بنفشه آفریقایی را حتما ببینید

«بنفشه آفریقایی» درباره زنی میانسال و مستقل است که درگیر رابطه گذشته و حال خود می‌شود. نقش آن را فاطمه معتمدآریا به زیبایی بازی می‌کند و یکی از نقطه‌های قوت فیلم بازی زیبای معتمدآریا است.

«بنفشه آفریقایی» دومین ساخته بلند سینمایی مونا زندی حقیقی است که شهریور امسال به صورت آنلاین اکران شده است. ساخته اول مونا زندی به نام «عصر جمعه» سرنوشت خوبی نداشت و پس از ۱۵ سال توانست همزمان با فیلم دومین او مجوز پخش خانگی بگیرد.

بنفشه آفریقایی فیلمی است که باید دید زیرا نه ادعای عجیبی دارد و نه آن که می‌خواهد درگیر نمایش‌ها و شلوغ‌ بازی شود. تمامی عوامل فیلم تلاش داشته‌اند بهترین کار خود را عرضه کنند و مخاطب با دیدن فیلم رضایت خواهد داشت.

زندی کارگردانی که حرف‌های جدید دارد

مونا زندی حقیقی تا کنون دو فیلم بلند سینمایی ساخته است که هر دو فیلم مورد توجه منتقدین قرار گرفته است. فیلم عصر جمعه او توانست سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول را در بیست و چهارمین دوره جشنواره فیلم فجر و جوایز بین‌المللی دریافت کرد و فیلم دوم او بنفشه آفریقایی در سی و هفتمین جشنواره فیلم فجر نامزد دریافت بهترین بازیگر نقش اول زن برای بازی فاطمه معتمدآریا و بهترین موسیقی متن برای آهنگسازی پیمان یزدانیان شود.

او فارغ‌التحصیل معماری از دانشگاه تهران است و ابتدادر سینما عکاس و برنامه‌ریز بود و با رخشان بنی اعتماد و کیانوش عیاری فعالیت مشترک داشته است و اولین تجربه‌های فیلمسازی را با ساخت فیلم‌های کوتاه ۳۵ میلی‌متری و مستند آغاز کرد و تا کنون ثابت کرده به دنبال حاشیه و انجام کارهای عجیب نیست و با ساخت فیلم می‌خواهد حرفش را بزند.

راز نگاه، عکس بدون قاب فیلم‌های کوتاه او، مداد رنگی‌های بخت‌آور، صبح روز بعد، مستند لحظه‌های دلتنگی، روزگار ما مستندهای زندی حقیقی و سریال خط رو خط و مجموعه‌های مستند زنان کارآفرین و آیین هم آوایی از جمله کارنامه هنری اوست.

بازی‌های بی‌نظیر در بنفشه آفریقایی

بنفشه آفریقایی داستان شوکو است. زنی میانسال که متوجه می‌شود فرزندان همسر سابقش، فریدون را به خانه سالمندان سپردند. او و همسر دومش رضا تصمیم می‌گیرند از فریدون در خانه خودشان نگهداری کنند. این تصمیم باعث تغییر در رابطه شوکو و فریدون می‌شود. این موقعیت جدید بر زندگی روزمره شوکو و رضا تاثیر می گذارد و تغییرات ناخواسته ای برای هر سه نفر آنها به همراه دارد.

 «بنفشه آفریقایی» درباره زنی میانسال و مستقل است که درگیر رابطه گذشته و حال خود می‌شود. نقش آن را فاطمه معتمدآریا به زیبایی بازی می‌کند و یکی از نقطه‌های قوت فیلم بازی زیبا معتمدآریا است.

در این باره بخوانید:

سریال «زمین گرم» و اولین تجربه کارگردانی سعید نعمت‌الله

بهترین فیلم‌های اکشن که تا پایان سال ۲۰۲۰ منتشر می‌شوند

مارال بنی آدم؛ از صحنه تئاتر تا سریال هم‌گناه

معتمدآریا در نقشش توانسته یکی از بهترین بازی‌هایش را ارائه دهد و بازیگران روبه‌روی او سعید آقاخانی و رضا بابک نیز به دیده شدن بازی بهتر معتمدآریا کمک کرده‌اند و این دو نیز بازی‌های قابل قبولی را به جای گذشته‌اند.

رضا بابک در مورد تقسیم نقش ناعادلانه میان دو مرد حاضر در فیلم گفته بود: «من این مورد را قبول ندارم و به نظرم در داستان، توازن برقرار بود. سعی همه ما در این بود که بتوانیم به کاراکترهای خاص خودمان برسیم، نه به چیزی که نمود بیرونی داشته باشد. خیلی از اتفاق‌های بین ما، فقط در یک نگاه یا یک واژه کوتاه بود. من زیاد این ناعدالتی در توزیع نقش بین دو شخصیت مرد در فیلم را قبول ندارم.»

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha