«تا ابد»؛ فیلمی در مورد ربا

در خلاصه داستان فیلم «تا ابد» جمله‌ای از وودی آلن آمده است: «زندگی پر از بدبختی، تنهایی و زجر است و همه‌اش خیلی زود به پایان می رسد.»

فیلم «تا ابد» که بسیار توضیحات کمی پیش از اکران از آن منتشر شده است این روزها در سینمای آنلاین اکران شده است.

فیلمی که تنها توضیحات منتشر شده آن در مورد پول است: «پول برای ما دو حالت دارد، یا ما را می بوسد یا می‌کشد...» و حالا این فیلم کنجکاوی مخاطبان را برانگیخته است و در خلاصه داستان فیلم جمله‌ای از وودی آلن آمده است: «زندگی پر از بدبختی، تنهایی و زجر است و همه‌اش خیلی زود به پایان می رسد.»

فیلمی با سرمایه‌گذاری شخصی

کارگردان این فیلم امید نگارشی است و نویسندگی فیلم را خود او و امیرحسین دواتگر برعهده دارند. محمد نجفی‌زاده که تهیه‌کننده فیلم سینمایی «تا ابد» است پیشتر در مورد این فیلم گفته بود: «مفهوم کلی قصه درباره ربا و نزول است؛ موضوعی که در اجتماع بارها و بارها به اشکال مختلف با آن موجه شده‌ایم. در واقع این فیلم با نگاهی اجتماعی و نویسنده با بیان دراماتیک به این موضوع پرداخته است.

در این باره بخوانید:

درباره مهم‌ترین کتاب کارپانتینه؛ «ردِ گم زندگی را پیدا کنید»

تئاترهایی که به چند بار دیدن می‌ارزد

«هفت و نیم»؛ قصه زنان ایران و افغانستان

او گفته بود که فیلم سینمایی «تا ابد» با حمایت بخش خصوصی تولید شده است و از هیچ ارگان دولتی در ساخت آن کمک گرفته نشده است.

درباره کارگردان

امیدامین نگارشی مدیر فیلم برداری سینما و تلویزیون ایران است. از مهم‌ترین آثار امیدامین نگارشی می‌توان به فعالیت در فیلم مرداب تنهاست، فیلم عشقولانس اشاره کرد. امیدامین نگارشی در سال ۱۳۸۴ دوره‌ی پرتلاشی را در عرصه سینما و تلویزیون گذراند و در تولید اثر مهمی حضور داشته است. اثر مهم امیدامین نگارشی در این سال، فعالیت در فیلم مرداب تنهاست به کارگردانی نصرت الله قاضی مقدم محسوب می‌شود.

شاید یکی از مهم‌ترین بخش‌های بیوگرافی امیدامین نگارشی فعالیت در فیلم مرداب تنهاست بوده است. امیدامین نگارشی سال ۱۳۸۴ فیلم مرداب تنهاست به عنوان مدیر فیلم برداری فعالیت داشته است که توانست با مهارتش، جای خود را میان اهالی فضای سینما مطرح کند.

امیدامین نگارشی توانست با فعالیت در فیلم مرداب تنهاست تجربه حرفه‌ای موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگران بزرگ و باتجربه‌ای نظیر اردلان شجاع‌کاوه، آی تک ذاکری، غلامرضا اصانلو و مژده شکاری توانست سطح کاری او را متحول کند.

حالا او اولین فیلمش را با حضور میلاد کی مرام، مهرداد صدیقیان، محسن کیایی، بهرنگ علوی، ترلان پروانه، اکبر معززی، هلیا راجی، حسن خان محمدپور، عرفان برزین، سعید زارعی و ایمان اسماعیل پور ساخته است.

سعید کیوانفر، پیام اسکندری، محسن دارسنج، منصور شهبازی، رضاگدازگر، مهرداد نصیری دهقان، آرش آقابیگ، ایمان کارجو، محمد بدرلو، آرش فلاحی و فرید کولیوند، فریبا سادات خلیلی و ایمان توکلی از دیگر عوامل این فیلم هستند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha