۲۳ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۱:۱۴
کد خبرنگار: 3065
کد خبر: 83817546
۰ نفر

برچسب‌ها

از آخرین نرخ مرغ و بوقلمون با خبر شوید

گزارش جدید سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار از کاهش قیمت مرغ و بوقلمون نسبت به چند هفته گذشته در بازار خبر می‌دهد.

طبق نرخنامه چهارشنبه این سازمان، قیمت هر کیلوگرم مرغ ۱۰ هزار و ۸۵۰ تومان اعلام شده است. این رقم نسبت به آخرین هفته اردیبهشت ماه، حدود یک هزار تومان کاهش قیمت داشته است. همچنین هر کیلوگرم بوقلمون نیز به قیمت ۱۸ هزار و ۱۸۰ تومان در میادین به فروش می‌رسد. این گزارش، آماری از قیمت گوشت مرغ و بوقلمون در میادین میوه و تره‌بار ارائه می‌کند.

کاهش قیمت مرغ در بازار

مصرف‌کنندگان گوشت مرغ در این هفته می‌توانند هر کیلوگرم لاشه مرغ کامل را به قیمت ۱۰ هزار ۸۵۰ تومان خریداری کنند. سازمان مدیریت میادین میوه و تره بار هر کیلوگرم ران مرغ را به قیمت ۱۷ هزار و ۳۰۰ تومان و هر کیلوگرم سینه را با قیمت ۱۸ هزار و ۷۰۰ تومان عرضه می‌کند.

بوقلمون هم ارزان شد

کسانی که تمایل به مصرف گوشت بوقلمون دارند باید بدانند که قیمت اعلام شده از سوی سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار برای هر کیلوگرم لاشه بوقلمون کامل ۱۸ هزار و ۱۸۰ تومان است. برای شهروندانی که گوشت بوقلمون مصرفی خود را از میادین میوه و تره بار تهیه می‌کنند، قیمت هر کیلوگرم ران بوقلمون ۲۹ هزار و ۶۰۰ تومان ثبت شده است. همچنین طبق این نرخنامه، قیمت هر کیلوگرم سینه بوقلمون ۳۰ هزار و ۸۰۰ تومان است.

دوستداران خوراک‌های جذاب بخوانند

اگر از دوستداران خوراک‌های جذاب با گوشت مرغ هستید، این بخش را بخوانید. بر اساس این گزارش، هر کیلوگرم جوجه کباب بدون استخوان ۲۲ هزار و ۳۰۰ و جوجه کباب با استخوان ۱۹هزار  تومان ثبت شده است. همچنین هر کیلوگرم مرغ کنتاکی و سینه مرغ سوخاری به قیمت ۱۸ هزار  تومان عرضه می‌شود.

برای طرفداران غذاهای فست فودی باید گفت که هر کیلوگرم شنیسل بدون آرد ۲۲ هزار تومان، هر کیلو گرم شینسل فیله (جوجه چینی) ۲۷ هزار تومان و هر بسته ۱۰ عددی پا چینی به قیمت ۱۸هزار  تومان به فروش می‌رسد.

در این زمینه بخوانید:

قیمت مرغ افزایش یافت؛ مظنه فرآورده‌های گوشت مرغ و دل و جگر

نگاهی به قیمت دل و جگر مرغ و بوقلمون

اگر از مصرف‌کنندگان آلایش مرغ و بوقلمون هستید باید بدانید که سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار در گزارش جدید نرخنامه خود قیمت تمام محصولات از جمله جگر، دل و سنگدان هر کدام در بسته‌بندی‌های ۴۰۰ گرمی را اعلام کرده است. بر اساس این گزارش، قیمت هر بسته جگر مرغ ۳ هزار و ۵۰۰ تومان و بوقلمون ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان، قیمت هر بسته دل مرغ ۶ هزار و ۲۰۰ تومان و بوقلمون ۱۵ هزار تومان و قیمت هر بسته سنگدان مرغ ۶ هزار تومان و بوقلمون ۱۲ هزار و ۵۰۰ تومان اعلام شده است.

در ادامه جدول قیمت انواع گوشت مرغ و بوقلمون بسته‌بندی، فرآورده‌ها و انواع آلایش خوراکی اعلام شده از سوی سازمان مدیریت میادین میوه و تره‌بار آورده شده است:

نوع محصول

مرغ (تومان)

بوقلمون (تومان)
ران بدون پوست ۱۷۳۰۰ ۲۹۶۰۰
مغز ران بدون پوست ۲۰۱۰۰ ۳۷۲۰۰
ساق بدون پوست ۲۰۵۰۰ ۲۸۸۰۰
سینه بدون پوست ۱۸۹۰۰ ۳۰۸۰۰
فیله ۲۸۲۰۰ ۳۶۵۰۰
بال ۱۶۰۰۰ ۹۷۰۰
بازو ۱۵۳۰۰ ۱۳۴۰۰
جگر ۳۵۰۰ ۱۲۵۰۰
دل ۶۲۰۰ ۱۵۰۰۰
سنگدان ۶۰۰۰ ۱۲۵۰۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha