بخشودگی جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث سال ۹۹

بیمه مرکزی در جدیدترین بخشنامه خود اعلام کرده که جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها در تابستان ۹۹ بخشوده می‌شود.

بیمه مرکزی در جدیدترین بخشنامه خود اعلام کرده که جریمه دیرکرد بیمه شخص ثالث موتورسیکلت‌ها در تابستان ۹۹ بخشوده می‌شود. این بخشنامه در پی ترغیب موتورسواران برای بیمه کردن وسایل نقلیه صادر شده است. طبق آمار رسمی، از ۱۱ میلیون موتورسوار در کشور تنها ۹ میلیون از آنها دارای بیمه شخص ثالث موتورسیکلت هستند. این آمار نشان می‌دهد علی‌رغم اجباری بودن بیمه شخص ثالث، حدود۸۰٪ از موتورسواران، موتور سیکلت خود را بیمه شخص ثالث نمی‌کنند. از طرفی آمار قابل توجهی ، یعنی حدود یک سوم، از تصادفات را تصادفات موتورسواران تشکیل می دهند. این بدان معنی‌ست که موتورسواران در معرض خطر زیادی هستند اما در برابر خسارات و زیان‌های آن ایمن و تحت پوشش نیستند. به گفتی سلیمانی، مدیر کل بیمه مرکزی، این جرایم دیرکرد نزدیک به ۴ هزار میلیارد تومان می‌شود. اما با بخشودگی این جریمه‌ها امید است که تمایل دارندگان موتورسیکلت به تمدید و یا تهیه بیمه‌نامه خود ترغیب شده و فرهنگ‌سازی بیشتر و موثرتری در این خصوص انجام شود.

صدور آنلاین بیمه شخص ثالث خودرو و موتور سیکلت

زمزمه‌های صدور آنلاین بیمه شخص ثالث از مدت‌ها پیش شنیده می‌شد اما مدت‌ها بود که سازوکار درستی برای این نهادینه کردن این اقدام وجود نداشت. در اوایل سال ۹۹ و پس از شیوع بیماری کرونا، بسیاری از فرایندهای اداری به فرایند آنلاین تبدیل شده و از مراجعات حضوری غیرضروری جلوگیری شد. صنعت بیمه نیز از این قاعده مستثنی نبوده و خود را با شرایط جدید سازگار نمود. یکی از این اقدامات آنلاین کردن صدور بیمه‌نامه و حذف نسخه فیزیکی آن بوده است. تا پیش از این در دست داشتن نسخه بیمه‌نامه در سربرگ و مهر آن الزامی بوده اما در اردیبشهت ۹۹ این فرایند بصورت آنلاین و اینترنتی درآمده است. بنابراین شما می توانید بدون حضور در نمایندگی بیمه، هر نوع بیمه‌ای را بخرید.

خرید آنلاین بیمه

برای خرید بیمه بصورت اینترنتی، به وبسایت بیمه بازار به آدرس https://bimebazar.com/ مراجعه کنید. کافی‌ست برای خرید بیمه شخص ثالث کارت خودرو و بیمه‌نامه قبلی خود (در صورت وجود) را ارسال کنید. کد یکتا و اطلاعات بیمه‌نامه شما برای همیشه در اکانت شما محفوظ خواهد ماند و می توانید هربار برای تمدید بیمه‌نامه به آن مراجعه کنید.

خرید اینترنتی بیمه علاوه بر صرفه‌جویی در وقت و هزینه‌های شما، امکان انتخاب بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد. چرا که با ورود اطلاعات اولیه، لیست کاملی از قیمت بیمه شرکت‌های مختلف پیش روی شما نمایان می‌شود. بدین ترتیب شما می‌توانید از میان شرکت‌های مختلف، بهترین گزینه و قیمت مناسب را انتخاب کنید.

علاوه بر بیمه‌های خودرو، بیمه‌های دیگر همچون بیمه درمان تکمیلی، بیمه عمر، بیمه آتش‌سوزی، مسافرتی و... نیز می‌توانید با دریافت مشاوره و ثبت سفارش آنلاین دریافت کنید.

کافی‌ست پس از ورود به وبسایت بیمه‌بازار، محصول مدنظر خود را انتخاب کرده و با ورود اولیه اطلاعات بهترین پیشنهادها را بررسی و در کمترین زمان سفارش خود را دریافت کنید.

همچنین بیمه بازار با شناخت دغدغه این روزها، اقدام به رونمایی از محصول جدیدی به نام بیمه کرونا کرده که با دریافت آن تحت پوشش پزشکی و فوت منجر به بیماری کرونا قرار خواهید گرفت.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 5 =