۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۱۴:۲۸
کد خبرنگار: 744
کد خبر: 83786513
۱ نفر
چقدر پول باید هر ماه پس انداز کنم؟

این یک سؤال خوب است که بسیاری از افراد هنگامی که سطح درآمدشان رشد می کند در مورد مقدار پس انداز از خود میکنند. برای پاسخ به این سوال ، حداقل باید هدف از پس انداز و میزان حقوق دریافتی خود را بدانید. مبلغی که ماهانه به راحتی می توان آن را کنار گذاشت . بنابراین ، بیایید رویکردهایی برای شناسایی این مقدار برای شما بیابیم.

قانون ۱۰ درصد

اگر تصمیم به صرفه جویی در هزینه را گرفتید ، قبل از هر چیز ، لازم است مطمئن شوید که قبلاً حساب بازنشستگی را باز کرده اید و شروع به انتقال پول در آنجا کرده اید. این یک مرحله اساسی است زیرا صندوق بازنشستگی که یک پس انداز منظم است می تواند در موارد اضطراری ، خرید مسکن و غیره مورد استفاده قرار گیرد.

سپس ، پس انداز ۱۰ درصد از درآمد ماهانه خود را شروع کنید. این مقدار معمولاً صرفه جویی می شود. شما می توانید قانون را اتوماتیک تنظیم کنید و بانک شما ۱۰ ٪ از درآمد دریافتی را به حساب شما منتقل کند. طی دو ماه پس از اینکه این پول به حساب پس انداز منتقل شد ، ارزیابی این که آیا میتوان مقدار پس انداز را به ۱۵ درصد افزایش داد شروع  میشود.

مبلغ مورد نظر را برای ذخیره ماهانه افزایش دهید

بنابراین ، پس از اینکه موفق به انتقال پول به حساب بازنشستگی و پس انداز شدید ، شروع به تحلیل هزینه های ماهیانه و شیوه زندگی خود کنید. آیا این شانس وجود دارد که به جای صرف پول در خریدهای غیر ضروری مبلغی را پس انداز کنید؟ بدون شک ، وجود دارد. این بدان معنا نیست که شخص نباید سرگرمی و تفریح داشته باشد ، با این وجود همیشه امکان صرفه جویی در مقدار کمی بیشتر از آنچه عادت کرده اید وجود دارد بدون اینکه آسیب بزرگی به سبک زندگی شما داشته باشد.

علاوه بر این ، باید فرصت های مالی باز شده با افزایش حقوق را در نظر گرفت. هنگامی که درآمد خود را افزایش دادید ، خود را برای افزایش مبلغ پس انداز ماهانه آماده کنید.

تنظیم هدف برای صرفه جویی

اولین حساب پس اندازی که باید باز کنید حساب بازنشستگی است. سپس ، منطقی است که به هدف فکر کنیم. به عنوان مثال ، شما نیاز به جمع آوری پول برابر با اجاره سالانه ای که می پردازید دارید. سپس ، این می تواند اولین پرداخت برای رهن یا خرید ماشین باشد. مرحله بعدی صرفه جویی در هزینه برای تسلط در تجارت برای مبتدیان و سرمایه گذاری بیشتر است. حالت دوم راهی عالی برای افزایش ثروت و سطح درآمد است. اگر موفق شده اید صندوق سرمایه گذاری هایی را که قبل از حساب بازنشستگی و امور مالی اضطراری جمع آوری کنید ، این راه موفقیت است. اگرچه سرمایه گذاری ها مانند بهترین کارگزاری‌های فارکس ریسک پذیر هستند ، اما شما بازی را جدی آغاز خواهید کرد. بنابراین ،نقاط عطف را تنظیم کرده و در مسیر موفقیت قرار بگیرید!

مجدداً بودجه ماهانه را تغییر دهید

چرا باید این کار دوباره انجام شود؟ معمولاً فرد پس از رسیدن به چند نقطه عطف ، درک اهمیت پس انداز منظم را شروع می کند. به عنوان مثال ، شما یک صندوق اضطراری دریافت کرده اید و نیمی از مبلغ ماشین را پرداخت کرده اید. عالی نیست؟  برای اینکه امکان انجام اولین پرداخت برای وام را داشته باشید ، داشتن یک مقدار قابل توجه پول ضروری است. بنابراین ، احتمالاً ، 5 درصد اضافی در هر ماه صرفه جویی می شود تا سریعتر به این هدف برسید ، درست است؟

علاوه بر این ، شخص با داشتن هدف مشخص ، امور مالی متفاوتی را رهبری می کند. بنابراین ، شما ممکن است درصد درآمدی را که پس انداز کرده اید افزایش دهید و مبلغ مورد نیاز برای زندگی را صرفه جویی کنید. به عبارت دیگر فرد تا زمانی که صدمه نبیند پس انداز می کند. این یک رویکرد کاملاً بنیادی است. با این حال ، یک سال از برنامه صرفه جویی دقیق تر ، به طور چشمگیری شما را به هدف نزدیک می کند.

اهمیت عادات مالی صحیح

فکر کردن در مورد پس انداز اولین قدم برای رشد عادات مالی موثر خود است. هرچه فرد زودتر بفهمد که پس انداز مهم است و نیاز به نظم و انضباط مالی ، و همچنین تجزیه و تحلیل هزینه ها را دارد  زودتر به موفقیت مالی خواهد رسید . ممکن است شخصی با رسیدن به سن 30 سالگی پس انداز را شروع کند  ، در حالی که دیگری پس انداز را از سالهای تحصیل در دانشگاه شروع کند.

پس انداز و درآمدزایی برای شما کار می کند

همانطور که در بالا ذکر شد ، سرمایه گذاری ابزاری عالی برای افزایش ثروت است. با این حال ، تعیین این قاعده مهم است که سرمایه بازنشستگی و همچنین شرایط  اضطراری هیچ وقت نباید برای سرمایه گذاری استفاده شوند. این وسوسه کننده است که به دلیل بسیج این منابع مالی ، امکان دستیابی به راه بیشتر فراهم شود. با این حال ، در چنین روشی ، شما باید خطر تمام زندگی و رفاه خود را به خطر بیندازید. بنابراین ، با صرفه جویی در هزینه ، صرفه جویی کنید ، تنظیم کنید و به نقاط عطف برسید ، صندوق سرمایه گذاری را جمع کنید ، اصول و استراتژی های اصلی را بیاموزید و منبع درآمد اضافی را بدست آورید ، یعنی سرمایه گذار شوید.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =