بی‌حسی موضعی؛ در شبی پر از حادثه

داستان فیلم «بی حسی موضعی» یک شب عجیب و پرحادثه را روایت می‌کند.

فیلم «بی‌حسی موضعی» پس از این که به سرنوشت دیگر فیلم‌ها در دوران کرونا دچار شد و نتوانست در سینما اکرانی داشته باشد به صورت آنلاین به نمایش درآمده است.

این فیلم قرار بود به سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر برسد که نشد و به همین دلیل این اثر در این دوره جشنواره جهانی فیلم فجر حضور پیدا کرد و توانست توجهات و نظرات مثبت بسیاری را از آن خود کند.

آیا بی حسی موضعی حوصله سر بر است؟

داستان بی حسی موضعی یک شب عجیب و پرحادثه را روایت می‌کند. مریم نقش اول زن این فیلم پس ازگذراندن تاریخی پرقصه و چالش‌ موفق می‌شود با شاهرخ‌ ازدواج ‌کند. همزمان برادر مریم از ازدواج این دو نفر هنوز راضی نیست و سعی می‌کند رابطه این مریم و شاهرخ را به هم بزند. او در این راه با یک راننده تاکسی آشنا می‌شود. این آشنایی و حوادث دور از انتظار و غافلگیرانه‌ای را باعث می‌شود و نشان داده می‌شود که سرنوشت تمام این افراد به طور کاملا غیر منتظره‌ای با یکدیگر گره خورده است.

این فیلم داستان یک خطی و قصه و اتفاقات مشخص ندارد و نویسنده فیلمنامه به خوبی توانسته که در جریان داستانش تماشاگر را چندین بار غافلگیر کند و تماشاگر فیلم هم زمان باشخصیت‌های داستان شب عجیب و غریب و پر ازحادثه را می‌گذرانند. ین موقعیت‌های غیر عادی هیچ‌کدامشان در راستای رسیدن به هدف داستانی و تعریف قصه نیستند. در واقع کارگردان و نویسنده از اتفاقات مختلفی که رخ می‌دهد برای بیان موضوعات مختلفی استفاده کرده است. البته برای هر کدام از کاراکترهای فیلمنامه، انگیزه جالبی در نظر گرفته شده که آن‌ها را رو به جلو حرکت می‌دهد.

بازیگران این فیلم که بازی آنها مورد توجه منتقدان در جشنواره قرار گرفت حبیب رضایی، باران کوثری، پارسا پیروزفر، حسن معجونی و سهیل مستجابیان هستند که از نام بازیگران تماشاگر انتظار دیدن بازی زیبا آنها را دارد که بعد ازدیدن فیلم در این مورد دست خالی نخواهدبود.

اما این فیلم مورد انتقاد نیز بوده است. برخی صاحب نظران بر این باورند که بی حسی موضعی فیلمی خسته کننده است و آنچه باعث خستگی مخاطب میشود، به عدم شخصیت پردازی درست کاراکترهای فیلم مربوط می‌شود. شخصیت‌هایی که به آنها درست پرداخت نشده است و مخاطب با آنها همراه نمی‌شود.

همکاری مهکام و حبیب رضایی

بی‌حسی موضعی فیلمی به کارگردانی و نویسندگی حسین مهکام و تهیه‌کنندگی حبیب رضایی که در سال ۱۳۹۷ ساخته شده است.

حسین مهکام کارگردان و فیلم‌نامه‌نویسی است که فلسفه و تئاتر خوانده است و فعالیت سینمایی خود را از سال ۱۳۸۵ با فیلم آدم آغاز کرد. او به جز بی حسی موضعی سه فیلم دیگر آندرانیک، آزادی مشروط و کشیک قلب را کارگردانی کرده است و فیلمنامه بی حسی موضعی از نیز برعهده او بوده است.

در این باره بخوانید:

عصر جمعه؛ داستان واقعی زنان که ۱۵ سال توقیف ماند

مجید مجیدی؛ از بچه های آسمان تا خورشید

حبیب رضایی که در بی حسی موضعی بازیگر است، تهیه کنندگی این فیلم را نیز برعهده داشته است. این فیلم به عنوان تهیه‌کننده و بازیگر حضور دارد و این فیلم اولین تجربه تهیه‌کنندگی او در سینما محسوب می‌شود.

قرار بود نوروز امسال، اکران عمومی شود که به خاطر شرایط موجود این کار به تاخیر افتاد و باتوجه به فضای متفاوت فیلم پیش‌بینی می‌شود، با اکران این فیلم در ۱۹ شهریور ۹۹ استقبال خوبی از آن صورت گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha