قیمت بوقلمون افزایش یافت؛ مظنه انواع تخم‌مرغ در بازار

گزارش جدید سازمان مدیریت میادین میوه و تره‎بار از گران شدن قیمت بوقلمون نسبت به ماه گذشته در بازار خبر می‌دهد.

طبق نرخنامه چهارم مرداد این سازمان، قیمت هر کیلوگرم بوقلمون کامل ۲۴ هزار و ۴۰۰ تومان اعلام شده است. این در حالی است که ماه گذشته هر کیلوگرم بوقلمون کامل به قیمت ۱۸ هزار و ۱۸۰ تومان به فروش رسید. این گزارش، قیمت انواع گوشت بوقلمون قطعه‌بندی، بسته‌بندی، فرآورده‌ها و انواع آلایش خوراکی و همچنین نرخ انواع تخم‌مرغ در بازار را ارائه می‌کند.

بوقلمون ۲۴ هزار تومان شد

آن دسته از شهروندانی که مصرف‌کننده گوشت بوقلمون هستند، در این هفته می‌توانند هر کیلوگرم گوشت بوقلمون لاشه کامل زیر ۱۵ کیلوگرم را به قیمت ۲۴ هزار و ۴۰۰ تومان و لاشه بالای ۱۵ کیلوگرم را با نرخ یک هزار تومان ارزان‌تر تهیه کنند.

مشتریانی که گوشت مصرفی خود را از میادین میوه و تره‌بار تهیه می‌کنند، باید هر کیلوگرم ران بوقلمون بدون پوست را در این بازار به قیمت ۳۸ هزار و ۶۰۰ تومان خریداری کنند. در میادین میوه و تره‌بار، هر کیلوگرم ساق ران بوقلمون، به قیمت ۳۷ هزار و ۶۰۰ تومان و هر کیلوگرم مغز ران با نرخ ۴۸ هزار و ۹۰۰ تومان به مشتریان عرضه می‌شود.

مصرف‌کنندگان سینه و فیله نیز هر کیلوگرم سینه بوقلمون بدون پوست و استخوان را باید به قیمت ۴۰ هزار و ۳۰۰ تومان و هر کیلوگرم فیله بوقلمون را نیز به قیمت ۴۸ هزار تومان خریداری کنند.

در این زمینه بخوانید:

از آخرین نرخ مرغ و بوقلمون با خبر شوید

از دل و جگر تا پای بوقلمون

سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار در گزارش جدید نرخنامه خود برای مصرف‌کنندگان آلایش گوشتی قیمت تمام محصولات از جمله جگر، دل و سنگدان هر کدام در بسته‌بندی‌های ۴۰۰ گرمی را ذکر کرده است. بر اساس این گزارش، قیمت هر بسته جگر بوقلمون، ۱۳ هزار و ۴۰۰ تومان، هر بسته دل بوقلمون ۱۶ هزار و ۳۰۰ و هر بسته سنگدان بوقلمون ۱۳ هزار و ۱۰۰ تومان اعلام شده است. همچنین هر بسته بندی ۸۰۰ گرمی پای بوقلمون نیز به قیمت ۷ هزار و۴۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

نرخ انواع تخم‌مرغ در میادین میوه و تره بار
انواع تخم مرغ قیمت (تومان)
تخم مرغ غیر بسته بندی (هرکیلوگرم) ۹۹۰۰
تخم مرغ بسته ۳۰ عددی ۱۸۲۰۰
تخم مرغ بسته ۲۰ عددی ۱۳۷۰۰
تخم مرغ بسته ۱۵ عددی ۱۰۱۰۰
تخم مرغ بسته ۱۲ عددی ۸۷۰۰
تخم مرغ بسته ۹ عددی ۶۶۰۰
تخم مرغ بسته ۶ عددی ۴۶۰۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha