۹ خرداد ۱۳۹۹،‏ ۹:۳۵
کد خبرنگار: 3066
کد خبر: 83801200
۰ نفر

برچسب‌ها

نگاهی به ۸ ساحل رویایی دنیا

طبیعت بکر همیشه جذایت‌های خیره کننده‌ای دارد؛ اما برخی فراتر از حد تصور چشم‌نواز هستند.

دریا جذابیت‌های خاصی دارد، از غذاهای دریایی گرفته تا مروارید و مرجان‌های زیبای درون آن. اما برخی معتقدند زیبایی دریا تنها به درون آن خلاصه نمی‌شود. ساحل‌هایی در دنیا وجود دارند که با دیدن‌ زیبایی خیره‌کننده آنها دیگر به درون دریا فکر نمی‌کنید. طبیعت پر از شگفتی‌های زیبا، از جمله ترکیب آب، شن، ماسه با زیست‌تاب‌ها که شب را در ساحل روشن می‌سازند.

۱. جیپنسلند لیک، استرالیا

اولین ساحل درخشان در لیست ما، دریاچه گیبس‌لند در استرالیا است. شما می توانید مانند هر دریاچه دیگری در دریاچه گیبس‌لند شنا و ماهی‌گیری کنید. ولی در شب چشم‌انداز زیبایی خلق می‌شود. جلبک‌های زیست‌تابی در شب شروع به تابیدن می‌کنند.

۲. ساحل مالدیو

این ساحل درخشان در مالدیو تنها یکی از ویژگی های دلربا این کشور است. شن و ماسه در این ساحل درخشانند. آنها ساطع نور آبی تا یک دقیقه هستند و روشنایی به ساحل می‌بخشند تا مسیر خود را در پیاده‌روی‌های ساحلی گم نکنید.

۳. خلیج ولز لانگ, ویتنام

خلیج ولز لانگ یکی از محبوب ترین مقصد توریستی ویتنام است، اما نه فقط به خاطر آن جزیره جنگلهای انبوه سنگ آهک. در شب تورهای قایقی، مردم را در این خلیج برای دیدن روشنایی زیبایی زیست‌تاب‌ها می‌برند.

۴. فیوژوآ، چین

همان جلبک‌ و فیتوپلانکتون‌ها که ساکن آب هستند و درخش در سواحل را ایجاد می‌کنند در ساحل‌های چین‌هم وجود دارند . یکی از جاذبه‌های خاص این کشور هستند.

۵. دونگینگ، چین

درخشش در دریای رویایی دونگینگ چین به علت جلبک‌ها نیست؛ بلکه سنگ‌ها درخشش این ساحل را تامین می‌کنند که به جای نور آبی، نور سبز دارند. اگر شما در شب در این دریا شنا کنید، این نورها به عنوان یک نور هشدار طبیعی عمل می‌کند.

(اولین تصویر متعلق به این ساحل است)

۶. سان‌دیاگو، کالیفرنیا

در آوریل ۲۰۲۰، اقیانوس شناسان کشف کردند که مقدار بسیار زیادی از جلبک‌های بیونست در آب‌های سان‌دیاگو وجود دارند. دانشمندان نمی‌دانند که چه مدت این ساحل درخشان می‌ماند. این موضوع در اکوسیتم اقیانوس‌ها هنوز معماست.

۷. ساحل تای‌پو، هنگ کونگ

دریا تای‌پو در هنگ کنگ، در شب شکوفه‌های جلبکی آبی را در امتداد ساحل خود دارد.

۸. ساحل ساوت‌پروی، کالیفرنیا

در ساحل ساوت‌پروی، زیست‌تاب‌های شکوفه‌ای وجود دارند که زینت بخش این ساحل در کالیفرنیا شدند.

در این‌باره بخوانید:

۹ شگفتی در دریاهای آرام ولی مرموز

دوستی با طبیعت را با این کارها به کودکان آموزش دهید

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha