درباره «نرگس مست»؛ فیلمی که احتمالا حوصله‌تان را سر می‌برد

اگر علاقه‌مند به فیلم تاریخی هستید یا از طرفداران قدیمی میترا حجار هستید، فیلم «نرگس مست» را ببینید اما ممکن است در میانه‌های فیلم حوصله‌تان سر برود.

فیلم سینمایی «نرگس مست» آخرین فیلم سینمای اکران آنلاین به نمایش درآمده است اگر هنوز به سینما نمی‌روید تنها گزینه انتخاب شما برای دیدن فیلم جدید است.

اگر علاقه‌مند به فیلم تاریخی هستید یا از طرفداران قدیمی میترا حجار هستید، فیلم «نرگس مست» را ببینید اما ممکن است در میانه‌های فیلم حوصله‌تان سر برود.

اولین تجربه سینمایی دری

کارگردان و نویسنده «نرگس مست» سید جلال‌الدین دری است. دری حقوق خوانده با این فیلم اولین تجربه خود را در فیلم سینمایی داشته است و پیش از آن سریال کپی برابر اصل که با هدف آشنایی با مسائل حقوقی و اسناد ساخته شده بود را کارگردانی کرده بود و با فیلمنامه‌هایش او را می‌شناسند.

«بن‌بست»، «آخرین سرقت»، «عقاب صحرا»، «پول کثیف»، «سرگشته» و «کمکم کن» از جمله فیلم‌هایی است که نویسندگی آن با دری بوده است.

فیلم «نرگس مست» از جمله فیلم‌هایی است که در صف اکران مانده بود. این فیلم در سال 1395 ساخته شد و تا چندی پیش اکران نشد و به وضعیت کرونایی رسید. پروسه تولید «نرگس مست» از سال ۹۳ با نوشتن فیلمنامه شروع شد. در همان سال برای دریافت پروانه ساخت اقدام و آذرماه سال ۹۴ مجوز ساخت صادر شد. سال ۹۵ و درروزهای پایانی اعتبار تاریخ پروانه ساخت فیلم آغاز شد.

 دیر اکران شدن این فیلم نسبت به سال ساختش باعث شده بود که دری شاکی شود و در مصاحبه‌ای گفته بود که اگر به جای اساتید هنر و فرهنگ درباره 4 کله پوک فیلم ساخته بودم، فیلمم به سرعت اکران می شد.

فیلم ضعیف است

این فیلم داستان یک سازنده قدیمی تار است که در خانه‌اش با گروه جوانی که تمرین موسیقی می‌کنند، در ارتباط است. او در فضای ذهنی خودش استادان موسیقی ایران را گاه به جای آنها تصور می‌کند و ما ترانه‌های ماندگار فارسی را از آن استادان می‌شنویم.

در این فیلم هومن برق‌نورد در نقش «محمد فرخی یزدی»، «سیامک صفری» در نقش «علی‌اکبر شیدا»، نگار عابدی در نقش «قمرالملوک وزیری» ایفای نقش می‌کنند.

در این باره بخوانید:

نقش‌های متفاوت امیر جعفری را ببینید

این مستندهای ایرانی را حتما ببینید

فیلم‌های ایرانی که نامزد اسکار شدند

با شنیدن داستان فیلم، بسیاری راغب می‌شوند که آن را ببینند اما فیلمنامه و کارگردانی فیلم نتوانسته است منتقدان را راضی کند. بیشترین نقد به سمت فیلمنامه فیلم است که آن را فاقد انسجام و اثربخشی می‌دانند که داستان هم ندارد و دیالوگ‌های فیلم حتی پر اشتباه هستند و طراحی صحنه بسیار ضعیفی دارد.

میترا حجار، مهدی پاکدل، سعید پورصمیمی، سیامک صفری، رضا فیاضی، هومن برق‌نورد، متین ستوده، بهنام قربانی و امیرحسین مدرس بازیگران این فیلم هستند و اکران آنلاین این فیلم توسط فیلیمیو و نماوا صورت می‌گیرد.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha