرفته شده است، چرا که سالن‌های سینما خالی است.

فیلم «قتل عمد» شاید می‌توانست یکی از این فیلم‌ها باشد. فیلمی که عوامل و بازیگران شناخته شده‌ای ندارد اما می‌توانست نامش اندکی پررنگ‌تر مطرح شود.

فیلمی اجتماعی همراه حوادث پیچیده

اردلان نام بازیگر اول فیلم قتل عمد است. جوانی از طبقه ی کارگری، در اوج بحران های مالی و عاطفی و درگیر مسائل مالی بسیار است که مسافری را سوار می‌کند و با این غریبه‌ی مرموز آشنا می‌شود و به این واسطه در وضعیت پیچیده‌ و غریبی قرار می‌گیرد. در خلاصه داستان این فیلم که توسط عوامل سازنده منتشر شده آمده است؛ اردلان فرصت کوتاهی دارد تا به پیشنهاد سرنوشت سازی پاسخ بدهد.

سعید دولتخوانی نویسنده و کارگردان این فیلم اجتماعی است. او فیلمنامه فیلم‌هایی هم چون «گاو زخمی»، «دنیای پر امید»، «یکی میخواد باهات حرف بزنه»، «سایه بان»، «کوچه محجوب»، «غافل»، «قرنطینه»، «خط شکن»، «گناه من» و ... را نوشته است.

این فیلم هیچ بازیگر چهره و نام آشنایی ندارد و یکی از دلایل دیده نشدن این فیلم نیز می‌تواند همین موضوع باشد. در فیلم سینمایی«قتل عمد» بازیگرانی همچون علی رجائی، امیر رضایی، نیلوفر استخری، صدف فرهودی، محمدجواد اسدی، سجاد حسین پور، مهسا جاوید، پارمیدا احمدی، بهار جاوید، فرزین طاهر، ماهانا نریمانی، سارا گرجی، علیرضا محمدنبی، محمد جوهری، بهنام باستانی، رومینا دولت آرا، گلاره اکبری و محمد فیلی بازی می‌کنند.

درباره کارگردان

سعید دولتخانی کار خود را از نویسندگی آغاز کرد. او بعدتر طراح صحنه، بازیگر، نویسنده و کارگردانی را نیز تجربه کرد. فیلم «قتل عمد» پس از فیلم «گاو زخمی»، دومین فیلم بلند سینمایی دولتخانی محسوب می شود. او پیش از این فیلم «گاو زخمی» را در سال ۱۳۹۳ به تهیه کنندگی سید امیر سید زاده ساخت.

او این فیلم را با حضور بازیگرانی همچون آرش مهاجری، بهار نوحیان، آزیتا لاچینی، حمیدرضا هدایتی، لیندا کیانی، محمدامین صاحب زاده، نیکان راست قلم، کاظم علیزاده، امیر صدیقی، سپیدار تاری، امیر فرزان و ... جلوی دوربین برد و در سال ۱۳۹۵ در گروه هنر و تجربه به اکران رسانده بود و در دومین فیلم بلند سینمایی خود سراغ بازیگران ناشناس رفته و تا حدی در امر بازیگران از آنها نیز موفق عمل کرده است.

در این باره بخوانید:

عصر جمعه؛ داستان واقعی زنان که ۱۵ سال توقیف ماند

بنفشه آفریقایی را حتما ببینید

تهیه کنندگی فیلم سینمایی «قتل عمد» برعهده محمد احمدی تهیه کننده، کارگردان و فیلمبردار سینما و تلویزیون است. او پیش از این تهیه کنندگی آثار مطرحی همچون «حریم» به کارگردانی رضا خطیبی، «شاعر زباله ها» به کارگردانی محمد احمدی، «لطفا مزاحم نشوید» به کارگردانی محسن عبدالوهاب، «اسکی باز» به کارگردانی فریدون نجفی و ... را برعهده داشته است.

احمدی پیشتر در مصاحبه‌ای گفته بود: «در این فیلم هم چهره‌های معروف نداریم، اما از بازیگرانی بهره بردیم که به شدت خودشان را خوب نشان دادند و آینده دار هستند؛ این راهکاری است که می‌توان فیلم‌های خوب و کم هزینه ساخت و بازگشت سرمایه داشت، چهره جدید معرفی کرد، مخاطب را به سالن‌ها کشاند و در نهایت به کلیت سینما کمک کرد.»

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha