نوش داروی بیشتر از یک نفر برای کرونا

همان‌طور که متوجه شده‌اید، کرونا تمام مناسبات معمول فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی و سیاسی را دچار اختلال کرده است. در همین زمان کم، تغییرات گسترده‌ای در زندگی تمامی افراد جهان به وجود آورده؛ سبک تازه‌ای از زیستن را به همه تحمیل کرده و احتمالاً اثرات بزرگ آن تا سال‌ها ادامه خواهد داشت.

در مواجهه با این تغییرات، دو استراتژی می‌توان در پیش گرفت. استراتژی اول، دست روی دست گذاشتن و منتظر ماندن و همسو نشدن با تغییرات است که طبیعتاً نتیجه خاصی نیز به دنبال ندارد؛ اما استراتژی دوم که می‌تواند راهگشا و متفاوت باشد، با شرایط موجود حرکت کردن و حسابی خود را در این روزها قوی‌تر و مجهزتر کردن است

مجموعه آموزشی «بیشتر از یک نفر» در راستای عمل به مسئولیت اجتماعی و پاسخ به نیازهای آموزشی و سرگرمی مخاطبینش، محتواهای جذاب و سرگرم‌کننده‌ای را در دوران قرنطینه در نظر گرفته است. محتواهایی که مبنای علمی داشته و در زندگی روزمره هرکدام از افراد جامعه، کاربرد دارند.

در شرایط متفاوت و البته دشوار قرنطینه که نگرانی‌ها زیاد است و مناسبات معمول روزمره با مشکل مواجه شده است؛ یکی از بهترین کارها آموزش و آماده شدن برای دوران بعد از کروناست.

بهترین رویکرد در بحران هایی مثل کرونا چیست؟

رویکرد مجموعه «بیشتر از یک نفر» در مواجهه با بحران‌هایی نظیر کرونا، رویکرد حل مسئله بوده است. چرا که معتقدیم در دل هر بحران، فرصتی هم نهفته است.

انتخاب این استراتژی کمک می‌کند تا افراد، به جای مغلوب شرایط شدن و فرورفتن در نقش قربانی، به این باور برسند فقط به دنبال راه‌حل‌ها بگردند و به جای در پیش گرفتن انفعال، به تجزیه و تحلیل شرایط بپردازند.

بنابراین تیم «بیشتر از یک نفر» تصمیم گرفت به جستجوی بهترین راه‌حل‌ها برای گذر از بحران کرونا و ثمربخش کردن روزهای قرنطینه بپردازد.

خروجی این همفکری، تصمیم برای تولید محتوای آموزشی با کیفیت و سرگرم‌کننده با توجه به زیرساخت‌های آموزشی مجموعه بود.

از اهداف مجموعه برای طراحی و تولید محتوای ارزشمند ویژه ایام کرونا، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

• از آنجا که استرس باعث تضعیف سیستم بدنی فرد می‌شود؛ تصمیم بر تولید محتوای آموزشی و سرگرمی گرفتیم تا افراد مختلف جامعه هم آموزش ببینند و هم با داشتن حالی خوب، متحمل استرس کمتری شوند.

•  ممکن است بسیاری از افراد پس از پایان قرنطینه و عادی شدن اوضاع، از اینکه دوران قرنطینه را به بطالت گذرانده‌اند، احساس دلسردی کنند؛ تلاش بر این بود تا تهدید روزهای خانه‌نشینی، به فرصتی خوب برای آموزشی و سرگرمی بدل شود.

• طبق آمار سازمان بهزیستی، میزان تنش‌های خانگی در این ایام، رو به افزایش است؛ بنابراین سرگرم شدن خانواده‌ها به آموزش و لذت بردن از محتوای جذاب، به آن‌ها کمک می‌کند تا روزهای شادتری داشته باشند.

«بیشتر از یک خونه» چگونه متولد شد؟

در نتیجه این تصمیمات، پروژه‌ای اثربخش و البته جذاب به نام «بیشتر از یک خونه» متولد شد!

مجموعه «بیشتر از یک نفر» با تلاش جمعی از همکاران و مدرسین، به سرپرستی پیام بهرام پور، در چندین قسمت مختلف اقدام به تولید مجموعه ویدئوهای سرگرمی-آموزشی به نام «بیشتر از یک خونه» کرد.

اما محتوای «بیشتر از یک خونه» چه بود؟

محتواهای متنوعی برای این پروژه در نظر گرفته شد. از جمله:

آموزش‌ ورزش در منزل

از آنجا که تحرک در ایام قرنطینه کمتر می‌شود؛ «بیشتر از یک نفر»، با همراهی مربی سابق تیم ملی «موی‌تای» و پیام بهرام پور هر روز، دقایقی را به ورزش‌هایی با کمترین امکانات ممکن و بیشترین بازدهی (در قالب لایوهای نیم ساعته اینستاگرامی) اختصاص داد که خوشبختانه با استقبال زیادی مواجه شد.

آموزش زبان انگلیسی با مدرس خارج از کشور

خانم تیانا، یکی مدرسان زبان انگلیسی، با مجموعه لایوهایی در اینستاگرام، تلاش کرد با همراهی «پیام بهرام پور» به صورت خیلی ساده و کاربردی و مفرح، زبان انگلیسی را به کاربران آموزش دهد. مجموعه «بیشتر از یک نفر» پیش از این نیز مقالاتی برای آموزش زبان انگلیسی در خانه منتشر کرده بود.

آموزش پیرایش و اصلاح موی آقایان در منزل

در ایام قرنطینه خانگی، توصیه متخصصین بهداشتی این است که تا حد امکان به مکان‌هایی که احتمال آلودگی در آن‌ها زیاد است (از جمله آرایشگاه‌ها، استخرها و غیره) تردد نشود. به همین علت، «بیشتر از یک نفر» از یک پیرایشگر حرفه‌ای درخواست کرد تا در لایوهای آموزشی، به افراد در منزل، آموزش آرایشگری ارائه کند. به‌هرحال برای اینکه یاد بگیریم «چطور جذاب و دوست داشتنی باشیم» ظاهر زیبا و مرتب نیز مهم است.

آموزش شناخت بهتر مغز انسان

یکی دیگر از آموزش‌های «بیشتر از یک نفر»، آموزش حقایقی از مغز (این ارگان پیچیده) بود که پیام بهرام پور با استفاده از مطالعاتش در این زمینه، ارائه داد.

آموزش کاهش تعارضات و تنش‌ها در منزل

طبق آمارهای مستند، میزان تنش دوران قرنطینه، به‌ویژه در بین زوجین، افزایش سه برابری داشته است. یکی از روانشناسان و عضو هیئت علمی دانشگاه، با استفاده از تجربیات خود، به کاربران آموزش‌هایی برای کاهش میزان استرس، میزان تنش و رضایت بیشتر از زندگی ارائه داد.

آموزش سلامت دندان در منزل

مطب‌های دندان‌پزشکی نیز به دلایل بهداشتی، به ناچار تعطیل شده‌اند؛ بنابراین یکی از دندان‌پزشکان به مجموعه «بیشتر از یک نفر» پیوست تا راهکارهای ساده مراقبت از دندان‌ها را در این روزها به دوستان آموزش دهد و از دندان‌پزشک، بی‌نیازشان کند.

ویدئوهای جالب و سرگرم‌کننده

پزشکان می‌گویند، یکی از راه‌های بهبود سطح ایمنی بدن در مواجهه به ویروسی مثل کرونا، آرامش و عدم استرس است. ما تلاش کردیم در لابه‌لای آموزش‌ها ویدئوهای جالب و سرگرم کننده قرار دهیم تا بتوانیم کمی از بار استرس بحران کرونا را کم کرده باشیم.

در نهایت، بدون همراهی شما، امکان‌پذیر نبود

کارهای عام‌المنفعه‌ای که تاکنون توسط مجموعه «بیشتر از یک نفر» طراحی و پیاده‌سازی شده، سمینارهای خیریه، آموزش‌های رایگان و به‌طورکلی هرکاری که انجام شده و در آینده نیز ادامه خواهد داشت؛ بدون همراهی کاربران عزیزمان، امکان‌پذیر نبود. مدیریت و همکاران مجموعه، دست تک‌تک دوستان عزیز و همراهان گرامی را به گرمی می‌فشارد و بابت همراهی صمیمانه و دائمی‌تان سپاسگزار است. 

در پایان مجموعه بیشتر از یک نفر بر خود لازم می‌داند از تمامی کادرهای درمانگر اعم از پزشکان، پرستاران و همه کسانی که بار سنگین مراقبت از بهداشت عمومی را بر دوش می کشند، صمیمانه سپاسگزاری و تشکر کند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha