۵ حرکت ساده ورزشی در خانه؛ حرکت‌هایی برای شکم، پا و بازوان

این روزها امکانات متنوعی در اختیار ما قرار دارد تا تحرک داشته باشیم و بدن خود را از بی‌تحرکی و اضافه وزن نجات دهید. این راه‌ها را امتحان کنید.

بدن ما با خانه‌نشینی و بی‌تحرکی این روزها خسته و کرخت شده است. احتمالا بسیاری از ما به فکر سر و سامان دادن به برنامه دقیق‌تری برای تحرک بیشتر هستیم. سعی کنید این حرکات را از کم شروع کنید و تعداد آن را در روزهای بعد بیشتر کنید. هر کدام از ما می‌توانیم با این حرکت‌های ساده در خانه، از ضعیف شدن عضلات و افسردگی روزهای خانه‌نشینی جلوگیری کنیم.

تمرین هوازی بدون تجهیزات در خانه

حرکت گربه شتر Cat Camel Stretch

تمرینات کششی برای تقویت ماهیچه‌ها و جلوگیری از آرتروز مفید است. این حرکت باعث انعطاف‌پذیری ستون فقرات می‌شود. این کار را ۴ یا ۵ بار تکرار کنید. روی زانو و دستان خود قرار بگیرید و با گرد کردن پشت خودتان سعی کنید سرتان را به لگن خود نزدیک کنید. این حرکت را آرام انجام دهید.

جک‌های پرش  Jumping Jacks

چنانچه در تصویر می‌بینید این حرکت برای عضلات دست و پا مفید است. این حرکت در حالت ایستاده آغاز می‌شود. در این حالت یک دقیقه این حرکت را انجام دهید و کم کم آن را به میزانی که در آن راحت هستید بالا ببرید.

بالابرهای جانبی  Abductor Side Lifts

برای نحوه درست انجام این تمرین توجه به عضلات بسیار مهم است، شما از عضلات پا در دویدن، وارد شدن به ماشین، پیاده‌روی و دوچرخه استفاده می‌کنید. این حرکت علاوه بر تقویت عضلات پا، از کج شدن لگن جلوگیری می‌کند. از حرکت را برای هر طرف از بدن حدود ۱۰ دقیقه انجام دهید و در طول زمان آن را افزایش دهید.

حالت تعادل بدن Balancing Table Pose

این کار یکی از حرکات یوگای کلاسیک است. این کار برای ستون فقرات، حافظه و تمرکز بسیار مفید است. قبل از شروع حرکت، نفس بکشید. در هر سمت از بدن این کار را ده دقیقه انجام دهید.

حرکت جلوبازو

شما می‌توانید این کار را در حالت نشسته انجام دهید. این تمرین با دمبل خانگی یا شی دیگری که بتوانید آن را به راحتی نگاه دارید انجام می‌شود. به نفس کشیدن خود دقت کنید. وزنه را تا شانه بیاورید و دوباره به پایین بیاورید. سعی کنید این حرکت را کم کم افزایش دهید.

در این زمینه بخوانید:

۱۰ حرکت ورزشی ساده؛ در روزهای قرنطینه خانه را به باشگاه ورزشی تبدیل کنیم

با این اپلیکیشن‌های رایگان، باشگاه را به خانه بیاورید

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha