۲۵ تیر ۱۳۹۹،‏ ۷:۰۰
کد خبرنگار: 3070
کد خبر: 83850338
T T
۰ نفر

برچسب‌ها

مخاطبان مجید صالحی را «زیر نظر» دارند

فیلم کمدی «زیرنظر» به نمایش خانگی وارد شده است. فیلمی که انتظار مخاطبان را بیش از دیگر فیلم‌های طنز برآورده کرده است اما انتظاری که از مجید صالحی می‌رود را نه.

در سال‌های اخیر که فیلم‌های ایرانی چنگی به دل نمی‌زند و مخاطبان را با رضایت ازسالن سینما خارج نمی‌کند اما فروش گیشه‌ها نشان داده که فیلم‌های طنز هنوز مخاطبان خود را دارد.

اما آیا فیلم‌های طنز توانسته مخاطب خود را راضی کند؟ طنزهایی که هر روز با شوخی‌های دم دستی ساخته می‌شوند و حتی در خلق موقعیت طنز ناتوان بوده‌اند اما تبلیغات گسترده‌ای برای آنها انجام می‌شود.

اخیرا فیلم کمدی «زیرنظر» به نمایش خانگی وارد شده است. فیلمی که انتظار مخاطبان را بیش از دیگر فیلم‌های طنز برآورده کرده است اما انتظاری که از مجید صالحی می‌رود را نه.

طنزی تکراری

داستان فیلم «زیر نظر» از آن جایی شروع می‌شود که محسن پس از خرید به خانه برمی‌گردد و متوجه می‌شود مبلی که امید روی آن نشسته است سوراخ شده و امید را مقصر می‌داند، مهشید همسر محسن به این مبل بسیار علاقه دارد و او در حال برگشت بدون برنامه‌ریزی قبلی از سفر شمال است، محسن و امید تمام تلاش خود را می‌کنند تا این مشکل را حل کنند.

تمامی فیلم با محوریت همین سوراخ جلو می‌رود. موضوع زیر نظر به روال دیگر فیلم‌های طنز مسائل کلیشه‌ای را مطرح می‌کند. یک مرد زن‌ذلیل، رفیق ناباب و ممنوعه‌اش، دختری لوند و جذاب. شوخی‌ها لوس در این فیلم باعث می‌شود که تحمل فیلم را سخت کند و تماشاگری که منتظر دیدن طنزی سالم و جدا از شوخی‌های کلیشه‌ای باشد نمی‌تواند فیلم را تا انتها دنبال کند.

سیرنزولی مجید صالحی

فیلم زیرنظر به کارگردانی مجید صالحی ساخته شده است و در ژانر کمدی و خانوادگی است.در این فیلم رضا عطاران، امیر جعفری، مهران احمدی، سروش جمشیدی، آزاده صمدی، سامیه لک، امیر نوری بازیگران این فیلم هستند.

در این باره بخوانید:

بهترین سریال‌های تاریخی کدامند؟

بهترین سریال‌های طنز ایرانی کدامند؟

هیچ یک از آنها باز نمی‌گردد؛ روایت دخترانی که بازنگشتند

کارگردانی مجید صالحی که در دیگر فیلم‌های طنز خود نشان داده طنز  و ذهن مخاطب را درست می‌شناسد انتظار را از او بالا برده است اما در این فیلم آنچه که باید باشد، نیست. صالحی فیلم‌های خوبی هم چون «سال‌های دور از خانه» و «سه در چهار» را در کارنامه خود دارد در فیلم اخیر خود نشان داده که سیر نزولی را طی می‌کند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha