۳ شهریور ۱۳۹۹،‏ ۹:۳۰
کد خبرنگار: 3065
کد خبر: 83919423
۰ نفر

برچسب‌ها

نرخ انواع میوه‌ در میادین

تابستان رو به اتمام است اما هنوز هم میوه‌های تابستانی رنگ ارزانی را به خود نگرفته‌اند.

سازمان میادین میوه و تره‌بار در گزارش ابتدای شهریور خود قیمت انواع میوه را اعلام کرده است. بر اساس این گزارش هر کیلوگرم سیب دورنگ تابستانی ۹ هزار و ۳۰۰ و سیب گلاب ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، هر کیلوگرم خیار گلخانه‌ای ۶ هزار و ۱۰۰ تومان، و هر کیلوگرم موز ۱۴ هزار و ۹۰۰ تومان و نوع آمریکایی آن ۱۶ هزار و ۹۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

انواع انگور به بازار آمد

در حال حاضر، بیش از هر میوه دیگری، بازار انگورها داغ است. انواع مختلف انگور وارد بازار شده است و قیمت آن از ۱۲ تا ۸ هزار تومان متغیر است. در میادین میوه و تره بار هر کیلوگرم انگور بی‌دانه ۱۲ هزار تومان  و هر کیلوگرم انگور کندری با نرخ ۱۰ هزار تومان عرضه می‌شود. سایر انواع انگور از مهری تا رطبی در حدود قیمت ۸ تا ۹ هزار تومان به فروش می‌رسد.

از هندوانه تا گرمگ

محصول هندوانه در بازار، افزایش پیدا کرده است و قیمت آن به هر کیلوگرم ۲ هزار تومان رسیده است. خربزه و طالبی نیز از دیگر محصولات تابستانی هستند که هر کیلوگرم طالبی سبز به قیمت ۴ هزار و ۳۰۰ و زرد آن به قیمت مناسب‌ر یعنی ۳ هزار و ۲۰۰ تومان به فروش می‌رسد. انواع خربزه و گرمک نیز در حدود قیمت ۳ هزار و ۵۰۰ تا ۴ هزار و ۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

آلبالو و گیلاس‌های گران‌قیمت

آلبالو و گیلاس از میوه‌های پرطرفدار در فصل تابستان است و مدت زیادی تا اتمام دوره آن در بازار نرسیده اما هنوز هم قیمت آنها گران‌تر از توان بسیاری از مصرف‌کنندگان است. در حال حاضر هر کیلوگرم گیلاس تکدانه در میادین با قیمت ۲۱ هزار تومان و هر کیلوگرم آلبالو به قیمت ۱۷ هزار تومان عرضه می‌شود. در این میان، گیلاس صورتی کمی ارزان‌تر، اما با قیمت ۱۲ هزار تومان فروخته می‌شود.

در این زمینه بخوانید:

مظنه گوشت قرمز داخلی و وارداتی در بازار

بازار داغ میوه‌های تابستانی

تابستان فصل وفور میوه‌های خوشمزه و جذاب اما گران قیمت است. در این بازار، میوه زردآلو از ابتدا تا امروز بدون تغییر قیمت در بازار عرضه می‌شود. بر اساس این گزارش، هر کیلوگرم زردآلو درجه یک به قیمت ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان و انواع دیگر زردآلو ۷ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد. آلو قطره طلا نیز هر کیلوگرم ۱۱ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. همچنین هر کیلوگرم هلو ۶ هزار تومان و هلو انجیری ۸ هزار و ۸۰۰ تومان قابل خرید از سوی مشتریان است. در کنار این‌ها، شلیل نیز با قیمت هر کیلوگرم ۹ هزار و ۳۰۰ تومان فروخته می‌شود.

دیگر میوه‌های گران‌قیمت بازار

در راس میوه‌های لاکچری بازار، انبه با قیمت هر کیلوگرم ۳۳ هزار تومان قرار دارد. بعد از آن نوبت شاه توت با نرخ هر کیلوگرم ۲۵ هزار تومان است. همچنین انجیر زرد و گلابی نیز به قیمت هر کیلوگرم ۱۶ هزار تومان به فروش می‌رسد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha