مظنه انواع لوازم شوینده، بهداشتی و ضدعفونی‌کننده

با شیوع کرونا در کشور، تقاضا برای مواد شوینده و ضدعفونی‌کننده به شکل بی‌سابقه‌ای بالا رفته است.

نرخ این محصولات شاید تا پیش از این اهمیت چندانی برای ما به عنوان مصرف‌کننده نداشت اما امروز شرایط متفاوت است. بخش زیادی از سبد خرید ما را این کالاها اشغال می‌کنند، پس بد نیست با هم نگاهی به نرخ انواع مواد شوینده، بهداشتی و ضدعفونی‌کننده بیندازیم.

از پودر لباسشویی تا مایع دستشویی

سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان در گزارش خود قیمت انواع مواد شوینده را به این شرح آورده است. در این گزارش کمترین قیمت برای پودر لباسشویی ماشینی با وزن ۵۰۰ گرم را ۶۸۰۰ تومان و بیشترین قیمت را ۷۵۰۰ تومان اعلام کرده است. پودر لباسشویی دستی ۵۰۰ گرمی نیز با قیمت حدودی ۵۵۰۰ تومان عرضه می‌شود.

همچنین برای مایع ظرفشویی یک لیتری کمترین قیمت ۱۰ هزار و ۳۰۰ و بیشترین قیمت ۱۱ هزار و ۱۰۰ تومان ثبت شده است. قیمت مایع ظرفشویی در بسته بندی‌های بزرگ ۳ کیلو و ۷۵۰ گرمی که از نظر اقتصادی نیز به صرفه‌تر هستند، بین ۳۵ هزار و ۲۰۰ تا ۳۷ هزار و ۸۰۰ نرخگذاری شده است.

بخش دیگر گزارش به قیمت انواع مایع دستشویی و صابون اختصاص دارد. در این سامانه قیمت حداقلی برای مایع دستشویی ۵۰۰ گرمی ۹ هزار و ۱۰۰ و حداکثری آن ۱۰ هزار و ۶۰۰ تومان تعیین و نرخ هر عدد صابون معمولی نیز ۳هزار و ۱۰۰ تومان اعلام شده است.

بهداشتی مانند دستمال‌های کاغذی

طبق اعلام سامانه اطلاع‌رسانی سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان، قیمت هر عدد دستمال کاغذی معمولی ۲۰۰ برگ در بازار حداقل ۵هزار و ۶۰۰ تا ۶ هزار تومان تعیین شد. همچنین کمترین قیمت هر عدد دستمال کاغذی معمولی ۳۰۰ برگ ۸ هزار و ۳۰۰ تومان و بیشترین قیمت ۹ هزار تومان نرخگذاری شده است.

بازار داغ ضدعفونی‌کننده‌ها

سفیدکننده‌ها در این روزها نه تنها برای از بین بردن لک لباس‌ها و پاک‌کنندگی، بلکه بسیار بیشتر، برای ضدعفونی کردن محیط در برابر ویروس کرونا استفاده می‌شوند. هر بطری ۹۰۰ گرمی سفیدکننده با حداقل قیمت ۳ هزار و ۴۰۰ تومان تا حداکثر ۴ هزار و ۳۰۰ تومان عرضه می‌شود. مصرف‌کنندگان همچنین می‌توانند از سفیدکننده در ظرف‌های بزرگ‌تر برای صرفه‌جویی خرید کنند. سفیدکننده ۴ لیتری با قیمت بین ۱۰ هزار و ۸۰۰ تومان تا ۱۳ هزار ۶۰۰ تومان در دسترس مشتریان است.

در ادامه جدول قیمت انواع ژل و محلول ضدعفونی‌کننده در بازار آورده شده است:

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha