سریال بوم و بانو؛ می‌تواند مخاطب را جذب کند؟

قصه این سریال در دوره پهلوی اول روایت می‌شود. این سریال به سبک دیگر ساخته های سلطانی، داستانی عاشقانه و اجتماعی را در بستری تاریخی روایت می‌کند.

سعید سلطانی که ساخت سریال‌های خود ثابت کرده که به داستان‌های و روایت‌های تاریخی علاقه دارد، این باز نیز با سریال تاریخی «بوم و بانو» به صدا و سیما برگشته است.

سطانی کارگردان و بازیگری است که شهرتش را بیش از هر چه با سریال «پس از باران» دارد. سریالی که پربیننده‌ترین سریال دهه ۸۰  بود از سویی دیگر سریال «ستایش» ساخته اوست، سریالی که خاطره «پس از باران» را در ذهن مخاطبان شکست. باید دید سریال جدید سلطانی به سرنوشت کدام کار او دچار می‌شود؟پ

نقد به سلطانی او را قوی کرده است؟

سعید سلطانی را همگان با نام سریال «پس از باران» می‌شناسند. کارگردانی که تقریبا در صدا و سیما پر کار است و مجموعه‌های تلویزیونی «میعاد در سپیده دم» ،«جوانی»، «شکرانه» «رسم عاشقی» «لبه تاریکی»، «سال‌های برف و بنفشه»، «شکرانه»، «مأمور بدرقه» از جمله کارهای اوست که هیچ کدام از آنها محبوبیت «پس از باران» را به دست نیاورد و حتی سریال «ستایش» نقدهای فراوانی به سمت او روانه کرد.

تا کنون در صدا و سیمای ایران کم سابقه بوده است که سریالی در حال پخش به علت کیفیت پایین از پخش آن جلوگیری شود. سری نخست سریال ستایش آذر ماه ۱۳۸۹ آغاز شد و با جذب مخاطب کارگردان را به این فکر انداخت که سری دوم را نیز بسازد. اما سری دوم این سریال سرانجامی خوش نداشت و در میانه پخش توقیف شد.

حالا سریال تاریخی «بوم و بانو» به کارگردانی او روی آنتن شبکه دو سیما رفته است؛ مجموعه‌ای که می‌تواند بازگشت دوباره این کارگردان به فضا و مقطع تاریخی موردعلاقه‌اش باشد.

درباره بوم و بانو

قصه این سریال در دوره پهلوی اول روایت می‌شود. این مجموعه تلویزیونی داستانی عاشقانه و اجتماعی را در بستری تاریخی روایت می‌کند و بزنگاهی از تلاقی عشق، سیاست و مذهب را به تصویر می‌کشد. این سریال را آرمان زرین‌کوب تهیه‌کنندگی و شعله شریعتی و اعظم بهروز نویسندگی کرده‌اند.

قسمت اول سریال که پخش شده است نشانی از گره‌های داستان و رخ دادن اتفاقی غیرمنتظره ندارد اما این احتمال وجود دارد که در به سبک دیگر ساخته‌های سعید سلطانی در ادامه تماشاگر منتظر اتفاقات جذاب باشد و اگر سعید سلطانی در این سریال به جذب تماشاگر موفق نشود، پس از نقدهای فراوانی که به سریال ستایش شد برای او شکست بدی خواهد بود.

در این سریال که می‌توان گفت به ساخته‌های دیگر سطانی همچون «خانه‌ای در تاریکی»، «پس از باران» و تا اندازه‌ای «سال‌های برف و بنفشه» نزدیک است، تا کنون می‌توان گفت که بازیگران خوب با بازی قوی برای آن در نظر گرفته شده است.

در این باره بخوانید:

مارال بنی آدم؛ از صحنه تئاتر تا سریال هم‌گناه

قسمت آخر هم‌گناه‌ و خانواده‌ای که پایان ندارد

معرفی سریال The Act: وقتی «تظاهر» به بیماربودن یک زندگی را نابود می‌کند

مسعود رایگان، بهنام تشکر، مهدی احمدی، دیبا زاهدی، ساغر قناعت، مهدی میامی، رحیم نوروزی، امیر غفارمنش، ساناز سماواتی، بهراد خرازی، شهروز ابراهیمی، شادی کرم‌رودی، شیوا خنیاگر، خیام وقار، سعید دشتی، افسانه ناصری، مهدی فقیه، علی میلانی، کاوه خداشناس، محرم زینال‌زاده، مهوش افشارپناه، محمد رشنو، محمد امیری، محمدهادی قمیشی، سعید کیوانمهر، آزیتا لاچینی و آتیلا پسیانی در این سریال بازی می‌کنند که اکثریت آنها بازیگران نام و چهره آشنا هستند.

همچنین مانند سریال پس از باران که موسیقی در فضاسازی نقش بسیار مهمی داشت، موسیقی متن آغاز و پایان سریال از ساخته‌های پیمان یزدانیان است و به کمک سریال آمده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha