۱۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۱۳:۲۴
کد خبرنگار: 744
کد خبر: 83814460
با مشارکت آی‌ماینر source
۰ نفر
درخواست رییس جمهور ایران برای تدوین استراتژی استخراج پول‌های دیجیتالی

رییس جمهور ایران از افراد مسئول در بانک مرکزی و وزارتخانه‌های انرژی و ارتباطات خواسته است تا یک برنامه جامع و ملی برای استخراج پول‌های دیجیتالی را آماده و اجرا کنند.

مطابق با گزارشی که خبرگزاری ایرانی «ارز دیجیتال» در تاریخ ۲۲ می منتشر کرده، آقای حسن روحانی در خلال صد و سی و هفتمین نشست اقتصادی با مقامات رسمی کشور در این مورد سخن گفته است.

این خبر درست زمانی منتشر شد که منابع داخلی اعلام کردند دولت به منظور کاهش تورم و رفع برخی مشکلات مرتبط با آن قصد دارد چند صفر را از پول ملی یعنی «ریال» حذف کند. در همین حال، برخی کارشناسان دولتی نظارتی دقیق بر بازار ارزهای دیجیتالی داشته‌اند.

به گزارش سایت cointelegraph اوایل هفته جاری، ایران در راستای مبارزه با اجرای سیاست‌های پولشویی، ارزهای رمزپایه را هم به لیست پول‌هایی که قصد دادوستند آنها را دارد، اضافه کرد. این تصمیم ضمن افزایش گردش سرمایه در بازارهای نوظهور و جهانی، باعث می‌شود پول‌های دیجیتالی که مجوز استخراج آنها توسط بانک مرکزی صادر شده، تحت نظارت دقیق باشند.

در سوی دیگر، اخیرا بانک مرکزی ایران و سیستم مبادلات داخلی به منظور همکاری برای به ثابت رساندن بازار مبادلاتی خارجی با یکدیگر به نتیجه رسیدند که بخشی از این برنامه، استفاده از پول‌های دیجیتالی، در صورت نیاز، برای تسهیل تبادلات ارزی بود.

بیماری جهانی اخیر در کنار افزایش فشارها و تحریم‌ها، اوضاع اقتصادی ایران را تا حد زیادی تحت تاثیر قرار داده و سبب افزایش نرخ بیکاری در سال جاری میلادی شده است.

موضع ایران در مورد ارزهای رمزپایه

 اگرچه فعلا باید منتظر انتشار جزئیات بیشتر در مورد استراتژی استخراج ارزهای رمزپایه‌ای ایران باید باشیم، اما تا به امروز، دولت ایران بیش از هزار مجوز را برای استخراج ارزهای رمزپایه صادر کرده و حالا لایسنسی مخصوص را برای آی‌ماینر صادر کرده است تا این شرکت ترکیه‌ای، مجموعه‌ای با ۶ هزار سیستم ماینینگ را در سمنان راه‌اندازی کند.

گفتنی‌ست از حدود یک سال پیش در جولای ۲۰۱۹، دولت ایران، استخراج ارزهای رمزپایه را به عنوان یک فعالیت صنعتی به رسمیت می‌شناسد. در همین میان، اوایل سال جاری نیز یکی از فرماندهان نظامی ایران، استفاده از ارزهای دیجیتالی را به عنوان راهی برای کنار زدن تحریم‌ها معرفی کرد.

خود رییس جمهور روحانی نیز پیشنهاد داد تا برای ضعیف کردن اثر تحریم‌های آمریکا، از یک پول جایگزین خارجی، خصوصا از نوع دیجیتالی، استفاده شود.

با مشارکت آی‌ماینر source

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 9 =