چگونه در خانه گلدان و شمعدانی سیمانی بسازیم

انجام کارهای تکراری، کسالت و بی‌برنامگی، شرایط این روزها را برای خانواده سخت‌تر می‌کند. بیایید با ساخت چند کاردستی سیمانی، ماندن در خانه را آسان‌تر کنیم.

خلق وسایل زیبا و مینیمالی که برای خانه هم کاربردی باشند، می‌تواند یک تفریح و سرگرمی جالب برای روزهای خانه نشینی باشد. یکی از ساده‌ترین و جالب‌ترین روش‌های ساخت وسایل دکوری، استفاده از سیمان است. با هم روش ساخت گلدان و شمعدانی سیمانی در خانه را بیاموزیم.

یک گلدان جدید با گل‌های رنگارنگ

اصلی‌ترین وسیله برای ساخت این وسایل پودر سیمان است. برای تهیه ملات سیمانی باید نسبت دو به یک، سیمان و آب را با هم ترکیب کنیم تا مخلوطی شبیه به ماست‌های همزده مانند ماست سون درست شود.

برای ساخت گلدان سیمانی به چند ظرف به عنوان قالب نیاز داریم. بسته به سلیقه خود می‌توانیم از ظرف‌های مختلف استفاده کنیم. یک کاسه گرد، یک ظرف طرح‌دار یا ساده یا هرچیز دیگری که از نقش و طرح آن برای تبدیل شدن به یک گلدان لذت می‌بریم. در کنار آن، به یک ظرف کوچک‌تر که داخل طرف اصلی قرار بگیرد نیاز داریم. این طرف فضای لازم برای کاشت گل را به ما می‌دهد.

داخل ظرف مورد نظر خود را با اسپری کمی چرب می‌کنیم تا بعد از خشک شدن راحت از قالب خارج شود. حالا ظرف را تا نیمه با مخلوط سیمان پر می‌کنیم و ظرف کوچک‌تر را به آرامی در وسط ظرف قرار می‌دهیم و در سیمان فرو می‌بریم.

یادمان باشد نباید سیمان داخل ظرف دوم برود. بعد داخل ظرف را با سنگ یا جسمی سنگین پر می‌کنیم تا سر جای خود باقی بماند. حواس‌مان به ایجاد تعادل در ظرف کوچک باشد.

بعد از خشک شدن کامل سیمان، گلدان را به آرامی از قالب در می‌آوریم و با سمباده نرم روی آن می‌کشیم تا صاف و یک‌دست شود. دو تا سه روز بعد از بیرون آوردن آن از قالب، گلدان ما آماده است. اگرچه مدل بدون رنگ آن بسیار پرطرفدار است اما در صورت تمایل می‌توانیم آن را با رنگ نقاشی کنیم. حالا گلدان ما برای کاشت گل‌های زیبا آماده است.

در ادامه بخوانیم:

کاردستی‌های جذاب برای کودکان؛ شکار ماهی‌ها و بازی با اعداد

شمعدانی‌های فانتزی برای دکور خانه

برای ساخت شمعدانی سیمانی، یک قالب کوچک حدودا به اندازه پرتقال نیاز داریم. قالب‌های ژله و دسر که طرح‌های مختلف مانند گل دارند می‌تواند انتخاب خوبی باشد. مخلوط سیمان را داخل قالب می‌ریزیم و روی آن یک تخم مرغ قرار می‌دهیم و کمی داخل قالب فرو می‌بریم تا اندازه یک شمع وارمر فضا ایجاد شود. بعد از خشک شدن سیمان، تخم مرغ را به آرامی جدا می‌کنیم و سیمان را از قالب در می‌آوریم. می‌توانیم از رنگ‌های مختلف مطابق طراحی خانه برای رنگ‌آمیزی آن استفاده کنیم.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha