سریال «زمین گرم» و اولین تجربه کارگردانی سعید نعمت‌الله

نوشته های سعید نعمت الله با مضمون اجتماعی و مذهبی شهره هستند و در سریال «زمین گرم» نعمت الله باری دیگر نیز تلاش خود را این بار در قامت کارگردان در همین راستا داشته است.

با این که در دوران کرونایی به سر می‌بریم و ساخت اکثر پروژه‌های سینمایی و تلویزیونی در سال اخیر با تاخیر مواجه شد اما برخی از این تولیدات به گفته عوامل سازنده آن با رعایت پروتکل‌های بهداشتی اثر خود را کلید زده‌اند یا آن را به پایان رسانده‌اند.

سریال«زمین گرم» به کارگردانی سعید نعمت الله که اولین تجربه کارگردانی اوست از این دسته سریال‌ها است و مدت کوتاهی است که پخش آن از شبکه سه صدا و سیما آغاز شده است.

تصویربرداری سریال «زمین گرم» که از اواخر سال 98  به دلیل شیوع ویروس کرونا متوقف شده بود که پس از چند ماه توقف فیلمبرداری آن از سر گرفته شد و برای پخش تلویزیونی آماده شد.

سریالی با محوریت دو برادر

 کارهای سعید نعمت الله با مضمون اجتماعی و مذهبی شهره هستند و در سریال «زمین گرم» نعمت الله باری دیگر نیز تلاش خود را این بار در قامت کارگردان در این راستا داشته است و سریال درام خانوادگی با پس زمینه‌های مذهبیش ساخته است.

با توجه به این سعید نعمت‌الله جا پای برادر خود گذاشته است و به عرصه کارگردانی ورود کرده است اما به گفته برخی صاحب نظران اگر پیش از این در باب نگارش فیلمنامه موفق عمل کرده، در زمینه کارگردانی، عملکرد خوبی نداشته است.

این سریال در مورد دو برادر است که پس از سال‌ها بی‌خبری از یکدیگر، برادر بزرگ‌تر که آخرین ساعات عمر خود را پشت سر می‌گذارد به سراغ برادر کوچک‌تر می‌رود تا وصیت کند؛ وصیتی که زندگی برادر کوچک را دچار چالشی بزرگ می‌کند.

اولین تجربه کارگردانی سعید نعمت الله باعث شده است که نتواند از بازیگران سریالش بازی‌های خوبی بگیرد. در این سریال بازیگران همچون مرجان شیرمحمدی، علیرضا خمسه، اصغرهمت، نادر فلاح، کامران تفتی، دنیا مدنی، علیرضا آرا، مارال فرجاد، شیوا ابراهیمی، صادق برقعی، ندا عقیقی، مرتضی درویش زاده، مسعود شریف، علیرضا اولیایی، وحید فعال و ... به ایفای نقش پرداخته‌اند اما بازی برخی از آنها مورد توجه منتقدان و تماشاگران قرار گرفته است.

اولین تجربه کارگردانی آقای نویسنده

سعید نعمت الله برادر حمید نعمت الله کارگردان مطرح سینما و تلویزیون است که پیش از این به کار نویسندگی فیلمنامه مشغول بود و حالا سریال سی قسمتی «زمین گرم» را کارگردانی کرده است.

نویسندگی فیلمنامه سریال‌هایی مانند «رستگاران»، «زیر هشت»، «دیوار»، «مدینه»، «میکائیل» به کارگردانی سیروس مقدم و «جراحت»، «شیدایی»، به کارگردانی محمد مهدی عسگرپور و «پشت بام تهران»، «عقیق»، «زیر پای مادر» به کارگردانی بهرنگ توفیقی و «برادر جان» به کارگردانی محمدرضا آهنج و «خواب زده» به کارگردانی سیروس مقدم را سعید نعمت الله بر عهده داشته است.

در این باره بخوانید:

سریال آقازاده؛ درگیر کلیشه‌های سیاسی و صداوسیمایی

بهترین فیلم‌های سینمایی که به سریال‌های تلویزیونی محبوب تبدیل شدند

ده سریال کمدی ایرانی که هرگز فراموش نمی‌کنیم

او در کارنامه کاری خود در حوزه نویسندگی فیلم‌های سینمایی‌ «طاووس های بی پر» به کارگردانی جواد مزدآبادی، «حوالی اتوبان» به کارگردانی کیارش اسدی زاده، «زنبور کارگر» به کارگردانی افشین صادقی را نیز بر عهده داشته است.

محمدرضا شفیعی تهیه کننده پر کار سینما و تلویزیون، تهیه کنندگی سریال «زمین گرم» را برعهده دارد، این روزها سریال «سرباز» به تهیه کنندگی وی و کارگردانی هادی مقدم دوست از شبکه سوم سیما در حال پخش است که مورد اقبال مخاطبین قرار نگرفته و انتقادات فراوانی به تولید این سریال در رسانه ها مطرح است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha