معرفی سریال Space Force: تبدیل فرمان سیاسی ترامپ به کمدی

اگر از تماشای سریال‌های کمدی محبوبی مانند «دوستان» و «اداره» لذت برده‌اید و طرفدار جدی آن‌ها هستید، سریال Space Force یا همان «نیروی فضایی» همه انتظارات شما را برآورده می‌کند.

سریال Space Force یا «نیروی فضایی» یکی از جدیدترین سریال‌های ساخته‌شده توسط سرویس استریم نتفلیکس است که با هنرنمایی تعدادی از بهترین بازیگران کمدی آمریکا به یک عنوان جذاب و خنده‌دار تبدیل شده که می‌تواند برای فصل‌های متعددی ساخته شود. اما واقعیت این است که «نیروی فضایی» با عبور از بسیاری از خطوط قرمز آمریکایی، به یک سریال هنجارشکن تبدیل شده که البته هنجارشکنی آن هم ریشه در ایده اصلی ساخت آن دارد.

ایده ساخت سریال Space Force از کجا شکل گرفت؟

دونالد ترامپ از همان روز نخستی که به عنوان رییس جمهور ایالات متحده آمریکا معرفی شد، حواشی بسیاری به همراه داشت. تصمیم‌های عجیب و غریب او نه تنها برای رسانه‌های آمریکایی سوژه‌های بی‌نظیری ایجاد کرد بلکه مردم این کشور را هم گیج کرده بود. آن‌ها با هدف عبور از دوران باراک اوباما و آغاز دوران جدیدی از قدرت‌نمایی جمهوری‌خواهان به او رای داده بودند و حالا با تصمیم‌هایی مواجه می‌شدند که احمقانه و خنده‌دار به نظر می‌رسید؛ از ایجاد یک دیوار ترسناک در مرز میان مکزیک و آمریکا گرفته تا لغو قوانین مرتبط با حمایت از محیط زیست. اما یکی از جالب‌ترین تصمیم‌های دونالد ترامپ، ایجاد یک شاخه جدید در نیروی نظامی ایالات متحده بود.

ارتش ایالات متحده آمریکا تا پیش از دستور عجیب ترامپ، پنج شاخه اصلی داشت؛ نیروی هوایی، نیروی زمینی، نیروی دریایی، نیروی ساحلی و نیروی تفنگداران. اما دونالد ترامپ فرمان جدیدی را امضا کرد که ارتش و نیروی نظامی آمریکا را موظف می‌کرد تا شاخه جدیدی ایجاد کند؛ نیروی فضایی. اگرچه آمریکایی‌ها از سال ۱۹۸۳ نیروی فضایی را به عنوان یک زیرمجموعه در نیروی هوایی خود قرار داده بودند اما دستور ترامپ به معنای آن بود که ارتش آمریکا حالا باید توجه بیشتری به این شاخه داشته باشد و تلاش کند تا اعتبار بیشتری به آن بدهد.

مردم آمریکا اما باور نمی‌کردند که رییس جمهورشان چنین تصمیم عجیبی گرفته است. حالا نیروی فضایی به عنوان یک شاخه جدید از ارتش ایالات متحده آمریکا بودجه قابل تاملی دریافت می‌کرد تا امنیت ایالات متحده در برابر تهدیدات فضایی را تضمین کند. تهدیداتی که تقریبا نشانه‌های دقیقی برای آن وجود نداشت. همین فرمان باورنکردنی هم باعث شد مسئولان سرویس استریم نتفلیکس به سرعت وارد عمل شوند و یک سریال کمدی از این تصمیم خنده‌دار بسازند. حالا که ایده اصلی ساخت سریال «نیروی فضایی» شکل گرفته بود، به یک تیم قدرتمند نیاز بود.

یک گروه قدرتمند برای ساخت سریال «نیروی فضایی» وارد می‌شوند

نتفلیکس برای ساخت سریال Space Force با گرگ دنیلز به توافق رسید. او تهیه‌کننده اجرایی سریال محبوب و مشهور The Office یا همان «اداره» بود و در کنار او، استیو کارل هم حضور داشت. کارل به عنوان ستاره اصلی سریال «اداره» یکی از بهترین کمدین‌های آمریکایی است که این شانس را پیدا کرده بود تا یکی از دو خالق سریال «نیروی فضایی» باشد. بنابراین هواداران ژانر کمدی انتظار بیشتری از سریال پیدا کردند. در کنار کارل و دنیلز، لیسا کودرو هم حضور دارد. او به دلیل هنرنمایی فراموش‌نشدنی‌اش در سریال «دوستان» شناخته می‌شود.

استیو کارل که با شخصیت مایکل اسکات در سریال «اداره» تقریبا در تاریخ تلویزیون آمریکا به یک اسطوره تبدیل شده با هنرنمایی در نقش اصلی این سریال یک بار دیگر توانایی‌های بی‌نظیرش را ثابت کرد. او وظیفه نوشتن فیلم‌نامه و بخشی از تهیه‌کنندگی سریال را هم برعهده داشت و توانست نقش ویژه‌ای در سریال داشته باشد. بنابراین با عنوانی پرمهره و سرشار از ستاره‌های کمدی روبرو هستیم که موفقیت آن را تضمین می‌کنند.

داستان سریال Space Force درباره چیست؟

از آن‌جایی که ایده فیلم‌نامه و نام سریال «نیروی فضایی» از شاخه جدید ارتش آمریکا گرفته شده طبیعی است که داستان آن هم درباره این مجموعه باشد. بنابراین استیول کارل در نقش ژنرال نایرد، ریاست نیروی فضایی ارتش ایالات متحده آمریکا را برعهده دارد. او در این شاخه جدید با مجموعه‌ای باورنکردنی از چالش‌های متفاوت روبرو می‌شود و در این میان با خانواده و همکارانش هم در ارتباط است. بنابراین سریال «نیروی فضایی» یک کمدی با ریشه‌هایی از یک عنوان علمی تخیلی و حتی خانوادگی به نظر می‌رسد.

در این‌باره بخوانید:

همه چیز درباره فیلم Tenet؛ جدیدترین فیلم کریستوفر نولان

معرفی سریال Peaky Blinders: این گروه خشن

بهترین فیلم‌هایی که درباره فرار از زندان ساخته شده‌اند

اگر به تماشای سریال‌های کمدی تکراری عادت کرده‌اید و دیگری جذابیتی در آن‌ها نمی‌بینید، شاید زمان آن رسیده تا با تماشای سریال «نیروی فضایی» یک عنوان متفاوت را تماشا کنید. سریالی که در داستان‌سرایی سبک متفاوتی دارد و مانند بیشتر آثاری که استیو کارل در آن هنرنمایی می‌کند، به شکل ویژه‌ای به او وابسته است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha