۲۶ فروردین ۱۳۹۹،‏ ۷:۳۰
کد خبرنگار: 3065
کد خبر: 83746267
۰ نفر

برچسب‌ها

از نرخ حبوبات در بازار مطلع شویم

با پایان یافتن تعطیلات نوروزی، انواع حبوبات از ۵۰۰ تا ۱۵۰۰ تومان افزایش قیمت داشته است.

نگاهی به پایگاه اطلاع‌رسانه قیمت کالا و خدمات سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، در گزارشی به تاریخ بیستم فروردین ماه قیمت انواع حبوبات را اعلام کرده است. طبق اعلامی این سازمان قیمت انواع حبوبات از شانزدهم ماه جاری با افزایش قیمت مواجه شده است.

افزایش قیمت بیشتر برای لوبیا قرمز

بر اساس گزارش اعلامی این سازمان، قیمت هر کیلوگرم لوبیا چیتی درجه یک در بازار حداقل ۱۴ هزار تومان تا ۱۷ هزار ۵۰۰ تومان تعیین شده است. این محصول از نیمه فروردین با هزار و ۱۰۰ تومان افزایش قیمت به فروش می‌رسد.

همچنین هر کیلوگرم لوبیا قرمز درجه یک در بازار با کمترین قیمت ۱۳ هزار و ۵۰۰ تومان و با بیشترین قیمت به ۱۶ هزار و ۲۰۰ تومان نرخگذاری شده است. لوبیا قرمز با ۱۵۰۰ تومان صعود قیمت بیشترین میزان افزایش را در میان سایر حبوبات داشته است.

لپه؛ گران‌ترین در دسته حبوبات

در بخش دیگری از گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی قیمت‌ها، کمترین قیمت اعلامی برای هرکیلوگرم نخود در بازار ۹ هزار تومان و بیشترین قیمت ۱۰ هزار و ۶۰۰ تومان است. پیش از پایان تعطیلات نیز هر کیلوگرم نخود بین ۸ هزار و ۵۰۰ تا ۱۰ هزار تومان به فروش می‌رسید.

عدس نیز از نیمه فروردین، در نمودار قیمت‌ها، سیر صعودی داشته است. این محصول حدود هزار و ۲۰۰ تومان گران‌تر شده است. در حال حاضر هر کیلوگرم عدس، بین ۱۰ هزار و ۳۰۰ تا ۱۴ هزار تومان تعیین شده است.

محصول دیگری که عنوان گران‌ترین را به خود اختصاص می‌دهد لپه است که هر کیلوگرم آن حداقل ۱۴ هزار تومان و حداکثر ۱۹ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت‌گذاری شده است. این محصول نیز از شانزدهم فروردین ماه افزایش قیمت هزار و ۱۰۰ تومانی را تجربه کرده است.

در این زمینه بخوانید:

مظنه قند و شکر در بازار چقدر است؟

مظنه برنج در بازار چقدر است؟

نگاهی به قیمت جوانه‌ها بیندازیم

سازمان میادین میوه و تره بار نیز در گزارشی قیمت انواع جوانه قابل عرضه در میادین میوه و تره بار را اعلام کرده است. در ادامه جدول قیمت انواع جوانه در میادین میوه و تره‌بار آورده شده است:

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =