چه کسانی آزمایش تشخیص کرونا بدهند؟ کجا آزمایش بدهند؟

مسعود مردانی، متخصص عفونی و عضو کمیته کشوری مبارزه با کرونا گفت:«تست‌های مولکولی یا PCR   که تست اصلی تشخیص بیماری کرونا است، از نظر مولکولی به دنبال ویروس کرونا می‌گردند. اگر ما این تست را از ناحیه بینی بگیریم که می‌شود نازوفارنژیال، حساسیت آن حدودا ۷۰ درصد است. البته حتما باید این تست را یک کارشناس خبره از فرد بگیرد»

وی اعلام کرد :«مثبت شدن تست pcr از اوائل دوره نهفته (دوره کمون) است تا شروع علائم بالینی. هرچقدر از هفته اول بروز علائم بالینی بگذرد، امکان مثبت شدن این تست کمتر می‌شود. این تست‌ها اگر مثبت شوند، معمولا نشان‌دهنده عفونت کرونا است.»
این آزمایشات با نمونه برداری به وسیله سوآپ جهت PCR با کیت های تشخیصی آلمانی و ایتالیایی و نیز نمونه خون جهت انجام تست سرولوژی با استفاده از کیت‌های اتریشی توسط نمونه گیر مجرب آزمایشگاهی انجام می پذیرد و نمونه‌ها توسط آزمایشگاه مرجع ویروس شناسی دارای مجوز از وزارت بهداشت مورد انالیز قرار گرفته و نتایج آن پس از مشاوره و تایید پزشک مجرب و متخصص و در صورت نیاز همراه با توصیه های لازم به اطلاع فرد رسانده می‌شود.
خدمات تست کرونا در منزل، را می توانید از طریق دانلود اپلیکیشن هوشمند «ویزیت» در آدرس اینترنتی www.visit۲۴.ir و کافه بازار  دریافت کنید . همچنین شماره تلفن ۰۲۱۷۸۱۳۷ برای پاسخ به سوالات و دریافت راهنمایی تعیین شده است.
با اپلیکیشن ویزیت علاوه بر خدمات تشخیص و درمانی کرونا، می توانید از خدمات ویزیت پزشک، بررسی میزان قند و فشار خون، اخذ نوار قلب و بررسی ریوی و انجام کلیه خدمات پرستاری و توانبخشی و آزمایشگاهی در منزل برخوردار شوید.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha