ایده‌هایی که فضای کوچک خانه را بزرگ‌تر می‌کنند (۲)

هنگامی که در یک فضای کوچک زندگی می‌کنید، رعایت تناسب در چیدمان کمی دشوار است و تلاش برای جابه‌جا کردن همه چیز و زیبا جلوه دادن آن یک چالش بزرگتر. راهکاری برای داشتن فضای کوچک متناسب وجود دارد؟

اگرچه فضای کوچک دست شما را در چیدمان باز نمی‌گذارد اما با این وجود، همین موضوع می‌تواند باعث شود طراحی فضای کوچک بسیار هیجان انگیز باشد. در گزارش قبل ایده‌هایی برای فضاهای کوچک پیشنهاد شد و در این مطلب، ایده‌ها دنبال می‌شود.

از تمام فضای موجود استفاده کنید

از تمام فضای موجود بهترین استفاده را داشته باشید. حتی یک لبه پنجره می‌تواند فضای مناسبی برای دکوراسیون، نورپردازی و قرار دادن ملزومات آن محیط باشد تا از قرار دادن یک میز اضافه در فضا جلوگیری شود.

میز دیواری تهیه کنید

فکر می‌کنید جایی برای برپا کردن میز کار ندارید؟ دوباره فکر کنید، می‌توانید یک میز دیواری تاشو نصب کنید که در مواقع نیاز آن را باز و از آن استفاده کنید. حتی می‌توانید قفسه‌هایی در بالای آن قرار دهید تا  فضای بیشتری ذخیره شود.

از صندلی‌های کم جا استفاده کنید

اگر نیاز به صندلی بیشتر از آنچه در فضا چیده‌است دارید، از صندلی‌های اضافی تاشو و کاملاً فشرده استفاده کنید، تا در زمان نیاز از آن استفاده و در مواقع دیگر آن را در گوشه‌ای قرار دهید.

از مبلمان بزرگ‌تر (اما کمتر) استفاده کنید

پوشاندن یک فضای کوچک با تعداد زیادی مبلمان، محیط را کاملا خفه و کوچک نشان می‌دهد. در مقابل استفاده از یک یا دو مبلمان بزرگ مانند مبل ال در یک فضای کوچک، و دادن فضا پشت و اطراف مبلمان، محیط بسیار بزرگ‌تر از واقعیت جلوه می‌کند. مبلمان زیاد را کنار بگذارید و فضا را شلوغ نکنید.

عمودی فکر کنید

از فضای غالباً کم استفاده عمومی در خانه مانند بین کابینت‌ها در آشپزخانه، دیوارهای بالای مبلمان و سقف اتاق با نصب آویز، استفاده کنید. در صورتی که از این فضاها با دکور زیبا استفاده کنید، می‌تواند باعث زیباتر شدن فضای داخلی خانه نیز بشود.

فضاهای کوچک را نادیده نگیرید

اگر در سرویس بهداشتی شما هنوز سینک‌های قدیمی قرار دارد، سینک‌های کابینتی جدید را جایگزین مدل‌های قدیمی کنید. فضای داخل کابینت می‌تواند بسیاری از وسایل شما را در خود جا دهد. اگر نمی‌خواهید سینک جدیدی تهیه کنید، می‌توانید با استفاده از ایده‌های جذاب، فضای پایین سینک را قابل استفاده کنید.

در این زمینه بخوانید:

ایده‌هایی که فضای کوچک خانه را بزرگ‌تر می‌کنند

دیوار شیشه‌ای بسازید

دیوارها را خراب کنید، پنجره‌ها را بزرگ کنید یا درهای مسدود را با نوع شیشه‌ای آن معاوضه کنید تا فضاهای مجاور به هم وصل شود و نمای خانه شما بازتر به چشم آید.

روشنایی کافی استفاده کنید

نورپردازی نقش مهمی در نمایش اتاق دارد. یک نورپرداری مناسب و کافی باعث بزرگ‌تر دیده شدن محیط می‌شود. اطمینان حاصل کنید که به خصوص در فضاهای کوچک مانند اتاق خواب یا آشپزخانه، روشنایی خوبی نصب شده باشد.

همه چیز دکوری نیست

لازم نیست همه چیز را به نمایش بگذارید. بسیاری از وسایلی که بخشی از دوکر خانه شما را تشکیل می‌دهند، نیازی به قرار گرفتن در بیرون از کمدها یا کابینت‌ها ندارد. محیط داخلی خانه را کمی خلوت کنید تا فضا بزرگ‌تر به چشم بیاید.

منبع: house beautiful

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha