هیجان‌انگیزترین فیلم‌های سال را بشناسید

پیداکردن فیلم‌های هیجان‌انگیز، به مراتب آسان‌تر از تحمل‌کردن یک فیلم خسته‌کننده است.

فیلم‌های سینمایی همیشه قرار نیست مخاطبشان را سرگرم کنند. بسیاری از آن‌ها داستان‌های درام و پرکششی دارند که گاهی از حوصله‌ی تماشاگر حرفه‌ای هم خارج می‌شود. اما سینما همیشه هم متعلق به فیلم‌های پیچیده و سنگین نیست. گاهی کافی است با دقت بیشتری به پیرامونمان نگاه کنیم تا عناوینی را پیدا کنیم که تنها برای سرگرم‌کردن تماشاگرشان ساخته شده‌اند. فیلم‌هایی که شاید تعدادشان چندان هم زیاد نباشد، اما به اندازه‌ی کمیت پایینی که دارند، کیفیت بالایی دارند.

بنابراین اگر مدتی است که به دنبال فیلم‌های هیجان‌انگیز و جذاب یک سال گذشته هستید، در ادامه می‌توانید بهترین‌ آن‌ها را پیدا کنید.

(چاقوها را بیرون بیاورید) Knives Out

نمره منتقدان: ۸۲ از ۱۰۰

جسد رمان‌نویس مشهوری که داستان‌های جنایی‌اش محبوبیت بسیاری دارد، پس از تولد ۸۵ سالگی‌اش پیدا می‌شود. کاراگاه مشکوک و کنجکاوی به نام بنویت بلان تصمیم می‌گیرد این پرونده را برعهده بگیرد. او در ابتدا تصمیم می‌گیرد همه‌ی اطرافیان مقتول را بازجویی کند. گروه گسترده‌ای از آشنایان این رمان‌نویس صف می‌کشند تا درباره‌ی همه آن‌چه از مرگ او می‌دانند به بنیوت بلان ارائه کنند. این تریلر جنایی با درگیرکردن همه‎ی شخصیت‌های اصلی و فرعی‌اش به یکی از جذاب‌ترین فیلم‌های سال تبدیل شده است.

(۲۱ پل) 21Bridges

نمره منتقدان: ۵۱ از ۱۰۰

یک کاراگاه اداره پلیس شهر نیویورک پس از درگیری‌های دشوار و تمام‌نشدنی با مجرم‌ها و قاتلان شرور شهر، در نهایت تصمیم پیچیده و بزرگی می‌گیرد. او می‌خواهد همه‌ی ۲۱ پل منطقه‌ی منهتن در شهر نیویورک مسدود شود تا در نهایت مجرم‌های دردسرساز را دستگیر کند. اگرچه «۲۱ پل» برای منتقدان فیلم جذابی نبوده اما تماشاگرانی که داستان فیلم را کاملا دنبال کرده‌اند، اعتقاد دارند با یکی از فیلم‌های هیجان‌انگیز سال مواجه هستیم. عنوانی که یادآور سریال‌های هیجان‌انگیزی مانند «۲۴» است.

(مرد ماه جوزا) Gemini Man

نمره منتقدان: ۳۸ از ۱۰۰

ماموری باتجربه به نام هنری بروگن در آستانه بازنشستگی است. او تصمیم دارد ادامه‌ی زندگی‌اش را بدون دغدغه و به آرامی پشت سر بگذارد اما مشکل اساسی این است که اداره امنیتی بروگن، به او اعتماد ندارد. آن‌ها تلاش می‌کنند تا مامور قدیمی خود را بکشند و برای این کار کلون او را می‌سازند. کلون، در حقیقت نسخه‌ی جوان‌تر و تکامل‌یافته‌ی انسان‌ها است که براساس ژنتیک آن‌ها ساخته می‌شود. این کلون نه تنها باید هنری بروگن را به قتل برساند بلکه باید به عنوان جایگزین او وارد اداره امنیتی شود.

(اره‌ی مخملی) Velvet Buzzsaw

نمره منتقدان: ۶۲ از ۱۰۰

نقاشی‌های یک هنرمند ناشناس و گم‌نام از یک قدرت جادویی بهره می‌برد. این قدرت غیرعادی، در ابتدا فقط ترسناک به نظر می‌رسد اما همه چیز به مرور زمان تغییر می‌کند. قدرت این نقاشی‌ها انسان‌های حریص و فعال در بازار هنر را هدف قرار می‌دهد. در دنیای نقاشی‌ها و گالری‌های هنری، داستان‌های هیجان‌انگیز تقریبا جایی ندارند. اما «اره‌ی مخملی» این ریسک را پذیرفته اما این که موفق بوده یا داستان نامیدکننده‌ای دارد را بهتر است با تماشای آن درک کنید.

(الماس‌های تراش‌نخورده) Uncut Gems

نمره منتقدان: ۹۲ از ۱۰۰

جواهرفروشی در محله دیاموند نیویورک یکی از محبوب‌ترین جواهرفروشی‌های شهر را مدیریت می‌کند. اما او درگیر یک بحران بسیار پیچیده می‌شود. بحرانی که در نهایت زندگی او را تا مرز نابودی کامل پیش می‌برد. آدام سندلر بازیگر شناخته‌شده و مشهوری است که حضور پررنگی در فیلم‌های کمدی دارد. اما «الماس‌های تراش‌نخورده» یکی از متفاوت‌ترین فیلم‌های اوست که تحسین منتقدان را برانگیخت و تماشاگران سینما را هم غافل‌گیر کرد. اما یک دلیل جذاب درگیر هم برای تماشای این فیلم داریم؛ داریوش خنجری. این فیلمبردار ایرانی الاصل وظیفه ضبط صحنه‌های «الماس‌های تراش‌نخورده» را برعهده داشته است.

(آرامش) Serenity

نمره منتقدان: ۲۰ از ۱۰۰

ناخدای یک قایق ماهیگیری زندگی آرامی دارد و به سمت جزیره‌ای گرمسیری در حال حرکت است. او ناگهان با درخواست عجیبی مواجه می‌شود. همسر سابقش، کارن، از او می‌خواهد برای نجات زندگی‌اش وارد عمل شود. کارن که در کنار مرد جدید زندگی‌اش روزهای خوبی را ندارد، امیدوار است با همکاری ناخدا دوباره آرامش را تجربه کند. کارن از او می‌خواهد همسرش را به قایق ماهیگیری‌اش دعوت کند اما با پرتاب‌کردن او به درون دریا، زندگی‌اش را برای همیشه به پایان برساند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha