بررسی قیمت بوقلمون و نرخ انواع برنج در بازار

قیمت گوشت بوقلمون در بازار نسبت به ماه گذشته ثابت مانده است. این در حالی است که انواع برنج در بازار با افزایش شدید قیمت روبه‌رو شده است.

بر اساس گزارش جدید سازمان مدیریت میادین میوه و تره‎بار، هر کیلوگرم بوقلمون کامل در بازار به قیمت ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان فروخته می‌شود. ماه گئشته نیز این محصول با همین قیمت در بازار عرضه شد. این گزارش، قیمت انواع گوشت بوقلمون قطعه‌بندی، بسته‌بندی، فرآورده‌ها و انواع آلایش خوراکی و همچنین نرخ برنج در بازار را ارائه می‌کند.

بوقلمون فعلا، ۲۴ هزار تومان 

شهروندانی که مصرف‌کننده گوشت بوقلمون هستند، در این هفته می‌توانند هر کیلوگرم گوشت بوقلمون لاشه کامل زیر ۱۵ کیلوگرم را به قیمت ۲۴ هزار و ۵۰۰ تومان و لاشه بالای ۱۵ کیلوگرم را با نرخ یک هزار تومان ارزان‌تر تهیه کنند.

در میادین میوه و تره‌بار، هر کیلوگرم ران بوقلمون بدون پوست به قیمت قیمت ۳۸ هزار و ۸۰۰ تومان عرضه می‌شود. مشتریان همچنین باید هر کیلوگرم ساق ران بوقلمون را به قیمت ۳۷ هزار و ۵۰۰ تومان و هر کیلوگرم مغز ران با نرخ ۴۹ هزار و ۱۰۰ تومان تهیه کنند.

مصرف‌کنندگان سینه و فیله نیز هر کیلوگرم سینه بوقلمون بدون پوست و استخوان را می‌توانند به قیمت ۴۰ هزار و ۵۰۰ تومان و هر کیلوگرم فیله بوقلمون را نیز به قیمت ۴۸ هزار و ۱۰۰ تومان خریداری کنند.

در بخش دیگر این گزارش، قیمت هر کیلوگرم بال بوقلمون ۱۲ هزار و ۱۰۰ تومان و هر کیلوگرم بازو، ۱۷ هزار تومان اعلام شده است.

دل و جگر بوقلمون چند است؟

سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار در گزارش نرخنامه خود، همچنین قیمت انواع آلایشی گوشتی بوقلمون از جمله جگر، دل و سنگدان هر کدام در بسته‌بندی‌های ۴۰۰ گرمی را ذکر کرده است. بر اساس این گزارش، قیمت هر بسته جگر بوقلمون، ۱۳ هزار و ۳۰۰ تومان، هر بسته دل بوقلمون ۱۶ هزار و ۱۰۰ و هر بسته سنگدان بوقلمون ۱۲ هزار و ۷۰۰ تومان اعلام شده است. همچنین هر بسته بندی ۸۰۰ گرمی پای بوقلمون نیز به قیمت ۷ هزار و۳۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

در این زمینه بخوانید:

نگاهی به نرخ کالاهای اساسی در بازار

آخرین مظنه مرغ در بازار

نرخ انواع برنج در میادین میوه و تره‌بار

محصول برنج به عنوان یکی از کالاهای اساسی در سبد خانوار ایرانی، به یک محصول گران قیمت تبدیل شده است و حالا بیش از هر زمان دیگری، مشتریان مجبور به خرید و مصرف نمونه‌های خارجی آن شده‌اند. اگرچه برنج خارجی نیز از این افزایش قیمت بی‌نصیب نمانده است. در ادامه جدول قیمت انواع برنج ایرانی عرضه شده در میادین میوه و تره‌بار آورده شده است:

نرخ انواع برنج ایرانی در بازار
محصول قیمت (تومان)
برنج هاشمی ۲۷ هزار و ۱۰۰
برنج دمسیاه ۲۷ هزار و ۲۰۰
برنج طارم اصل ۲۶ هزار و ۸۰۰
برنج شیرودی ۲۰ هزار و ۵۰۰
انواع دودی پر محصول ۲۲ هزار
برنج فجر ۲۲ هزار
برنج ندا ۲۰ هزار
برنج نیم دانه معطر ۱۴ هزار و ۵۰۰
برنج نیم دانه پر محصول ۱۲ هزار
برنج وارداتی هندی ۱۴ هزار و ۵۰۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha