۲۰ اردیبهشت ۱۳۹۹،‏ ۷:۵۴
کد خبرنگار: 744
کد خبر: 83780451
۰ نفر

برچسب‌ها

اتومبیل‌های مدرن زیر پای پلیس‌ها

وقتی بنزهای کلاس E در ناوگان نیروی انتظامی کشور دیده شد، کارشناسان از افزایش ابهت پلیس در نزد مردم خبر دادند که در نهایت باعث ارتقای اعتماد عمومی به مأموران این نهاد شد. اما این ابتکاری نیست که فقط در کشور ما برای ارتقاء جایگاه پلیس استفاده شده باشد. در بسیاری از کشورها، بهترین و مدرن‌ترین اتومبیل‌ها را به عنوان خودروی پلیس استفاده می‌کنند تا بتوانند با این سوپرلوکس‌ها به راحتی به جنگ بزهکاران بروند. مسلما با وجود این اتومبیل‌ها در ناوگان نیروهای پلیس، امکان فرار تبهکاران غیرممکن می‌شود. اینجا به معرفی ۳ اتومبیل مدرن که زیر پای پلیس‌های جهان قرار گرفته پرداخته‌ایم.

پورشه ۹۱۱؛ پلیس بزرگراه‌های آلمان

به اعتقاد بعضی‌ها وقتی پورشه ۹۱۱ در قامت یک خودروی پلیس قرار می گیرد جاذبه‌اش افزایش می‌یابد. از آنجا که در نیمی از بزرگراه‌های کشور آلمان محدودیت سرعت وجود ندارد کنترل و نظارت بر روی آن هم سخت‌تر می‌شود. پلیس این کشور برای حفظ امنیت بزرگراه‌ها این محصول را از شرکت پروشه خریداری کرد. پورشه ۹۱۱ با حجم موتور ۳۸۰۰ سی سی، قدرت موتور ۳۷۰ اسب بخار و سرعت ۲۹۷ کیلومتر در ساعت عملا شانسی برای فرار تبهکارها باقی نمی‌گذارد. عملکرد این اتومبیل در پلیس آلمان به حدی بالاست که برای اعزام نیروی کمکی به شهر دیگر روی پورشه و سرعت فوق‌العاده آن حساب می‌کنند. ۹۱۱ برای رسیدن به سرعت ۱۰۰ کیلومتر در ساعت تنها ۴.۵ ثانیه فرصت نیاز دارد. حتما شما هم عملکرد عجیب و فرمان‌پذیری این خودرو را در سریال هشدار برای کبرا ۱۱ دیده‌اید. آلمانی‌ها مثل بیشتر کشورهای اروپایی علاقه‌ای ندارند که ماشین پلیس‌شان مشکی رنگ باشد. اگر در سایت دیوار هم یک جست‌وجوی ساده انجام دهید می‌توانید به آگهی‌های فروش این اتومبیل برسید.

گاو وحشی در خدمت پلیس ایتالیا

لامبورگینی در همه جای دنیا نماد ثروت و سرعت است. اما این بار مدل «گالاردو» این شرکت در خدمت امنیت جاده‌های لاتزیو خواهد بود. لامبورگینی چند سال قبل به مناسبت سالگرد تاسیس این شرکت دو دستگاه اتومبیل مدل گالاردو خود را به نیروهای پلیس بزرگراهی هدیه داده است. گالاردو که  با ظاهری اسپرت رکورد بیشترین تولید در شرکت لامبورگینی را به نام خود ثبت کرده حالا تحت فرمان نیروهای پلیس قرار می گیرد. بر خلاف مدل های دیگر این شرکت معتبر، درهای گالاردو به سمت بالا باز نمی شوند و از این جهت کلاسیک به شمار می‌رود. این خودرو با موتور ۱۰ سیلندر و ۴۰ سوپاپ، با حجم ۵ هزار سی‌سی و قدرت موتور ۵۰۰ اسب بخار همانند صاعقه بر سر خلافکاران بزرگراهی وارد می‌شود و قافیه را به هیچ خودرویی نمی‌بازد. شتاب باورنکردنی  صفر تا صد گالاردو با رکورد ۳.۷ ثانیه برای نیروهای پلیس ایتالیا یک نعمت به حساب می‌آید. برای همین در این کشور به گالاردو لقب «گاو وحشی» داده‌اند. 

پلیس آمریکا و استفاده از دوج شارژر

حتماً تابه‌حال تصاویر تعقیب و گریز بزرگراهی را دیده‌اید. جایی که نیروهای پلیس با خودروهای قدرتمند خود به دنبال سارق و یا خلافکارهایی می‌افتند و در نهایت هم موفق می‌شوند. پلیس آمریکا برای عملیات ضربتی خود از خودروی دوج مدل شارژر استفاده می‌کند. خودرویی مستحکم که برای ضربه زدن به اتومبیل خلافکارها و متوقف ساختن آن کاملا آمادگی دارد. دوج شارژر با موتور ۸ سیلندر و حجم موتور ۵.۷ لیتری و قدرت ۳۶۰ اسب بخار علاوه بر قدرت بالا از سرعت قابل ملاحظه‌ای هم برخوردار است. شارژر در بزرگراه‌ها خیلی راحت سرعت خود را به ۲۳۷ کیلومتر در ساعت می‌رساند تا دست‌یابی به هر هدفی دشوار به نظر نرسد. پلیس آمریکا از این اتومبیل در ایالت‌هایی مثل شیکاگو بهره می‌برد. همه دوج‌ها تحت اختیار پلیس با رنگ مشکی دیده می‌شوند تا در نظر بیننده‌ها با ابهت‌تر به نظر برسند. بر اساس آمار ارائه شده از سوی پلیس این کشور، شانس فرار از دست دوج شارژر توسط بهترین راننده های تبهکار چیزی کمتر از ۵ درصد گزارش شده است. 

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha