از نرخ میوه‌های تابستانی در بازار باخبر شوید

فصل گرم سال فرا رسیده است و بازارهای میوه پر شده‌اند از میوه‌های تابستانی خوشمزه اما گران. بد نیست نگاهی به نرخ انواع این میوه‌ها در بازار داشته باشیم.

سازمان میادین میوه و تره‌بار در گزارش روز دوشنبه خود قیمت انواع میوه را اعلام کرده است. بر اساس این گزارش هر کیلوگرم انواع پرتقال ۵ هزار تومان، هر کیلوگرم خیار گلخانه‌ای ۴ هزار و ۷۰۰ تومان، هر کیلوگرم سیب گلاب ۱۳ هزار و ۹۰۰ تومان و هر کیلوگرم موز ۹ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

توت‌های پرطرفدار

مدتی از ورود انواع توت فرنگی به بازار می‌گذرد اما بازار توت سفید و سیاه هنوز خیلی داغ است. در میادین میوه و تره بار هر کیلوگرم توت سفید به قیمت ۷ هزار و ۲۰۰ تومان و هر کیلوگرم توت سیاه با نرخ ۹ هزار و ۲۰۰ عرضه می‌شود. توت فرنگی اما با وجود نوبرانه نبودن هنوز هم گران‌تر از دیگر توت‌های موجود در بازار است. در حال حاضر توت فرنگی سنندج به قیمت هر کیلوگرم ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان و توت فرنگی ساده به نرخ هر کیلوگرم ۹ هزار و ۸۰۰ تومان به فروش می‌رسد.

از هندوانه تا ملون

با کم شدن محصول هندوانه در بازار، قیمت آن کمی افزایش پیدا کرده است و به هر کیلوگرم ۳ هزار و ۱۰۰ تومان رسیده است. خربزه و طالبی تازه وارد بازار شده‌اند و با هر کیلوگرم ۴ هزار و ۷۰۰ تومان به فروش می‌رسند. ملون اما کمی ارزان‌تر از آنها به قیمت هر کیلوگرم ۳ هزار و ۸۰۰ تومان عرضه می‌شود.

آلبالو و گیلاس‌های گران‌قیمت

آلبالو و گیلاس نماد تابستان هستند و طرفداران بسیاری دارند اما قیمت‌ها بسیار بالاتر از آن است که همه بتوانند آن را در سبد خرید خود قرار دهند. در حال حاضر هر کیلوگرم گیلاس تک دانه با قیمت بسیار سنگین ۱۹ هزار و ۷۰۰ و گیلاس ممتاز به نرخ ۱۵ هزار و ۳۰۰ تومان به فروش می‌رسد. انواع دیگر گیلاس نیز در این بازار به قیمت هر کیلوگرم ۱۲ هزار عرضه می‌شود. همچنین هر کیلوگرم آلبالو با نرخ ۱۳ هزار و ۸۰۰ در دسترس مشتریان است.

در این زمینه بخوانید:

مظنه خرید انواع حبوبات در بازار

بازار داغ میوه‌های تابستانی

تابستان فصل وفور میوه‌های خوشمزه و جذاب اما گران قیمت است. در این بازار هر کیلوگرم زردآلو درجه یک به قیمت ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان و انواع دیگر زردآلو ۷ هزار و ۵۰۰ تومان به فروش می‌رسد. انواع آلو نیز هر کیلوگرم ۱۱ هزار تومان قیمت‌گذاری شده است. همچنین هر کیلوگرم هلو ممتاز ۸ هزار و ۹۰۰ و انواع دیگر هلو ۶ هزار ۵۰۰ تومان قابل خرید از سوی مشتریان است. در کنار این‌ها، شلیل نیز با قیمت هر کیلوگرم ۱۲ هزار و ۵۰۰ فروخته می‌شود.

میوه‌های لاکچری بازار

در راس میوه‌های لاکچری بازار انبه با قیمت هر کیلوگرم ۲۸ هزار و ۵۰۰ تومان قرار دارد. بعد از آن نوبت انجیر سیاه با نرخ هر کیلوگرم ۱ هزار تومان است. همچنین انگور یاقوتی ممتاز نیز به قیمت هر کیلوگرم ۱۵ هزار تومان به فروش می‌رسد. انگور یاقوتی ساده هم با قیمت ۹ هزار تومان تحویل مشتریان می‌شود.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha