سریال آقازاده؛ درگیر کلیشه‌های سیاسی و صداوسیمایی

آقازاده در ابتدای پخش خود نتوانسته نظر مخاطبان و منتقدان را به خود جلب کند. باید دید در ادامه این سریال چه صحنه‌ها و موقعیت‌هایی در انتظار مخاطبان و منتقدان است.

موسسه سینمایی اوج که تولیدات فرهنگی خاص خود را دارد این روزها برای جا نماندن از قطار سریال‌هایی که در نمایش خانگی پخش می‌شوند، تولید سریال «آقازاده» را در دست دارد.

سریالی که به کارگردانی بهرنگ توفیقی و نویسندگی حامد عنقا ساخته شده است و بیش از اینکه صحبتی در مورد زوایای مثبت آن باشد، نقدهای بسیاری را به سمت خود روانه کرده است.

سریالی پرهزینه

سریال «آقازاده» همانند دیگر ساخته‌های موسسه سینمایی اوج  است. از نام این سریال و همین چند قسمتی که منتشر شده، مشخص است که در فیلم قرار است با دنیای فاسد آقازاده‌ها  مبارزه شود.

کسانی که زندگی پنهان و زیرزمینی خود را دارند و زندگی لاکچری آنها به نمایش درمی‌آید و گروهی به دنبال رسوا کردن این افراد هستند. در این چند قسمت خط قرمزهایی رد می‌شود که نشان دهنده سرمایه گذار فیلم است چرا که هر کارگردانی نمی‌تواند چنین خط قرمزهایی را رد کند.

«آقازاده« اولین تجربه نمایش خانگی و اولین تجربه مشارکتی سازمان اوج است. سازمان اوج که پیش از این در پروژه‌های سینمایی به فعالیت می‌پرداخت، در این پروژه به صورت مشارکتی با حامد عنقا تهیه کننده و نویسنده سریال اقدام به سرمایه‌گذاری کرده است. طبق اظهارات خود عنقا، این مشارکت نه تنها در امور مالی، بلکه در امور فکری نیز جاری است.
اما آنچه بیشتر در این سریال در قسمت‌های اول آن به چشم می‌خورد، حرکت در مسیر کلیشه‌های سیاسی و صداوسیمایی است. مساله‌ای که در همان روزهای اول پخش این سریال با واکنش منفی مخاطبان به خصوص در شبکه‌های اجتماعی همراه شد. 

در این باره بخوانید:

پدرام شریفی ستاره آینده سینما می‌شود؟

هیچ یک از آنها باز نمی‌گردد؛ روایت دخترانی که بازنگشتند

درباره مهم‌ترین کتاب کارپانتینه؛ «ردِ گم زندگی را پیدا کنید»

بهرنگ توفیقی کارگردان «آقازاده» را با ساخت مجموعه‌های تلویزیونی‌اش می‌شناسند و سریال «انقلاب زیبا» را نقطه عطف و پایه موفقیت خود معرفی کرده است و شاید بسیاری از مردم او را با این سریال شناخته‌اند.

گور به گور، مسیر انحرافی، آمین، پشت بام تهران، زیر پای مادر، عقیق، بر سر دوراهی از دیگر مجموعه‌های تلویزیونی است که او کارگردانی کرده است.

ستاره‌های سینما که بازی نمی‌کنند

بازیگران نام آشنایی همچون امین تارخ، مهدی سلطانی، امین حیایی، کامبیز دیرباز، جمشید هاشم‌پور، سینا مهراد، امیر آقایی، نیکی کریمی، لعیا زنگنه، ثریا قاسمی، مسعود فروتن، دیبا زاهدی، سامیه لک، سعید داخ، مهدی کوشکی و پردیس پورعابدینی در این سریال بازی می‌کنند.

حضور ستاره‌های مطرح و با تجربه سینمای ایران در سریال آقازاده، این سریال را به درامی پرستاره بدل کرده است. این بازیگران علاوه بر ایفای نقش، به ارزش و اعتبار این سریال اضافه کرده‌اند.

بازیگرانی که در همین زمان کوتاهی که از ساخت فیلم گذشته است نقدهای فراوانی را نصیب خود کرده‌اند. بازی تصنعی نیکی کریمی او را از روزهایی که ستاره سینما بود به شدت دور کرده است. تا حدی بازی امین حیایی می‌تواند قابل قبول باشد.

یکی از خبرهای پر سر و صدا در مورد این سریال، حضور سوپراستار سینمای ترکیه، کیوانچ تاتلیتوگ در سریال آقازاده است. در خبرها ذکر شده است که حامد عنقا برای عقد قرارداد با این بازیگر سفر کوتاهی به ترکیه داشته است. برخی از منابع هم گفته‌اند که این مذاکرات میان سامیه لک به نمایندگی از سریال آقازاده و مدیر برنامه کیوانچ انجام شده است.

آقازاده در ابتدای پخش خود نتوانسته نظر مخاطبان و منتقدان را به خود جلب کند. باید دید در ادامه این سریال چه صحنه‌ها و موقعیت‌هایی در انتظار مخاطبان و منتقدان است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha